Aktualna ustawa złagodziła nieco poprzednie restrykcje, które jednak nie były zbyt często przestrzegane. Za złamanie poprzedniego prawa groziła nawet kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna do 720 stawek dziennych.

Walka aktualnie rządzących w kraju z nielegalnymi zakładami nie bez przyczyny rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Z kasy państwa rokrocznie uciekały miliardy złotych, gdyż zakłady u zagranicznych podmiotów nie były ściśle uregulowane, a 90% graczy wolało zawierać zakład bez wysokiego 12-procentowego podatkuznacznie obniżającym wygrane u zarejestrowanych w Polsce bukmacherów.

W kogo uderza nowa ustawa?

W związku z tym nowa ustawa hazardowa uderza głównie w zagranicznych bukmacherów, nie posiadających w Polsce licencji. Każdego, a jest już ich ponad 750, Ministerstwo Finansów wpisuje do Rejestru Domen Zakazanych, do których każdy operator w Polsce musi zablokować dostęp w przeciągu 48 godzin od wpisania na listę. Uderza również w graczy, którzy aby móc legalnie zawierać zakłady, będą musieli zarejestrować się u polskich operatorów i grać z 12-procentowym podatkiem.

Konsekwencje nielegalnej gry

konsekwencje nielegalnej gry u bukmacheraZnajdują się jednak i tacy, którzy nadal korzystają z usług zagranicznych bukmacherów i omijają blokady, wykorzystując techniczne wyjścia. Ci, muszą się jednak liczyć z konsekwencjamiktóre dotkną ich w momencie wykrycia przez fiskusa nielegalnych zakładów za granicą.

Ustawa szczegółowo opisuje, że w momencie udowodnienia gry u niezarejestrowanych w Polsce bukmacherów, gracz musi zwrócić do kasy państwa sumę włożonych oraz wygranych pieniędzy, a także wpłacić karę grzywny, do 120 stawek dziennych. W praktyce oznacza to, że grzywna wynosić może od 185 do 37 tys. złotych! W bardzo skrajnych przypadkach kara może wynosić jednak nawet ponad 3 miliony złotych!

Bogusz Nowak Bogusz Nowak

Bogusz to celowy i ambitny człowiek. Jego siłą w branży kasynowej są automaty do gry. Bogusz będzie mógł wymienić wszystkich najpopularniejszych twórców gier na świecie i ich gry. Wie, jak działają, poznaje bonusy i możliwości wygranej każdego automatu. Bogusz jest bardzo hojny i chce podzielić się swoim doświadczeniem i opinią. Więc przyłączył się do legalne-obstawianie