Od momentu wejścia w życie ustawy hazardowej, skrajnie utrudniającej Polakom dostęp do zagranicznych bukmacherów, zarejestrowane w Polsce firmy mocno zaangażowały się w wsparcie rodzimych rozgrywek, promując się jako sponsor polskiego sportu. Finansowy rozkwit spowodował, że spośród klubów z Ekstraklasy jedynie Termalika Bruk-Bet Nieciecza pozostaje bez bukmacherskiego sponsora, a dodatkowe środki popłynęły także w kierunku siatkówki, żużla i piłki ręcznej. Kto dokładnie może liczyć na wsparcie? O tym w poniższym artykule.

Zobacz kogo sponsoruje STS
Zobacz kogo sponsoruje Fortuna
Zobacz kogo sponsoruje LVBet
Zobacz kogo sponsoruje Forbet

STS jako sponsor polskiego sportu

Jeden z najpopularniejszych polskich bukmacherów mocno zaangażował się w wsparcie polskiego sportu. Od kilku lat towarzyszy reprezentacji Polski, a także wielu klubom piłkarskiej Ekstraklasy. Jako jeden z niewielu nie zamyka się jedynie na futbol, wspierając także szczypiornistów i siatkarzy.

STS - sponsor reprezentacji OFICJALNY PARTNER REPREZENTACJI POLSKI

Od połowy 2014 roku Star-Typ Sport może chwalić się zaszczytnym tytułem partnera Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Kadra Adama Nawałki od tego momentu rozpoczęła imponujący rozwój, który zaowocował ćwierćfinałem Euro 2016 oraz awansem na rekordowe 5. miejsce w rankingu FIFA. Klasyfikacja ta zestawia Biało-czerwonych na równi ze światowymi potęgami, dając ogromne szanse na korzystne losowanie grup do Mistrzostw Świata w Rosji, do których awans pozostał już właściwie formalnością.

                      

STS - sponsor Jagiellonii Białystok OFICJALNY SPONSOR JAGIELLONII BIAŁYSTOK

W lipcu 2017r. STS i Jagiellonia Białystok związały się kontraktem, który rozpoczął współpracę klubu i bukmachera na kolejne dwa lata. Dzięki współpracy logotyp STS-u będzie widniał na koszulkach zespołu, banerach na stadionie oraz materiałach marketingowych. Warto dodać, że STS planuje wiele działań i akcji skierowanych do kibiców, jak zorganizowanie strefy kibica podczas ważniejszych meczów, czy stworzenie punktów bukmacherskich na stadionie podczas każdej kolejki spotkań Ekstraklasy.

 

 

STS - sponsor Lecha Poznań  SPONSOR PREMIUM LECHA POZNAŃ

 Współpraca STS-u i poznańskiego Lecha trwa od 2013r., która zaowocowała m.in mistrzostwem Polski w sezonie 2014/15, awansem do fazy grupowej Ligi Europy oraz dwoma Superpucharami Polski. Przez 4 lata bukmacher był głównym sponsorem klubu, przez co był widoczny na koszulkach zawodników, banerach i materiałach promocyjnych. Ponadto często włączał się w akcje kibiców oraz organizował transmisje spotkań Lecha, niekiedy jako jedyny przekaźnik. W 2017r. podpisano kolejną – tym razem 3-letnią – umowę, dzięki której logo STS-u widoczne będzie m.in na spodenkach piłkarzy.

 

 

STS - sponsor Pogoni Szczecin OFICJALNY BUKMACHER

STS współpracuje i wspiera także inne zespoły piłkarskiej Ekstraklasy jak: Pogoń Szczecin, Korona Kielce, Cracovia Kraków, czy Górnik Zabrze. Star-Typ Sport nie zamyka się jednak tylko na rodzimy futbol. Swoją aktywność wykazuje również na innych płaszczyznach polskiego sportu, wspierając 7-krotnego Mistrza PolskiSTS - sponsor Asseco Resovia Rzeszów w siatkówce Asseco Resovię Rzeszów oraz 14-krotnego Mistrza Polski i zdobywcę Ligi Mistrzów w piłce ręcznej Vive Tauron Kielce.

SPONSOR FUNDACJI SPORT TWOJĄ SZANSĄ

STS jest także głównym sponsorem Fundacji SPORT TWOJĄ SZANSĄ, prowadzącą działania wspierające polski sport, zapewniając wsparcie finansowe i merytoryczne  dla talentów sportowych. Misją fundacji jest wsparcie wszelkich inicjatyw sportowych, także tych amatorskich, promując przy tym działania lokalne. Swoją pomoc kieruje także do sportowców, którzy z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w różnego typu zawodach rangi mistrzowskiej.

Fortuna jako sponsor polskiego sportu

Obok STS-u, Fortuna jest drugim najbardziej rozpoznawalnym legalnym bukmacherem w Polsce, jednak w porównaniu do swojego konkurenta nie angażuje się tak bardzo w wsparcie polskiego sportu. Nie oznacza to jednak, że od sponsoringu odcina się kompletnie. Od wielu lat z sukcesami wspiera Wojskowych oraz całą piłkarską 1. Ligę.

 Fortuna - sponsor Legii WarszawaSPONSOR GŁÓWNY LEGII WARSZAWA

 12-krotnego mistrza Polski Fortuna wspiera od 2014 roku, a niedawno potwierdzono informację o przedłużeniu współpracy do roku 2020.
Podczas dotychczasowej współpracy z Fortuną, Legia Warszawa zdobyła trzy tytuły Mistrza Polski, awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów, dwukrotnie występowała w 1/16 finału Ligi Europy oraz dwa razy wygrywała Puchar Polski.
W ramach umowy logotyp Fortuny znajduje się w centralnym punkcie na klubowych koszulkach, na stadionie oraz w materiałach promocyjnych klubu. Warto dodać, że na współpracy klubu i bukmachera korzystają również gracze i kibice Legii Warszawa, którzy często mogą liczyć na dodatkowe promocje i profity podczas gry u największego bukmachera w Polsce.

 

Fortuna - sponsor 1 Ligi OFICJALNY SPONSOR 1 LIGI POLSKIEJ

Fortuna pod swoje skrzydła wzięła także rozgrywki I Ligi Polskiej, które wspiera w sezonach 2016/17 oraz 2017/18. Środki pieniężne przekazane od najdłużej funkcjonującego na rynku polskim bukmachera mają posłużyć zwiększeniu atrakcyjności rozgrywek i rozwojowi klubów w nich uczestniczących. Warto zaznaczyć, że oprócz sponsorowania całej 1 Ligi, Fortuna wspiera bezpośrednio również trzy kluby w niej uczestniczące: GKS Katowice (od 2016r.), Podbeskidzie Bielsko-Biała (od 2016r.) oraz Zagłębie Sosnowiec (od 2017r.).

LVBet jako sponsor polskiego sportu

LVBet wzorem bukmacherskich potęg w Polsce, na szeroką skalę rozpoczął współpracę z polskimi klubami piłkarskimi z Wisłą Kraków na czele. Ponadto wspiera 3 inne zespoły z Ekstraklasy: Arkę Gdynia, Piast Gliwice i Wisłę Płock, a także siatkarskie Mistrzostwa Europy w Polsce w 2017r.

LVBet - sponsor Wisły KrakówSPONSOR GŁÓWNY WISŁY KRAKÓW

Współpraca bukmachera z Mistrzem Polski sprzed 6 lat rozpoczęła się wraz z początkiem 2017r. i ma trwać do końca obecnego sezonu (połowa 2018r.). Dzięki niej logotyp LVBet zdobi centralny punkt na koszulkach piłkarzy oraz wszelkie materiały prasowe. Według nieoficjalnych informacji kontrakt jest wart ponad 2 miliony złotych wraz z bonusami za dodatkowe sukcesy.

 

SPONSOR ARKI GDYNIA, PIASTU GLIWICE ORAZ WISŁY PŁOCK LVBet - sponsor Arki Gdynia

Oprócz Wisły Kraków, LVBet wspomaga trzy inne kluby polskiej Ekstraklasy. Mając na celu wspieranie polskiego sportu i najlepszych klubów w Polsce, angażuje się w różne akcje związane z klubami, organizując ciekawe promocje dla kibiców piłkarskich. Częstą praktyką LVBetu jest przyznawanie atrakcyjnego bonusu dla każdego posiadacza karnetu klubu przez niego sponsorowanego.

 

LVBet - sponsor Widzewa ŁódźSPONSOR STRATEGICZNY LECHII TOMASZÓW MAZOWIECKI I WIDZEWA ŁÓDŹ

LVBet mocno wspiera nie tylko kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Pod swoimi skrzydłami ma także dwa 3-ligowe zespoły: Lechię Tomaszów Mazowiecki oraz Widzew Łódź, który na nowym stadionie spróbuje powrócić do blasku przeszłości, kiedy to 4-krotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski oraz występował w fazie grupowej Ligi Mistrzów. LvBet cyklicznie przygotowuje atrakcyjne promocje związane z klubami, dzięki którym gracze mogą liczyć na dodatkowe bonusy na oficjalnej stronie bukmachera.

 

LVBet - sponsor Eurovolley 2017 OFICJALNY PARTNER MISTRZOSTW EUROPY W SIATKÓWCE W POLSCE 2017

Sponsorując siatkarskie Mistrzostwa Europy w Polsce, LVBet pokazuje, że zależy mu na szeroko pojętym wsparciu polskiego sportu, a nie jedynie na jego piłkarskim wydaniu. Bukmacher zamierza aktywnie wspierać jedno z największych sportowych wydarzeń w Polsce tego lata, organizując konkursy, których nagrodami mają być bilety na spotkania Eurovolley 2017.

 

FORBET jako sponsor polskiego sportu

W porównaniu do konkurencji, Forbet mocno stawia na rozwój sportu nie tylko na najwyższym poziomie. Swoim wsparciem wspomaga kluby, grające na zapleczu Ekstraklasy, a także te w drugiej i trzeciej lidze. Nie oznacza to jednak, że nie sponsoruje także najbardziej rozpoznawalnych marek w swoich dziedzinach. Od najbliższego sezonu związał się umowami m.in. ze Śląskiem Wrocław i Skrą Bełchatów.

 

Forbet - sponsor Śląska WrocławSPONSOR GŁÓWNY ŚLĄSKA WROCŁAW

Z końcem lipca br. Forbet i Śląsk Wrocław podpisały umowę, która złączy ich na kolejne dwa lata. W ramach kontraktu logo Forbetu pojawi się w centralnym punkcie meczowych koszulek oraz na banerach, bandach i telebimie. Dodatkowe premie przewidziano za osiągnięcie dobrych wyników sportowych, które są priorytetem dla śląskiego klubu po serii niepowodzeń w Ekstraklasie.

 

Forbet - Sponsor Skry Bełchatów

SPONSOR PGE SKRY BEŁCHATÓW

Kilka dni przed podpisaniem umowy ze Śląskiem, Forbet podjął współpracę z jednym z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce – PGE Skrą Bełchatów. Po roku sponsoringu nad całą Plus Ligą, tym razem bukmacher wybrał indywidualne wsparcie dla jednego z klubów. Tym okazała się PGE Skra Bełchatów – 8-krotny mistrz Polski, który po trzech latach przerwy chce powrócić do miana najlepszego klubu w Polsce.

 

SPONSOR KLUBÓW ŻUŻLOWYCH

Wraz z początkiem 2017r. Forbet podjął współpracę z czterema polskimi klubami żużlowymi ze Stalą Gorzów Wielkopolski na czele. W zespole Drużynowego Mistrza Polski z 2016r. jeżdżą takie gwiazdy jak: Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, czy Niels Kristian Iversen. Kolejnym zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, wspieranym przez Forbet jest Włókniarz Częstochowa. Na zapleczu żużlowej ekstraklasy bukmacher współpracuje z kolei ze Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk i Stalą Rzeszów.

SPONSOR POZOSTAŁYCH KLUBÓW PIŁKARSKICH

Jak już wcześniej wspomniano, Forbet mocno stawia na wsparcie klubów piłkarskich z niższych klas rozgrywkowych, 1-ligowe GKS Tychy, Stomil Olsztyn i Odrę Opole, 2-ligowy Radomiak Radom i 3-ligowe ŁKS Łódź, Motor Lublin, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Sokół Ostróda. Większość z tych klubów przeżywa chwilowe problemy, które przy pomocy bukmachera mają zostać rozwiązane i przywrócić blask dawnym potęgom.