Azjatyckie sumy (linie) goli

Legalni bukmacherzy w Polsce każdego dnia stają na głowie, żeby oddać w ręce swoich klientów najlepszy możliwy produkt. Szczególną popularnością wśród graczy cieszy się oferta piłkarska, a zatem również lista dostępnych opcji zakładów bije na głowę inne dyscypliny. 

W naszym najnowszym poradniku typera bierzemy pod lupę azjatyckie linie goli. Jak obstawiać takie zakłady? W jaki sposób są one rozliczane oraz jakie wady i zalety mają tego typu kupony? Za kilka minut poznacie odpowiedź na te i wiele innych pytań dotyczących obstawiania azjatyckich linii goli. 

Rodzaje zakładów bukmacherskich – azjatyckie linie goli

tabela overow azjatyckichW naszych cyklicznych poradnikach typera staramy się Wam przybliżyć każdy element bukmacherskiego rzemiosła i mocno wierzymy, że z naszą małą pomocą w historii zakładów wielu z Was zagości na stałe kolor zielony. Prawdopodobnie nie będzie dla nikogo z Was niespodzianką fakt, że w ofercie zakładów legalnych bukmacherów króluje piłka nożna, a zatem i sporo naszych poradników typera dotyczy tej właśnie dyscypliny sportu. 

W poszukiwaniu najskuteczniejszego sposobu na ogranie bukmachera i wypracowanie profitów w dłuższej perspektywie czasu gracze nie skupiają się jedynie na tradycyjnych zakładach 1X2, lecz poszukują wartościowych alternatyw. Jedną z najpopularniejszych są zakłady Powyżej/Poniżej (lub Over/Under – jak kto woli) dotyczące liczby goli. 

Zasady ich rozliczania są bardzo proste, natomiast nie wykluczamy, że nasze poradniki typera czytają również gracze stawiający dopiero swoje pierwsze kroki w świecie internetowych zakładów sportowych, a zatem postaramy się to wyjaśnić w kilku słowach. 

Zadaniem gracza jest wytypowanie przedziału bramek w konkretnym meczu piłkarskim. Przykładowo – bukmacher wystawia linię goli 2,5, a typer musi przewidzieć, czy w takim meczu padnie więcej, czy może mniej goli. 0, 1 lub 2 gole oznaczają, że poprawna jest opcja Poniżej 2,5 goli, natomiast 3 lub więcej trafień promują opcję Ponad 2,5 goli. Proste, prawda?

Żeby jednak nie było zbyt monotonnie najlepsi bukmacherzy internetowi poszli o krok dalej i postanowili nieco uatrakcyjnić swoją ofertę. Efektem tego są zakłady na azjatyckie linie goli. 

Jak obstawiać azjatyckie linie goli? Rozliczenie kuponu

Na pierwszy rzut zakłady na azjatyckie linie goli mogą się wydawać dość skomplikowane, przez co mniej doświadczeni typerzy omijają je szerokim łukiem. Tymczasem okazuje się, że przy bliższym poznaniu ich obstawianie nie jest tak karkołomne, wystarczy poznać schemat rozliczania kuponu. A ten jest dość prosty. 

Zabierając się za wytłumaczenie Wam schematu obstawiania i rozliczania azjatyckich linii goli zakładamy, że tradycyjne zakłady Ponad 2,5 goli lub Poniżej 3,5 goli nie mają przed Wami tajemnic i rozumiecie zasady ich konstruowania. Bez tego ani rusz! Jeśli tak, to możemy przystąpić do wyjaśnienia azjatyckich linii goli.

W przypadku ”azjanów” poza standardowymi liniami Ponad 2,5 goli lub Poniżej 3,5 goli dochodzą również następujące opcje (oczywiście są to jedynie przykłady):

  • Ponad 2 gole – 0 lub 1 gol to zakład przegrany, dokładnie 2 gole to zwrot 100% stawki, a 3 lub więcej goli to zakład wygrany. 
  • Poniżej 1 gola – zakład jest wygrany w przypadku bezbramkowego remisu. Dokładnie 1 gol w meczu to zwrot całości stawki, a 2 lub więcej trafień oznacza kupon przegrany. 
  • Powyżej 1,75 goli – 0 lub 1 goli to zakład przegrany, dokładnie 2 gole to połowa stawki zwrot i połowa wygrana, 3 lub więcej goli oznacza, że cały kupon jest zwycięski. 
  • Poniżej 4,25 goli – 0, 1, 2 lub 3 gole to cały kupon wygrany, dokładnie 4 gole to połowa zwrot i połowa przegrana, a 5 lub więcej goli oznacza utratę całości stawki. 

W jaki sposób rozliczane są zakłady na azjatyckie linie goli? Otóż każdy zakład i stawka są podzielone na dwa odrębne warianty, na których znajdują się sąsiadujące ze sobą linie goli. 

Przykładowo – jeśli gracz obstawił zakład Ponad 2,75 goli za 20 PLN, to połowa stawki (10 PLN) wędruje na wariant Ponad 2,5 goli, a druga połowa stawki (10 PLN) zostaje zainwestowana w wariant Ponad 3 gole. 

Aby zakład był zwycięski w całości, w meczu musi paść 4 lub więcej goli. Dokładnie 3 bramki oznaczają, że jeden wariant jest zwycięski (Ponad 2,5 goli), a za drugi wariant, czyli Ponad 3 gole typer otrzyma zwrot stawki (10 PLN). 0, 1 lub 2 trafienia w meczu oznaczają, że cały kupon, tj. oba warianty po 10 PLN każdy są przegrane, a całość stawki (20 PLN) przepada. 

Inny przykład to kupon Poniżej 3,25 goli za 20 PLN. Taki zakład zostaje podzielony na dwa warianty sąsiednie, tj. Poniżej 3,5 goli oraz Poniżej 3 goli. Jeśli w takim spotkaniu padnie 0, 1 lub 2 gole, to cały kupon i cała stawka są zwycięskie. Dokładnie 3 trafienia oznaczają, że połowa stawki jest zwycięska (10 PLN za wariant Poniżej 3,5 goli), a za połowę gracz otrzymuje zwrot stawki (10 PLN za Poniżej 3 goli).

Zakłady na azjatyckie linie goli od legalnych bukmacherów

Tabela underow azjatyckichAby było to nieco bardziej obrazowe posłużymy się kursami na dowolny mecz piłkarski z oferty  na zaklady LV Bet. Przykładowo – bukmacher wystawia swoje kursy na mecz Legia Warszawa – Wisła Kraków i opcja Ponad 2,25 goli wyceniona została po kursie 1.75, podczas gdy zakład Poniżej 2,25 goli wart jest zdaniem analityków LV Bet 1.98. Jak rozliczyć taki kupon?

Typ Ponad 2,25 goli będzie zwycięski w całości, jeśli w meczu obejrzymy 3 lub więcej goli. Dokładnie 2 bramki w meczu oznaczają, że jeden wariant jest przegrany (Ponad 2,5 goli), a za drugi gracz otrzyma zwrot stawki (Ponad 2 gole). 0 lub 1 trafienie w meczu oznacza, że oba warianty i cała stawka jest przegrana. 

Gdzie obstawiać azjatyckie linie goli? Ustaliliśmy, że tego typu kursy posiada w swojej ofercie bukmacher LV Bet. A jakie inne serwisy z licencją w Polsce oferują swoim klientom możliwość obstawiania takich właśnie kuponów? 

Solidna paczka popularnych “azjanów” czeka również na graczy, którzy zdecydują się na rejestrację konta i wpłacenie depozytu u bukmacherów Betcris oraz Noblebet. U każdego z trzech ww. legalnych operatorów czeka na graczy spora ilość kursów na azjatyckie linie goli, a do dyspozycji typerów są rozmaite warianty (m.in. zakłady na cały mecz lub tylko na 1. połowę). 

Poniekąd zakłady na azjatyckie linie goli ma w swojej piłkarskiej ofercie również bukmacher Fortuna. Tyle tylko, że są to “azjany” nieco oszukane, gdyż dostępne są jedynie pełne linie (np. Ponad 3 gole lub Poniżej 2 goli), a brakuje linii ćwiartkowych (np. Ponad 0,75 goli lub Poniżej 4,25 goli). 

Zakłady na azjatyckie linie goli – zalety i wady

Jak każdy inny rodzaj zakładów, tak również te dotyczące azjatyckich linii goli posiadają swoje zalety, ale można się także doszukać kilku niedogodności z punktu widzenia typerów. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie rozebrali na czynniki pierwsze zarówno jednych, jak i drugich, a efekty naszej analizy prezentujemy Wam w pigułce poniżej. 

Zacznijmy od tego, że zakłady na azjatyckie linie goli są rozliczane w sposób dwu-, a nie trzydrogowy. To z kolei oznacza, że możliwe są jedynie dwa warianty, a zatem szanse na stworzenie zwycięskiego kuponu, przynajmniej w teorii, wzrastają automatycznie z 33% do aż 50%. To kolosalna różnica. 

Drugą kwestią, którą należy poruszyć odnośnie zalet obstawiania azjatyckich linii goli jest fakt, że typując warianty overowe (czyli np. Ponad 2,75 goli lub Ponad 5,25 goli) obie drużyny pracują na sukces gracza. Na drugi plan schodzi, kto strzela gole i która z drużyn ostatecznie wygra mecz. Ważne, aby piłka odpowiednio często lądowała w siatce! 

Można również odwrócić sytuację na korzyść typerów preferujących warianty underowe. Każdy mecz piłkarski rozpoczyna się od wyniku 0-0, a zatem kupon jest zwycięski w momencie pierwszego gwizdka sędziego. Wystarczy trzymać kciuki za to, żeby taki scenariusz utrzymywał się jak najdłużej, a każda minuta przybliża gracza do sukcesu na kuponie. 

Istnieje jednak również druga strona medalu, która być może nieco ostudzi entuzjazm zwolenników obstawiania zakładów na azjatyckie linie goli. Warto mieć bowiem z tyłu głowy, że w meczach piłkarskich celem samym w sobie nie jest bicie rekordów strzeleckich, lecz wygranie spotkania. 

Dlatego też często nawet najbardziej bramkostrzelne zespoły zamykają się na własnej połowie w momencie objęcia prowadzenia (np. 1:0), a o dalszych golach nie ma mowy. I na odwrót. Jeśli w meczu dwóch wyjątkowo underowych ekip padnie jakiś przypadkowy gol w początkowym fragmencie, to przegrywający postawi wszystko na jedną kartę, a kolejne trafienia będą dość prawdopodobne. 

Legalne obstawianie:

Cashback do 550 zł + 5 zł bez konieczności wpłaty
Ocena bukmachera
4.8
Legalny polski bukmacher
Szybkie wpłaty i wypłaty
Zakłady na żywo
Odbierz bonus 200% do300 PLN
Ocena bukmachera
4.8
Szybkie wypłaty
Doskonała obsługa
Świetne promocje na start
Pakiet powitalny do 2000 zł
Ocena bukmachera
4.9
Szeroki wybór zakładów
Zakłady na żywo
Dostępne zakłady e-sport
Pakiet powitalny do 3333 zł
Ocena bukmachera
4.7
Dostępne zakłady e-sport
Szeroki wybór zakładów
Super aplikacja mobilna
200% do 200zł Bonus Powitalny
Ocena bukmachera
4.8
Zakłady na żywo
Szybkie wpłaty i wypłaty
Legalny polski bukmacher
Dołącz do gry i odbierz CASHBACK do 500 zł
Ocena bukmachera
4.9
Licencja i pozwolenia wydane przez krajowe Ministerstwo Finansów
27 różnych dyscyplin sportowych
Dostępne zakłady e-sport
Bonus powitalny Cashback do 500 PLN
Fuksiarz
4.7
Szeroki wybór promocji dla nowych
Popularne i korzystne motody płatności
Bogata oferta wydarzeń sportowych

FAQ : CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA O AZJATYCKIE SUMY GOLI

Tutaj jest możliwy rezultat w postaci całkowitego zwrotu obstawionej gotówki, bądź zwrotu połowicznego.

Handicap to nie to samo co azjatyckie sumy goli. To redukowanie różnic w sile zespołów.

To rodzaj zakładów, w których zadaniem gracza jest wytypowanie przedziału bramek w meczu. Więcej szczegółów odnajdziesz w tekście powyżej. 

Tego typu oferta czeka na graczy m.in na stronach bukmacherów LV Bet, Betcris oraz Noblebet.

Przede wszystkim każdy taki kupon jest rozliczany w sposób dwu-, a nie trzydrogowy, a zatem szansa na wygraną - przynajmniej w teorii - to aż 50%. Poza tym linie ćwiartkowe dają graczowi większe pole manewru gwarantujące stabilniejszy budżet w długiej perspektywie.

Wojciech Szeląg Wojciech Szeląg

Ktoś mądry powiedział kiedyś "Rób to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu". Z takiego założenia wychodzę, stąd moja obecność tutaj. Zakłady sportowe poznałem od każdej strony, zarówno tej dobrej, jak i nieco ciemniejszej. Od teraz będę dzielił się z Wami swoimi doświadczeniami i mam nadzieję sprawić, że Wasza historia zakładów przyjemnie się zazieleni!