W przyrodzie jednak nic nie ginie, gdyż wraz ze spadkiem ryzyka, maleją również potencjalne zyski, przez co potrzeba wiele cierpliwości i czasu, by odnieść zauważalny sukces.

Czym jest Ciąg i Progresja Fibonacciego?

System ten zawdzięcza swoją nazwę prawu matematycznemu, powstałemu w początkach XIII wieku dzięki Leonardowi z Pizy. Nazwa Ciąg Fibonacciego spopularyzowana została z kolei w XIX wieku przez francuskiego matematyka Eduarda Lucasa. Prawo to określa ciąg liczb naturalnych, w którym to ciągu każdy kolejny wyraz (liczba) jest sumą dwóch poprzednich.

Progresja Fibonacciego – na czym polega?

Czym progresja Fibonacciego różni się od zwykłej progresji? Tym, że kolejna stawka nie jest uzależniona od wcześniej przyjętego mnożnika, a jest sumą dwóch poprzednich stawek. W ten sposób stawki rosną zdecydowanie wolniej, dzięki czemu kapitał jest uodporniony na ewentualne bankructwo.

System ten sprawdza się głównie podczas typowania piłki nożnej i hokeja (kursy na remis w hokeju często są wyższe niż @4,0). Progresję te można stosować, komponując zakład akumulowany z kursem 2-3,5 lub podobnie jak w progresji na remis, obstawiać remis danej drużyny. Warto w tym przypadku unikać lig, gdzie pada wiele bramek oraz mało remisów, a skupiać się bardziej na drużynach defensywnych.

Progresja Fibonacciego – zasady

W zależności od wysokości budżetu gracza i jego umiejętności, gracz może rozpocząć grę od dowolnie wybranej dla siebie stawki (poziomu). Przy porażce gracz przechodzi do poziomu wyżej, a przy wygranej do jednego poziomu niżej. Przy ewentualnych dwóch zwycięstwach z rzędu, gracz powinien rozpocząć progresję od początku.

Progresja Fibonacciego

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o Progresję Fibonacciego

Różnica polega na tym, że kolejna stawka nie jest uzależniona od wcześniej przyjętego mnożnika, natomiast sumą dwóch poprzednich stawek.

Ciąg Fibonacciego sprawdzi się w przypadku gry na tzw. przełamanie, czyli na remisy drużyny, która już od dawna nie zremisowała. Dysponując podobnymi środkami grając ciągiem Fibonacciego możesz swoją progresję prowadzić znacznie dłużej.

Bogusz Nowak Bogusz Nowak

Bogusz to celowy i ambitny człowiek. Typy bukmacherskie to jego mocna strona w branży zakładów online. Bogusz Będzie w stanie zapewnić Ci najlepszą strategię obstawiania i doradzić najlepsze bonusy.