Jak obstawiać piłkę nożną- porady dla początkujących

Spis treści

  Świat zakładów piłkarskich może być wciągający. Zaczynasz z nadzieją na dobrą zabawę, ale szybko kusi Cię myśl, że możesz się z tego utrzymać. W naszym artykule postanowiliśmy przedstawić kilka wskazówek, jak wejść do tego świata i stawiać w nim pierwsze kroki.

  Piłka nożna jest ekscytująca, ponieważ daje mnóstwo możliwości obstawiania i nie ma dwóch takich samych meczów. Każdy mecz oferuje coś innego, co czyni go nieprzewidywalnym, a czasem nawet zaskakującym.porady jak obstawiać piłkę nożną

  Jak wybrać bukmachera do obstawiania zakładów piłkarskich:

  Aby zakłady piłkarskie był mniej ryzykowne, dobrą metodą jest sprawdzenie oferty 3-4 różnych legalnych bukmacherów, ich recenzje znajdziesz na naszej stronie. Zapoznaj się z tymi platformami, zagraj, wypróbuj aplikację mobilną, zapoznaj się z ofertami bonusowymi i dokonaj wyboru.

  Aby wybrać bukmachera, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Wybierając miejsce, w którym głównie chcesz obstawiać zakłady, bezpieczniej i wygodniej jest, jeśli jest ono legalnie zarejestrowane w Twoim kraju lub regionie. Znajdź bukmachera i dokładnie sprawdź wszystkie poniższe kryteria:

  • Wiarygodność
  • Kursy (jaka kwota będzie wypłacona w przypadku wygranej)
  • Zakłady liniowe (ile wygraliśmy w stawce za postawienie tego typu zakładu na konkretne wydarzenie)
  • Identyfikacja w przypadku płatności kartą bankową;
  • Obsługa klienta;
  • Bonusy i promocje;
  • Komfort technologiczny, jak np. streaming na żywo wydarzeń bukmacherskich 24/7, który można znaleźć tylko w niektórych legalnych firmach

  Jak obstawiać zakłady na mecze piłki nożnej:

  Poniżej przedstawiamy wskazówki, jak obstawiać zakłady na mecze piłki nożnej, krok po kroku:

  • Wybierz bukmacherów i sprawdź wszystkie informacje z poprzedniego punktu. Na początek dobrze jest wybrać kilka platform, ponieważ każda z nich ma różne kursy i opcje zakładów do wyboru.
  • Zarejestruj się na stronie wybranego bukmachera, aby wiedział, kim jesteś przy zawieraniu zakładów w przyszłości i w razie potrzeby potwierdził Twoją tożsamość (większość serwisów bukmacherskich tego wymaga). Pomoże to również zapobiec nieuczciwemu korzystaniu z Twojego konta przez inne osoby w późniejszym czasie, gdy zostanie ono już wstępnie zweryfikowane jako Twoje.
  • Wybierz i otwórz linię meczu piłkarskiego, który chcesz obstawić.
  • Kliknij na wybrany przez siebie zakład z wybranymi kursami, wprowadź kwotę i potwierdź swój wybór.

  Rodzaje zakładów na piłkę nożną:

  Piłka nożna to gra umiejętności i szczęścia, ale jak można zdecydować, kto na pewno wygra? Bukmacherzy oferują wiele opcji zakładów na piłkę nożną, począwszy od wyników poszczególnych meczów, a nawet faz grupowych. Istnieje kilka głównych typów, które się wyróżniają:

  • Główny wynik. Możesz stawiać zakłady na wynik meczu. Masz trzy opcje: wygrana pierwszej drużyny, mecz remisowy lub wygrana drużyny drugiej.
  • Podwójne kursy. Podwójny kurs to zakład na dwa wyniki z trzech głównych możliwości. Dzięki nim możesz typować jednocześnie takie wyniki jak 1X, X2, albo nawet 12. Jeśli mecz skończy się choć jednym z tych dwóch wyników, kupon jest zaliczony jako wygrany. Niestety podwójne kursy cechuje niska wartość, jednak strategiczne ich wykorzystanie może pomóc Ci zwiększyć kurs na przykład kuponie kumulacyjnym. Podwójne kursy wykorzystaj w meczach, w których drużyny reprezentują podobny poziom.
  • Handicap normalny i azjatycki. Handicapy to strategia zakładów, w której stawiasz na wynik dwóch drużyn w odniesieniu do ich handicapów. To określenie pochodzi z język angielskiego i oznacza przewagę. Podnosi on kurs i dodaje najczęściej punkty drużynie, która nie jest faworytem. Handicap może być obstawiany także dla wyniku w pierwszej połowie, a jego odmianą jest handicap azjatycki. Różni się on tym, że może być stosowana ułamkowa liczba określająca przewagę.
  • Normalne i azjatyckie zakłady totalizatora. Otrzymujesz listę zakładów, które różnią się poziomem ryzyka. Są wśród nich bramki, punkty i wiele więcej. Możesz wybrać zakład na to, czy łączna suma będzie większa lub mniejsza od ustalonej wartości. Na przykład, jeśli zgadujesz, że będzie 3 lub więcej bramek, wtedy Twój zakład jest na „Tak”.

  Jak wybrać strategię dla zakładów na piłkę nożną:

  Jak obstawiać Legalne-obstawianie.plIstnieje wiele strategii zakładów na piłkę nożną, które mogą pomóc Ci zwiększyć szanse na wygraną. Spróbuj przetestować różne z nich i zobacz, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza:

  1. Stawianie na remis.

  Stawianie na remis może nie jest najpopularniejszym sposobem gry w piłkę nożną, ale może przynieść zyski, jeśli jest stosowane w połączeniu z innymi strategiami obstawiania. Kursy na remis są zazwyczaj ustalane na ponad 3,5, co czyni je warte okazjonalnego zakładu. Należy pamiętać jednak o możliwych stratach i przy takim obstawianiu wziąć na barki odpowiedzialność za nie. 

  2. Zakłady na żółte kartki.

  Jeśli chcesz postawić zakład na żółte kartki, zalecamy, abyś zrobił to w momencie, gdy mecz jest kluczowy dla obu drużyn. Taki zakład da Ci kurs od 2 do około 3. Mecz musi być nie tylko ważny, ale także statystycznie powinien to być jeden z najcięższych w turnieju, w którym sędziowie główni wykonują swoje obowiązki częściej niż zwykle w tego typu meczach. Oznacza to, że mecze rozgrywane między głównymi rywalami lub tymi, którzy mieli szczególnie gorące spotkania w przeszłości.

  3. Zakłady na gole.

  Obstawianie goli może być bardzo opłacalne. Postaw na sumę bramek większą niż 2,5 w następujących przypadkach:

  • Obie drużyny atakują,
  • Remis nie jest dobrym rozwiązaniem dla żadnej z drużyn,
  • Przeciwnicy często przebijają barierę 2,5 zarówno w spotkaniach indywidualnych, jak i  w meczach sezonu, które rozegrali między sobą (wliczając playoffy).
  Bogusz Nowak Bogusz Nowak

  Bogusz to celowy i ambitny człowiek. Typy bukmacherskie to jego mocna strona w branży zakładów online. Bogusz Będzie w stanie zapewnić Ci najlepszą strategię obstawiania i doradzić najlepsze bonusy.