Obstawiasz za granicą? Zobacz konsekwencje nielegalnej gry!

konsekwencje nielegalnej gry u bukmachera

Od 1 lipca 2017 r. ustawa hazardowa, uchwalona w końcówce ubiegłego roku, działa w pełni. W związku z tym zagraniczne zakłady bukmacherskie, nie posiadające w Polsce licencji muszą być skutecznie blokowane przez internetowych operatorów. W artykule przedstawiamy konsekwencje nielegalnej gry, zobacz czy dotyczą też ciebie!

Aktualna ustawa złagodziła nieco poprzednie restrykcje, które jednak nie były zbyt często przestrzegane. Za złamanie poprzedniego prawa groziła nawet kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna do 720 stawek dziennych.

Walka aktualnie rządzących w kraju z nielegalnymi zakładami nie bez przyczyny rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Z kasy państwa rokrocznie uciekały miliardy złotych, gdyż zakłady u zagranicznych podmiotów nie były ściśle uregulowane, a 90% graczy wolało zawierać zakład bez wysokiego 12-procentowego podatku, znacznie obniżającym wygrane u zarejestrowanych w Polsce bukmacherów.

W kogo uderza nowa ustawa?

W związku z tym nowa ustawa hazardowa uderza głównie w zagranicznych bukmacherów, nie posiadających w Polsce licencji. Każdego, a jest już ich ponad 750, Ministerstwo Finansów wpisuje do Rejestru Domen Zakazanych, do których każdy operator w Polsce musi zablokować dostęp w przeciągu 48 godzin od wpisania na listę. Uderza również w graczy, którzy aby móc legalnie zawierać zakłady, będą musieli zarejestrować się u polskich operatorów i grać z 12-procentowym podatkiem.

Konsekwencje nielegalnej gry

konsekwencje nielegalnej gry u bukmacheraZnajdują się jednak i tacy, którzy nadal korzystają z usług zagranicznych bukmacherów i omijają blokady, wykorzystując techniczne wyjścia. Ci, muszą się jednak liczyć z konsekwencjami, które dotkną ich w momencie wykrycia przez fiskusa nielegalnych zakładów za granicą.

Ustawa szczegółowo opisuje, że w momencie udowodnienia gry u niezarejestrowanych w Polsce bukmacherów, gracz musi zwrócić do kasy państwa sumę włożonych oraz wygranych pieniędzy, a także wpłacić karę grzywny, do 120 stawek dziennych. W praktyce oznacza to, że grzywna wynosić może od 185 do 37 tys. złotych! W bardzo skrajnych przypadkach kara może wynosić jednak nawet ponad 3 miliony złotych!