Progresja Fibonacciego jest jednym z najbardziej interesujących systemów bukmacherskich, który nie jest jednak dedykowany dla wszystkich graczy. W porównaniu ze zwykłą progresją, stawki rosną zdecydowanie wolniej, przez co ryzyko bankructwa znacząco maleje. W przyrodzie jednak nic nie ginie, gdyż wraz ze spadkiem ryzyka, maleją również potencjalne zyski, przez co potrzeba wiele cierpliwości i czasu, by odnieść zauważalny sukces.

Czym jest Ciąg i Progresja Fibonacciego?

System ten zawdzięcza swoją nazwę prawu matematycznemu, powstałemu w początkach XIII wieku dzięki Leonardowi z Pizy. Nazwa Ciąg Fibonacciego spopularyzowana została z kolei w XIX wieku przez francuskiego matematyka Eduarda Lucasa. Prawo to określa ciąg liczb naturalnych, w którym to ciągu każdy kolejny wyraz (liczba) jest sumą dwóch poprzednich.

Progresja Fibonacciego – na czym polega?

Czym progresja Fibonacciego różni się od zwykłej progresji? Tym, że kolejna stawka nie jest uzależniona od wcześniej przyjętego mnożnika, a jest sumą dwóch poprzednich stawek. W ten sposób stawki rosną zdecydowanie wolniej, dzięki czemu kapitał jest uodporniony na ewentualne bankructwo.

System ten sprawdza się głównie podczas typowania piłki nożnej i hokeja (kursy na remis w hokeju często są wyższe niż @4,0). Progresję te można stosować, komponując zakład akumulowany z kursem 2-3,5 lub podobnie jak w progresji na remis, obstawiać remis danej drużyny. Więcej o progresji na remis przeczytacie TUTAJ. Warto w tym przypadku unikać lig, gdzie pada wiele bramek oraz mało remisów, a skupiać się bardziej na drużynach defensywnych.

Progresja Fibonacciego – zasady

W zależności od wysokości budżetu gracza i jego umiejętności, gracz może rozpocząć grę od dowolnie wybranej dla siebie stawki (poziomu). Przy porażce gracz przechodzi do poziomu wyżej, a przy wygranej do jednego poziomu niżej. Przy ewentualnych dwóch zwycięstwach z rzędu, gracz powinien rozpocząć progresję od początku.

 

Progresja Fibonacciego