Poradnik korzystania z serwisu Blogabet

Blogabet to miejsce gdzie znajdziemy nie tylko najlepszych, płatnych typerów świata, ale także wiele cennych zupełnie darmowych informacji oraz typów od tysięcy graczy z całego świata. Oprócz tego każdy z nas, bez najmniejszego problemu może założyć tam konto i sprawdzić się na tle innych. Portal wyliczy nam nasz yield, skuteczność, wskaże średni kurs i wiele innych.

Ten poradnik powstał na prośbę wielu osób, które chciałyby zacząć korzystać z serwisu lecz nie wiedzą gdzie szukać typów, jak dodać swoje propozycje i jak je rozliczyć.
W poniższym poradniku skupiłem się na najważniejszych opcjach portalu i wypisałem rzeczy o których warto wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z ów stroną.

Czy warto kupować typy? Gdzie oprócz blogabet znaleźć darmowe analizy? – SPRAWDŹ NASZ PORADNIK

WARTO WIEDZIEĆ :

Aby stać się płatnym typerem należy wnieść jednorazową, niezwrotną opłatę w wysokości 25 Euro.
Im więcej zarabiamy na sprzedaży typów tym mniejsza jest prowizja, którą płacimy serwisowi. Najwyższa prowizja od sprzedaży typów to 30%, najmniejsza natomiast to 10%.
Każdy darmowy typer może zresetować swoje statystyki dowolną ilość razy.
Przy przejściu z wersji darmowej na płatną nasze statystyki wyzerują się. Nadal będzie jednak możliwe sprawdzenie naszej historii sprzed założenia płatnego serwisu.
Regulamin serwisu Blogabet zabrania publikacji linków w których użytkownicy mogą zakupić twoje typy.
Regulamin serwisu Blogabet zabrania także podawania tych samych typów w innym podobnym serwisie (np. Betrush, Tipstertube)
Blogabet posiada możliwość wysyłania powiadomień na maila, a nawet smsa gdy tylko śledzony przez nas typer doda swoją propozycję.
Aby móc dodawać komentarze i pisać wiadomości do innych użytkowników portalu musimy zweryfikować nasz numer telefonu.
Na rozliczenie typów mamy 7 dni, jeśli przez ten okres typ zostanie nierozliczony to Blogabet zablokuje nasz profil. Jednak nie jest to stała blokada. Zostanie bowiem zdjęta gdy rozliczymy nasze propozycje.


GDZIE ZNAJDĘ TYPY ?
Wszystkie typy czyli te z analizami, te bez analiz, te na żywo i te grane przedmeczowo znajdziecie na stronie głównej, lub klikając w lewym panelu zakładkę FEED (1).
W zakładce “All Tips(2) znajdziecie wszystko co wrzucane jest na blogabet i nie ma statusu ‘’private pick”. W zakładce “My Tipsters(3) mamy propozycje wyłącznie od typerów, których śledzicie opcją “Follow”.

W przypadku gdy chcemy znaleźć typy z analizami z danego sportu bądź danej ligi musimy zejść szczebelek niżej i kliknąć w panelu po lewej stronie zakładkę “Tips(4).
Następnie wybieramy interesujący nas sport (All) lub konkretną ligę.
W panelu środkowym będziemy mieć do wyboru “Tips with analysis” lub All Tips. Pierwsza opcja jest oczywiście miejscem gdzie znajdziemy wszelkie typy opatrzone choć słowem komentarza z danego sportu lub ligi.


Pamiętajcie by przed pograniem którejś z darmowych propozycji sprawdzić kto ją dodaję. Czasami możemy bowiem trafić na niesprawdzone informacje.
Nie ma takiej zasady, ale generalnie czym więcej typów i czym większy yield tym możemy czuć się bezpieczniejsi o źródło informacji. Yield oraz ilość typów typera wrzucającego swoją propozycje znajduje się zawsze po lewej stronie typu (5), bądź bezpośrednio na jego profilu.

Blogabet poradnik

ZAŁOŻYŁEM KONTO. GDZIE DODAĆ TYP I JAK GO ROZLICZYĆ?

Z doświadczenia wiem, że większości nowych użytkowników te dwie rzeczy sprawiają problemy, ale dodawanie typów i ich rozliczanie jest dużo łatwiejsze niż się mogłoby wydawać.

Typy dodajemy wybierając któregoś z bukmacherów w panelu po lewej (1). Najlepiej jest dodawać typy poprzez bukmachera bet365 gdyż jak powszechnie wiadomo ma on najlepsza ofertę przedmeczową oraz live.
Po wyborze bukmachera wybieramy sport oraz upcoming (przedmeczowe) lub live (na żywo).
Gdy już znajdziemy mecz który nas interesuje oraz wybierzemy typ po prawej stronie pokaże się panel dodawania typu. Możemy tam zaznaczyć stawkę oraz to czy typ ma być widoczny tylko dla Ciebie czy także dla całej reszty użytkowników (private pick). Na białym polu możemy wkleić także naszą analizę. Jeśli wszystko jest tak jak powinno być klikamy create pick

Jeśli nie mamy statusu płatnego typera to swoje typy musimy rozliczać sami.
Zrobimy to w zakładce pending picks(2) także w panelu po lewej stronie.
W tabelkę “score” wpisujemy wynik, a obok zaznaczamy rezultat spotkania – przegrana/przegrana połowiczna/zwrot/wygrana połowiczna/wygrana.


Blogabet - jak dodać typ?

GDZIE SPRAWDZĘ DOKŁADNIEJSZE STATYSTYKI SWOJEGO PROFILU?

Najpierw wchodzimy na nasz profil po czym klikamy przycisk “blog menu“.
Pojawi nam się okienko, w którym wybieramy opcję statistics.
Znajdziemy tam bardzo pomocne statystyki, podejrzeć możemy na przykład skuteczność w każdym miesiącu z osobna, godziny dodawania typów oraz ich skuteczność i wiele innych.
Wszystkie swoje typy znajdziemy w zakładce “pick archive” znajdującej się także w “blog menu”.


GDZIE ZNAJDĘ RANKING WSZYSTKICH TYPERÓW?

Standardowo – panel po lewej stronie. Do wyboru mamy dwie opcje – Market oraz Tipsters.
Wybierając pierwszą możliwość ujrzymy tylko płatnych typerów. Aby ranking był najbardziej miarodajny warto zaznaczyć sortowanie na ponad 200 typów oraz typerów uszeregowanych pod względem yieldu.
Druga opcja – Tipsters to ranking wszystkich typerów w serwisie. Zarówno tych płatnych jak i darmowych. Tutaj także warto uszeregować profile pod względem minimalnej ilości typów w historii oraz yieldu.

Blogabet Market