Zajmujesz się bukmacherką od dłuższego czasu i regularnie wygrywasz pieniądze? Zastanawiałeś się jakim jesteś typerem, a co ważniejsze – czy wiesz co to jest yield? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Według definicji – yield to procentowy stosunek sumy zyskanych pieniędzy do sumy zainwestowanych pieniędzy. W praktyce potrafi oszacować skuteczność gracza i jego umiejętności, pod warunkiem, że pod uwagę bierze się znaczną liczbę zagranych zakładów, a nie jedynie ostatnich pięć kuponów…

Jak obliczyć yield?

Aby obliczyć „tajemnicze Y”, przede wszystkim musisz zsumować zysk (dodać wszystkie wygrane, przy czym odjąć stawki, za które zakłady były zawarte). Później należy zsumować stawki wszystkich kuponów – zarówno tych wygranych, jak i przegranych. Później pozostaje wyznaczyć iloraz tych dwóch wartości. Warto wiedzieć, że jeżeli wskaźnik ten jest dodatni – gracz zarabia, jeżeli zaś ujemny – traci.

Przykład:

yield wyliczenia infografika

Wysoki yield = znakomity typer?

I w tym przypadku nie do końca można zgodzić się z powyższym stwierdzeniem. Wysoki yield będzie charakteryzował dobrego typera wtedy i tylko wtedy, gdy operował on będzie w miarę równą i adekwatną do zakładu stawką. W momencie, gdy dojdzie do znacznego zróżnicowania stawek, obraz uzyskanego yieldu będzie zakłamany. Warto dlatego korzystać z usług typerów, którzy na swoim koncie mają co najmniej 150-200 typów, gdyż dopiero wtedy można uzyskać wiarygodny obraz typera.

Wskaźnik ten najczęściej wyrażany jest w procentach, a im większa jego wartość, tym typer wykazuje lepszą skuteczność. Jednocześnie trudno oszacować konkretną granicę, która wskazywałaby na wysokie umiejętności gracza. Mówi się, że już yield na poziomie 5-15 % może świadczyć o zawodniku, który regularnie ogrywa bukmachera i zarabia na tym pieniądze.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o yieldy

Aby obliczyć yield - zsumuj zysk (wygrane, odejmij stawki, za które złożyłeś zakłady), następnie dodaj stawki wszystkich kuponów (wygrane +przegrane) . Następnie oblicz iloraz dwóch wartości.

Jeśli chciałbyś udoskonalić yield, ogranicz liczbę typów do tych wartościowych, postaw na jakość a nie ilość.

Albin Kowalski Albin Kowalski

Albin jest ekspertem w dziedzinie kasyn online. Od 20 roku życia interesuje się grami kasynowymi – pokerem i blackjackiem. Z biegiem czasu stał się krytykiem i analitykiem hazardowym.