Karty płatnicze to jedna z najpowszechniejszych metod płatności online. Powodów tej sytuacji jest wiele- w dzisiejszych czasach niemal każdy posiada jakąś kartę, tego rodzaju płatności są bezpieczne, ze względu na możliwość chrgeback, a cały proces jest szybki i prosty. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się, jak u polskich bukmacherów działają płatności kartą MasterCard, którzy bukmacherzy je akceptują i na co uważać podczas takich płatności. Usiądź więc wygodnie i wczytaj się w naszą recenzję!MasterCard legalne-obstawianie.pl

Jak wpłacić pieniądze za pomocą MasterCard

Wpłata pieniędzy za pomocą MasterCard jest niezwykle prosta. Aby to zrobić, wystarczy:

 1. Zalogować się na swoim koncie u bukmachera.
 2. Przejść do zakładki płatności.
 3. Wybrać kartę MasterCard jako metodę wpłaty pieniędzy.
 4. Wpisać dane karty- numer, datę ważności, kod CVV.
 5. Następnie gracz może zostać poproszony o autoryzację płatności. W zależności od ustawień konta bankowego będzie to potwierdzenie SMS lub w aplikacji banku.
 6. Wpłata zostanie niemal natychmiast zaksięgowana na koncie.

Jak wypłacić pieniądze za pomocą MasterCard

Zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy oraz ustawy hazardowej, większość bukmacherów zarejestrowanych w Polsce może zezwalać na wypłaty pieniędzy jedynie na konto bankowe gracza, które w większości przypadków należy podać podczas rejestracji. 

Niektórzy bukmacherzy pozwalają jednak na wypłaty pieniędzy na konto bankowe za pomocą kart MasterCard. Proces ten niemal nie różni się od składania depozytu i aby wypłacić pieniądze, należy:

 1. Zalogować się na swoim koncie u bukmachera.
 2. Przejść do zakładki wypłat.
 3. Wybrać MasterCard jako metodę wypłaty.
 4. Podać kwotę wypłaty oraz dane swojej karty (numer, datę ważności, kod CVV)
 5. Zatwierdzić wypłatę.

Mastercard banki

Koszty i czas przetwarzania płatności MasterCard

Jednym z największych minusów płatności kartą MasterCard są możliwe opłaty. Choć sami bukmacherzy zazwyczaj nie pobierają prowizji za płatności kartą, dość powszechne jest, że opłatę za taką transakcję pobierze bank. Dlatego też przed wpłatą jakichkolwiek pieniędzy polecamy zapoznanie się z warunkami usług swojego banku.

Ogromnym plusem tej metody jest z kolei czas księgowania płatności, które w większości przypadków są natychmiastowe. 

W dzisiejszych czasach właściwie każdy, kto posiada konto bankowe, posiada do niego także kartę, dzięki czemu niemal każdy użytkownik w Polsce ma dostęp do tej metody. 

Plusy i minusy MasterCard

Plusy
 • Natychmiastowe transakcje
 • Możliwość chargeback dla niezrealizowanych usług
 • Wieloletnie doświadczenie i ugruntowana pozycja na rynku
 • Bezpieczeństwo
Minusy
 • Metoda nie jest popularna do wypłat- niewielu bukmacherów ją proponuje
 • Możliwość obciążenia prowizjami banku

Bezpieczeństwo

Karty MasterCard posiadają wiele zabezpieczeń przed nieautoryzowanymi transakcjami w internecie. Aby zrealizować transakcję, konieczne jest posiadanie wszystkich danych karty- numeru, daty ważności i kodu CVV. Dodatkowo ze względu na regulacje prawne w Europie, większość stron internetowych, na których dokonuje się płatności, wymaga od użytkownika potwierdzenia płatności za pomocą technologii 3D Secure. Zabezpieczenie to wymaga od użytkownika podania jednorazowego kodu SMS lub akceptacji płatności w aplikacji banku, aby upewnić się, że jest to transakcja autoryzowana.

Należy jednak mieć na uwadze, że wszelkie dane karty powinny być szczególnie chronione i aby nigdy nie udostępniać ich nikomu, gdyż może to doprowadzić do wyłudzeń i kradzieży.

Mimo to, płatności kartą z całą pewnością mogą zostać uznane za bezpieczne.

Matercard legalne obstawianie

Obsługa klienta

W zdecydowanej większości przypadków wszelkie problemy z płatnością kartą MasterCard powinny być konsultowane z bankiem, który tę kartę wydał lub bukmacherem, u którego płatność się nie udała. Użytkownik powinien kontaktować się z bankiem także wtedy, gdy karta zostanie zgubiona lub skradziona, aby natychmiast ją zablokować. 

MasterCard przygotował jednak na swojej stronie zakładkę najczęściej zadawanych pytań, w której każdy może znaleźć odpowiedzi na temat działania kart, płatności telefonem i zbliżeniowych oraz wielu innych.

Jak się zarejestrować w MasterCard

Aby otrzymać kartę MasterCard, należy założyć konto w instytucji finansowej ją oferującej i złożenie na nią zamówienia. Na stronie MasterCard klient indywidualny nie ma nawet możliwości rejestracji, a nawet gdyby taka opcja istniała, byłaby całkowicie niepotrzebna do dokonywania transakcji. Aby aktywować swoją kartę, wystarczy dokonać transakcji z użyciem PIN-u i chipu lub w aplikacji banku wprowadzić kod, który znajduje się na karcie (metoda aktywacji zależna jest od instytucji finansowej).

FAQ -Najczęściej zadawane pytania o kartę MasterCard bukmacher

Wybór pomiędzy kartą debetową a kredytową często zależy od osobistych preferencji i stanu konta. Należy jednak pamiętać, że wiele banków pobiera wyższe opłaty za płatność kartą kredytową. Ponadto karta kredytowa, jak sama nazwa wskazuje, oznacza zaciągnięcie kredytu w banku, który w większości przypadków musi zostać spłacony w ciągu maksymalnie kilku tygodni. 

Kod CVC/ CVV to 3 cyfry znajdujące się na odwrocie karty, zazwyczaj tuż obok pola na podpis. Kod ten jest niezbędny, aby płatność w internecie była udana.

Albin Kowalski Albin Kowalski

Albin jest ekspertem w dziedzinie kasyn online. Od 20 roku życia interesuje się grami kasynowymi – pokerem i blackjackiem. Z biegiem czasu stał się krytykiem i analitykiem hazardowym.