Nasi eksperci pomogą Ci rozpocząć grę, przedstawiając najbardziej wiarygodnych bukmacherów online oferujących solidne bonusy, duży wybór gier i więcej korzyści. Zobaczcie zatem dokładnie, czym wyróżnia się najlepszy bukmacher i poznajcie 24 kryteria naszej oceny.
Kryteria oceny bukmacherów zebraliśmy w następującej liście:

 1. Licencja na prowadzenie zakładów
 2. Szyfrowane połączenie SSL
 3.  Zasady odpowiedzialnego hazardu
 4. Premia depozytowa
 5. Ograniczenia bonusów
 6. Oferty dla istniejących graczy
 7. Oferta lojalnościowa dla klientów VIP
 8. Ligi typerów
 9. Selekcja zakładów sportowych
 10. Zakłady na żywo
 11. Wysokość kursów
 12. Pozostałe rodzaje zakładów
 13. Optymalizacja w przeglądarkach
 14. Rejestracja u bukmachera
 15. Bezpieczeństwo finansowe
 16. Dostępne metody płatności
 17. Szybkość przetwarzania płatności
 18. Weryfikacja konta gracza
 19. Ochrona danych graczy
 20. Jakość obsługi klienta
 21. Czas odpowiedzi
 22. Regulamin zakładów sportowych
 23. Optymalizacja dla telefonów
 24. Aplikacja mobilna

Legalni Bukmacherzy w Polsce czerwiec 2024 – sprawdź recenzje i zagraj

Pakiet powitalny do 1560 zł
Ocena bukmachera
4.9
Duży wybór metod płatności
Licencja Ministerstwo Finansów
Zakłady na żywo
Zakład bez ryzyka do 1000zł
Ocena bukmachera
4.8
Gra bez podatku
Szybkie wpłaty i wypłaty
Szeroka gama sportów wirtualnych
info-logo
Cashback do 550 zł + 5 zł bez konieczności wpłaty
Ocena bukmachera
4.8
Legalny polski bukmacher
Szybkie wpłaty i wypłaty
Zakłady na żywo
Odbierz bonus 200% do300 PLN
Ocena bukmachera
4.8
Szybkie wypłaty
Doskonała obsługa
Świetne promocje na start
Pakiet powitalny do 2000 zł
Ocena bukmachera
4.9
Szeroki wybór zakładów
Zakłady na żywo
Dostępne zakłady e-sport
Pakiet powitalny do 3333 zł
Ocena bukmachera
4.7
Dostępne zakłady e-sport
Szeroki wybór zakładów
Super aplikacja mobilna
200% do 200zł Bonus Powitalny
Ocena bukmachera
4.8
Zakłady na żywo
Szybkie wpłaty i wypłaty
Legalny polski bukmacher
Dołącz do gry i odbierz CASHBACK do 500 zł
Ocena bukmachera
4.9
Licencja i pozwolenia wydane przez krajowe Ministerstwo Finansów
27 różnych dyscyplin sportowych
Dostępne zakłady e-sport
Bonus powitalny Cashback do 500 PLN
Fuksiarz
4.7
Szeroki wybór promocji dla nowych
Popularne i korzystne motody płatności
Bogata oferta wydarzeń sportowych

Bezpieczeństwo typowania zakładów

Ranking Bukmacherów

Licencja na prowadzenie zakładów

BezpieczenstwoLegalnie działający polski bukmacher musi posiadać licencję na prowadzenie tak zwanych zakładów wzajemnych. W zależności od zakresu, pozwala mu ona na przyjmowanie zakładów w punktach stacjonarnych, naziemnych, a także w Internecie. Weryfikujemy nie tylko, czy licencja została przyznana, ale także czy nie wygasła i porównujemy to z oficjalnymi informacjami na stronach rządowych.

Szyfrowane połączenie SSL

Weryfikowani przez nas bukmacherzy powinni pozwalać na połączenie ze stroną jedynie za pośrednictwem szyfrowania danych SSL. Ten obowiązek powinien spełniać każdy serwis, który pozwala na płatności, bo zwiększa to bezpieczeństwo transferu danych, takich jak numer karty kredytowej. Dzięki temu trudniej jest przejąć dane logowania do bukmachera, korzystając z ataków typu man in the middle, na który podatni są gracze, obstawiający zakłady na przykład z telefonu z publicznym połączeniem WiFi w kawiarni. Połączenie SSL zwiększa poziom bezpieczeństwa i utrudnia dostęp do konta osobom niepowołanym.

Zasady odpowiedzialnego hazardu

Zakłady bukmacherskie online nie są specjalnie uzależniające. W praktyce jednak kwestie uzależnienia mogą być istotne dla pewnego niewielkiego odsetka graczy. My weryfikujemy, czy bukmacher posiada zasady odpowiedzialnej gry: walki z uzależnieniami i czy utrudnia dostęp tym, którzy go sobie zablokują na żądanie. Sprawdzamy też, jakie mechanizmy (na przykład zegar) są stosowane w tym celu. W końcu dobrze by było, aby najlepszy bukmacher współpracował też na bieżąco z polskimi organizacjami które zajmują się pomocom uzależnionym.

Bonusy i Promocje

Premia depozytowa

Nie ma chyba nic bardziej zachęcającego do rejestracji, niż solidna premia startowa. My zaś sprawdzamy, w jakiej wartości można dostać premię. Oceniamy też, jakie inne korzyści mogą zyskać na start gracze za samo założenia konta – na przykład darmowy zakład na początek. Im więcej korzyści tym lepiej, ale ważne są też ich ograniczenia.

Ograniczenia bonusów

Wysokość bonusu bukmacherskiego może być nieco myląca, jeśli nie skorelujemy go jeszcze z warunkami do spełnienia. Te zaś na ogół nie są na pierwszym planie ofert promocyjnych. Przyglądamy się dokładnie regulaminom i oceniamy, czy wysokość wymaganego obrotu oraz wymagane minimalne kursy nie są zbyt restrykcyjne. Sprawdzamy też inne ograniczenia dla tego jakie oferuje bukmacher najlepsze promocje, na przykład dostępny zakres gier do wykorzystania, albo czas na postawienie bonusowych środków.

Oferty dla istniejących graczy

Bonusy i promocjePremia startowa jest ważna, ale jeśli zamierzasz pozostać u bukmachera na dłużej, masz prawo liczyć na więcej premii. Zakłady bukmacherskie ranking powinien poza tym uwzględniać też potrzeby graczy, którzy zarejestrowali się już jakiś czas temu. Sprawdzamy, jaka jest wysokość nagród, jakie można otrzymać w ramach nie startowych premii depozytowych, czy podwyższanie kursów za dużą liczbę wydarzeń na kuponie.

Oferta lojalnościowa dla klientów VIP

Dla operatora zakładów sportowych, od nowego klienta jeszcze cenniejszy jest klient lojalny i doświadczony, który wyrabia duże obroty. Z tego powodu sprawdzamy też jaką ofertę bukmacherzy mają dla stałych klientów. O ile jest dostępny, oceniamy też program VIP, który oferuje takie korzyści jak osobisty menedżer klienta, czy bilety na mecze drużyn, które sponsoruje bukmacher.

Ligi typerów

Gracze, którzy mają w sobie żyłkę rywalizacji doceniają możliwość wzięcia udziałów w turniejach zakładów bukmacherskich, określanych takimi nazwami jak liga typera. To cenna możliwość zdobycia dodatkowych nagród, a my bierzemy pod uwagę możliwości wygranych, a także wielkość premii i nagrody za wysokie lokaty. Sprawdzamy też wymagania udziału w turnieju oraz jego regulamin.

Zakłady sportowe

Selekcja zakładów sportowych

Duża selekcja zakładów sportowych do postawienia to nie tylko większe możliwości odnalezienia wydarzenia o korzystnym kursie, ale także po prostu więcej zabawy. Najlepszy bukmacher powinien udostępniać nie tylko zakłady na popularne wydarzenia sportowe, ligi światowe i dyscypliny takie jak futbol czy wyścigi Formuły 1, ale też na wiele więcej niszowych sportów i niższych klas rozgrywkowych.

Zakłady na żywo

Możliwość typowania nie powinna kończyć się na przedmeczowych zakładach pojedynczych i kumulacyjnych. Rozgrywka na żywo jest świetnym sposobem, aby zyskać dodatkową kasę, jednak wymaga dobrego refleksu i podejmowania szybkich decyzji. Sprawdzamy ilość dostępnych u bukmachera typów zakładów tego rodzaju, a także wydarzeń i kursów live.

Wysokość kursów

To jedna z najważniejszych, choć często omijanych wartości, jakie powinien obejmować każdy ranking bukmacherów. Bowiem dobre, wysokie kursy decydują o długoterminowej przewadze w grze. Sprawdzamy wysokość kursów zarówno dla najpopularniejszych wydarzeń sportowych, jak i dla mniejszych lig.

Pozostałe rodzaje zakładów

Zaklady sportoweAle sport to nie wszystko, co oferują dziś bukmacherzy. Zwykłe zakłady przedmeczowe, a także live powinny być jeszcze uzupełnione przez sport wirtualny. Ma to bowiem tą przewagę, że gracze mogą typować online przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, nie czekając na następną kolejkę ligową. Poza tym, coraz popularniejsze staje się też typowanie zakładów na gry karciane, choć na razie niewielu bukmacherów je udostępnia. Wreszcie najlepsi bukmacherzy powinni oferować co najmniej przyzwoity wybór wydarzeń poza sportowych, na przykład typowanie wyników wyborów w Polsce i za granicą.

Optymalizacja w przeglądarkach

Obecnie, aby zagrać u bukmachera, nie trzeba obstawiać dodatkowego oprogramowania. Wystarczy do tego przeglądarka internetowa. My testujemy jednak, jak sprawnie działa witryna oraz czy została prawidłowo zoptymalizowana dla różnych przeglądarek, takich jak Opera, Edge czy Firefox. To szczególnie ważne podczas typowania na żywo, gdy liczy się każda sekunda przy podejmowaniu decyzji. Najlepszy bukmacher powinien zapewnić wygodne, szybkie i komfortowe doświadczenia z typowania dla graczy online, i to niezależnie od używanego urządzenia.

Wypłaty Wygranych i Finanse

Rejestracja u bukmachera

Nikt nie lubi skomplikowanych procedur rejestracyjnych i to w interesie bukmachera powinno być ułatwienie dołączenia do grona graczy. Sprawdzamy krok po kroku jak się zarejestrować i nadajemy wyższą ocenę tym bukmacherom, którzy zapewniają możliwość założenia konta w ciągu kilku minut. Sprawdzamy też, czy można założyć konto na próbę, a więc bez początkowej weryfikacji, co pozwoli przekonać się w praktyce o możliwościach gry.

Bezpieczeństwo finansowe

Bukmacher powinien zrobić wszystko, aby środki graczy były bezpieczne. Licencja co prawda zapewnia ochronę części funduszy, ponieważ legalnie działające kasyno musi złożyć w depozycie zabezpieczenie, jednak poza tym zabezpieczenia powinny w nim być na wysokim poziomie. Nasi eksperci od bezpieczeństwa w sieci weryfikują ochronę zarówno pod kątem technicznym, jak i wiarygodności przedsiębiorstw. Dotyczy to także wypłat oraz dokonywania wpłat.

Dostępne metody płatności

Wysoko oceniany bukmacher powinien starać się, aby gracze mieli duże możliwości dokonywania depozytów – w końcu nie ma nic bardziej frustrującego jak brak możliwości wpłaty używanymi przez gracza e-portmonetkami czy kanałami płatności elektronicznych. Wśród istniejących metod wpłaty powinny znajdować się najpopularniejsze kanały, takie jak:

Duża liczba metod płatności jest mile widziana, ale do tego ważne są też prowizje. Idealnie by było, gdyby bukmacher nie pobierał żadnych dodatkowych opłat za wpłaty i wypłaty.

Szybkość przetwarzania płatności

Testując bukmacherów, robimy depozyty różnymi kanałami płatniczymi i sprawdzamy też, ile w praktyce czasu zajmuje wypłata nagród. Najlepsi bukmacherzy to ci, którzy przesyłają wygrane środki niezwłocznie, oczywiście z uwzględnieniem czasu na przetwarzanie wypłaty przez bank. Sama procedura weryfikacji wypłaty powinna być tylko formalnością, nie przeciągając nadmiernie czasu płatności. Dzięki temu możemy także sprawdzić, czy firma bukmacherska jest wypłacalna i nie obraca pieniędzmi klientów.

Weryfikacja konta gracza

Zgodnie z tak zwaną ustawą hazardową, legalnie działający bukmacher w Polsce ma obowiązek weryfikacji konta gracza. Jest to niezbędne, aby spełnić także europejskie przepisy, dotyczące między innymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Sprawdzamy, czy procedura weryfikacji tożsamości nie jest przeciągana zbyt długo. Oceniamy też, czy dokumenty wymagane od gracza nie wykraczają poza minimum wskazane w ustawie.

Obsługa Klienta

Ochrona danych graczy

To w ostatnim czasie gorący temat. Polscy gracze chronieni są tu przez rozporządzenie RODO, które nakłada na każdego bukmachera duże obowiązki związane z przetwarzaniem i ochroną danych graczy. Sprawdzamy czy w przeszłości nie doszło do incydentów wycieków danych, jak również oceniamy czy bukmachera nie przekazuje ich podmiotom trzecim poza sytuacjami, które są niezbędne w funkcjonowaniu portalu.

Jakość obsługi klienta

Choć większość graczy nie będzie korzystać z obsługi klienta u polecanych przez nas legalnie działających polskich bukmacherów, to jednak w pewnym momencie może dojść do sytuacji, w której będziemy potrzebowali pilnego kontaktu. Nasz ranking bukmacherów bierze pod uwagę nie tylko ile jest dostępnych form komunikacji (formularz kontaktowy, e-mail, telefon i czat na żywo), ale także ważny jest dla nas poziom odpowiedzi i umiejętność pracowników rozwiązywania problemów.

Czas odpowiedzi

Pracownicy odpowiadający na wiadomości nie powinni zwlekać. Jeśli gracz traci czas, może też stracić korzyści takie jak możliwość obstawienia wyniku wybranego meczu. Przede wszystkim jednak, powolne odpowiedzi niedobrze świadczą o profesjonalizmie bukmachera, który powinien traktować klientów z wymaganą starannością

Regulamin zakładów sportowych

Bukmacher nie powinien zasłaniać się prawnymi kruczkami. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ile stron potrafią zajmować dokumenty regulaminów, umów i warunków. Na szczęście nasi eksperci prawni zrobili za was zadanie starannego sprawdzenia regulaminu. Regulamin powinien przede wszystkim chronić interesy gracza, a dopiero później nakładać na niego ograniczenia.

Gra na urządzeniach mobilnych

Optymalizacja dla telefonów

Coraz więcej graczy typuje zakłady sportowe na smartfonach, bo to bardzo wygodne. Można w ten sposób obstawiać gdziekolwiek jesteś, a szczególnie w trybie zakładów na żywo. Do naszych zadań należy natomiast przetestowanie gry u bukmachera na różnych platformach mobilnych i systemach operacyjnych. Witryna powinna prawidłowo dostosowywać się do parametrów urządzenia, a także zmieniać wygląd elementów nawigacyjnych, po to aby obsługa była maksymalnie wygodna.

Aplikacja mobilna

I w końcu najlepsi bukmacherzy udostępniają też możliwości typowania zakładów w ramach aplikacji mobilnych. Pobieramy je i instalujemy, sprawdzając starannie funkcjonalności oraz ewentualne błędy. Aplikacje powinny działać zarówno na Android, jak i na iOS, oferując więcej funkcjonalności w porównaniu z grą mobilną w przeglądarce.

Czarna lista bukmacherów

Nasz ranking bukmacherów obejmuje wyłącznie legalnie działające i starannie przetestowane przez nas podmioty. Dlatego, jeśli interesują cię najlepsi bukmacherzy, skorzystaj z naszych recenzji i zarejestruj się w jednym z polecanych portali. Niestety, w sieci można się natknąć także na nielegalnych w naszym kraju bukmacherów bez licencji, a także na podmioty, które żerują na graczach, nie prowadząc gier w uczciwy sposób. Wystrzegaj się w szczególności tych bukmacherów, którzy spełniają co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

 • Brak licencji na prowadzenie zakładów sportowych
 • Ograniczona liczba metod płatności i problemy z otrzymaniem wypłaty
 • Brak reakcji na wasze zgłoszenia obsługi klienta
 • Problemy z bezpieczeństwem serwisu
 • Niejasna przeszłość i podejrzane opinie w sieci,

Jeżeli zatem chcecie grać komfortowo i skupić się na sportowych emocji, a nie wyrywać sobie włosy z głowy, skorzystajcie z naszego poradnika i wybierzcie rekomendowanego bukmachera. Wygrane czekają na sportowych ekspertów!

Legalni Bukmacherzy w Polsce czerwiec 2024 – recenzje

Pakiet powitalny do 1560 zł
Ocena bukmachera
4.9
Duży wybór metod płatności
Licencja Ministerstwo Finansów
Zakłady na żywo
Zakład bez ryzyka do 1000zł
Ocena bukmachera
4.8
Gra bez podatku
Szybkie wpłaty i wypłaty
Szeroka gama sportów wirtualnych
info-logo
Pakiet powitalny do 1000 zł
Ocena bukmachera
4.8
Szeroki wybór zakładów
Dostępne zakłady e-sport
Super aplikacja mobilna
100% bonusu do 500 zł
Ocena bukmachera
4.7
Zakłady na żywo
Legalny polski bukmacher
Szybkie wpłaty i wypłaty
Cashback do 1300 zł oraz do 200 zł na start
Ocena bukmachera
4.7
Atrakcyjne Promocje
Wysokie kursy
Streaming wydarzeń
Pakiet powitalny do 5000 zł
Ocena bukmachera
4.8
Zakłady na żywo
Licencja Ministerstwo Finansów
Szybkie wpłaty i wypłaty
Freebet od depozytu: 100 PLN
Ocena bukmachera
4.7
Bogata oferta dyscyplin sportowych
Szeroki wybór sportów wirtualnych
Rozbudowany dział e-sport
Bonus powitalny 1100PLN na start
Ocena bukmachera
4.7
Świetna oferta powitalna
Bogata oferta zakładów sportowych
Pełna legalność
Bonus powitalny Cashback do 500 PLN
Ocena bukmachera
4
Ponad 30 unikalnych dyscyplin sportowych
Szybkie i sprawne wypłaty
Obecność sportów wirtualnych

FAQ : Często zadawane pytania o ranking bukmacherów

Na to pytanie nie da się łatwo odpowiedzieć! To dlatego, że rekomendowani przez nas bukmacherzy różnią się od siebie między innymi ofertą, bonusami, zakresem zakładów i funkcjonalnościami. Ale mamy kilka ciekawych propozycji, z którymi warto się zapoznać, czytając nasze recenzje.

Po prostu kliknij w link na naszej stronie, a następnie wypełnij formularz. Warto pamiętać, że będziesz musiał później jeszcze zweryfikować konto, jednak wielu polskich bukmacherów pozwala na grę na start na tak zwanym koncie próbnym.

W naszym portalu można znaleźć nie tylko ranking bukmacherów. Mamy także wiele poradników, które pozwolą ci dowiedzieć się więcej o zasadach obstawiania, bonusach oraz o innych aspektach zakładów sportowych. Skorzystaj z tej wiedzy, aby zwiększyć skuteczność swoich przewidywań.

Bogusz Nowak Bogusz Nowak

Bogusz to celowy i ambitny człowiek. Typy bukmacherskie to jego mocna strona w branży zakładów online. Bogusz Będzie w stanie zapewnić Ci najlepszą strategię obstawiania i doradzić najlepsze bonusy.