Tupuj siatkówkę u bukmacherów:

Cashback do 550 zł + 5 zł bez konieczności wpłaty
Ocena bukmachera
4.8
Legalny polski bukmacher
Szybkie wpłaty i wypłaty
Zakłady na żywo
Odbierz bonus 200% do300 PLN
Ocena bukmachera
4.8
Szybkie wypłaty
Doskonała obsługa
Świetne promocje na start
Cashback do 1300 zł oraz do 200 zł na start
Ocena bukmachera
4.7
Atrakcyjne Promocje
Wysokie kursy
Streaming wydarzeń
Pakiet powitalny do 2000 zł
Ocena bukmachera
4.9
Szeroki wybór zakładów
Zakłady na żywo
Dostępne zakłady e-sport
Pakiet powitalny do 3333 zł
Ocena bukmachera
4.7
Dostępne zakłady e-sport
Szeroki wybór zakładów
Super aplikacja mobilna
200% do 200zł Bonus Powitalny
Ocena bukmachera
4.8
Zakłady na żywo
Szybkie wpłaty i wypłaty
Legalny polski bukmacher
Dołącz do gry i odbierz CASHBACK do 500 zł
Ocena bukmachera
4.9
Licencja i pozwolenia wydane przez krajowe Ministerstwo Finansów
27 różnych dyscyplin sportowych
Dostępne zakłady e-sport
Bonus powitalny Cashback do 500 PLN
Fuksiarz
4.7
Szeroki wybór promocji dla nowych
Popularne i korzystne motody płatności
Bogata oferta wydarzeń sportowych

Obstawianie zakładów na siatkówkę – krok po kroku

siatkówkaPrawdopodobnie dla nikogo z Was nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że w ofercie zakładów od legalnych bukmacherów króluje piłka nożna. Kursy na mecze piłkarskie są najchętniej obstawianymi zdarzeniami przez graczy, natomiast tuż za futbolem plasuje się kilka dyscyplin, które walczą o miano numeru dwa w ofercie zakładów każdego bukmachera internetowego. 

I tak mamy ekspertów od tenisa ziemnego, sportów walki, e-sportów oraz koszykówki, natomiast nie brakuje również typerów, którzy swoją specjalnością uczynili obstawianie meczów siatkarskich. A przynajmniej taki był ich zamiar… 

Czy obstawianie siatkówki to najłatwiejsze zadanie pod słońcem? Nie! Czy typowanie wyników meczów siatkarskich może przynosić graczowi regularne profity? Oczywiście, że tak! Wystarczy wiedzieć jak się do tego zabrać oraz unikać błędów popełnianych przez większość niczego nieświadomych graczy. 

Jeśli zatem Wasza historia zakładów siatkarskich nie jest podświetlona wyłącznie na kolor zielony, to macie dwa wyjścia – możecie dalej kopać się z koniem i uczyć się na swoich pomyłkach, a możecie wykorzystać lata doświadczeń odrobinę starszych kolegów po dachu i skorzystać z naszych sugestii. Wybór należy do Was… 

Jeśli zatem poświęcenie 5 lub 10 minut swojego życia na przeczytanie tego poradnika typera nie jest dla Was wysiłkiem ponad miarę, to dowiecie się m.in.:

 • Jaka jest historia siatkówki?
 • Jak przebiega rozgrywka?
 • Jakie są rodzaje bukmacherskich zakładów siatkarskich?
 • Jak prezentuje się oferta zakładów na siatkówkę od poszczególnych legalnych bukmacherów?
 • Jakie wady, a jakie zalety posiada typowanie siatkówki?
 • Jak podczas obstawiania zakładów na siatkówkę wykorzystywać bonusy i promocje bukmacherskie?
 • I wreszcie – jak skutecznie obstawiać siatkówkę?

A zatem, jak sprawić żeby obstawianie zakładów siatkarskich zaczęło przynosić regularne profity na kuponach? Przekonajmy się. 

Siatkówka – rodzaje zakładów bukmacherskich

Zanim zabierzemy się za typowanie siatkówki warto najpierw “poznać wroga”. Jakie rodzaje zakładów siatkarskich dostępne są na stronach legalnych bukmacherów? Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rynki:

 • Zwycięzca meczu – podstawowy zakład 12. Zadanie typera polega na wskazaniu zespołu, który wygra konkretne spotkanie. Przewaga siatkówki chociażby nad zakładami piłkarskimi polega na tym, że brak opcji remis, a zatem możliwe są jedynie dwa rozstrzygnięcia w meczu. 
 • Zwycięzca seta – topowi bukmacherzy z licencją wystawiają również kursy na triumfatorów poszczególnych partii (np. Który zespół wygra 2. seta?). 
 • Powyżej/Poniżej – ten rynek zakładów zależy od pomysłowości pracowników danego bukmachera. W zależności od operatora można bowiem typować liczbę setów w meczu, a także liczbę małych punktów zarówno w całym meczu, jak również w poszczególnych partiach. Mało tego! Zakłady Powyżej/Poniżej mogą odnosić się zarówno do całego spotkania, jak również do konkretnych drużyn. Przykładowe zakłady to chociażby Powyżej 180,5 punktów w meczu, Poniżej 45,5 punktów w 2. secie lub Powyżej 4,5 setów w meczu. 
 • Dokładny wynik – ten rodzaj zakładów raczej nie wymaga szerszych wyjaśnień. Zadanie typera polega na wskazaniu wyniku końcowego (np. 3:1). 
 • Handicapy – mamy do wyboru dwa rodzaje handicapów: minusowe (np. Gospodarze handicap -1,5 seta) oraz plusowe (np. Goście +2,5 seta). W pierwszym przypadku kupon będzie poprawny, jeśli zespół gospodarzy zwycięży mecz różnicą co najmniej dwóch setów (np. 3:1, 3:0), z kolei żeby drugi zakład był zwycięski, to goście nie mogą polec różnicą wyższą, niż dwa sety (np. 3:1 lub 3:2), ewentualnie wygrać spotkanie. Topowi bukmacherzy wystawiają również kursy na handicapy dotyczące małych punktów w całym meczu lub poszczególnych partiach (np. Gospodarze handicap -18,5 punktów w całym meczu lub Goście handicap +5,5 punktów w 3. secie).
 • Zakłady kombinacyjne – takie rynki nie są dostępne w każdym serwisie, lecz jedynie na stronach najlepszych bukmacherów pod obstawianie siatkówki. Przykładowe kombinacje to chociażby – Gospodarze wygrają 1. seta i cały mecz, Goście wygrają mecz i poniżej 200,5 punktów w meczu lub Gospodarze wygrają i poniżej 4,5 setów w meczu. 
 • Statystyki zawodników – topowi bukmacherzy z licencją umożliwiają także obstawienie osiągnięć poszczególnych siatkarzy w trakcie meczu (np. Zawodnik X powyżej 16,5 punktów). 

Wszystkie ww. rynki siatkarskie to tzw. zakłady przedmeczowe. Do dyspozycji typerów są jednak również zakłady długoterminowe oraz kursy na żywo. 

W przypadku tych ostatnich sporo zależy od jakości sekcji LIVE na stronie konkretnego bukmachera, jednak zazwyczaj do dyspozycji graczy jest większość ww. rynków plus dodatkowo kilka innych opcji zakładów (np. Wyścig do 15 punktów w 1. secie). 

Z kolei zakłady długoterminowe polegają na wskazaniu triumfatora jakiegoś turnieju na długo przed jego rozpoczęciem. Przykład – chociażby wytypowanie zwycięzcy Igrzysk Olimpijskich na rok przed imprezą. 

Zakłady na siatkówkę – oferta legalnych bukmacherów

Znając rodzaje zakładów siatkarskich i sposoby rozliczania kuponów bukmacherskich, na których znajdują się typy na siatkówkę zbliżamy się powoli do momentu, w którym sprawdzimy w jaki sposób skutecznie obstawiać siatkówkę i jak sprawić, żeby w historii zakładów dominował kolor zielony. 

Zanim jednak do tego przystąpimy musimy najpierw sprawdzić, którzy z legalnych bukmacherów stanęli na wysokości zadania i u których czekają na Was najlepsze kursy i najszerszy wachlarz zakładów siatkarskich. Pod lupę wzięliśmy wszystkich operatorów z licencją w Polsce, a jakie parametry siatkarskiej oferty zakładów braliśmy pod uwagę?typowanie siatkówki Były to m.in.:

 • Liczba pokrywanych lig i rozgrywek
 • Ilość opcji zakładów dostępnych na poszczególne mecze
 • Jakość sekcji na żywo
 • Transmisje w livestreamach
 • Wysokość kursów
 • Regularność i atrakcyjność bonusów na siatkówkę

Na bazie wnikliwych testów wyłoniliśmy naszych faworytów, czyli bukmacherów z najlepszą ofertą siatkarską w naszym kraju. W żadnym z takich rankingów nie może zabraknąć serwisu STS. Siatkarskie zakłady bukmacherskie sts.pl to gwarancja dostępu do mnóstwa rozgrywek i spotkań rozgrywanych pod każdą szerokością geograficzną, od topowych turniejów międzynarodowych aż po niszowe ligi na drugim końcu świata. 

Imponująco wygląda również lista opcji zakładów na poszczególne mecze, a kursy od STS należą do jednych z najwyższych na rynku. Prawdziwym majstersztykiem jest natomiast sekcja zakładów siatkarskich LIVE od bukmachera STS. Operator pokrywa na żywo mnóstwo rynków, a większość spotkań można obejrzeć w darmowym livestreamie na ekranie komputera lub smartfonu za pomocą aplikacji mobilnej STS. 

Powodów do narzekań nie znajdą również siatkarscy eksperci, którzy zdecydują się na rejestrację konta i wpłacenie depozytu u bukmachera Fortuna. Serwis ten słynie z doskonałej oferty zakładów i atrakcyjnych kursów na większość dyscyplin, a siatkówka nie jest w tym gronie wyjątkiem. 

To co wyróżnia Fortunę na tle większości konkurentów na polskim rynku to czas wystawiania kursów otwarcia oraz mnogość rynków w obrębie konkretnego zdarzenia. Analitycy Fortuny są jednymi z najszybszych i bardzo często wystawiają swoje kursy jako pierwsi na rynku, dzięki czemu czujne oko typera może błyskawicznie wychwycić pomyłki kursowe i stworzyć wartościowy kupon ze sporym value. 

Z kolei szeroki wachlarz rynków na każdy mecz daje graczom gwarancję, że nie ominie ich żaden atrakcyjny zakład. Dodajmy do tego bardzo solidną sekcję siatkarskich zakładów LIVE z mnóstwem transmisji w livestreamach, a otrzymamy obraz bukmachera niemalże idealnego z punktu widzenia ekspertów od siatkówki. 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć bukmachera Betclic. Z kilku względów, natomiast jako pierwszy wymienimy aspekt szalenie ważny z punktu widzenia każdego kibica siatkówki. Otóż Betclic od lat współpracuje i wspiera PZPS (Polski Związek Piłki Siatkowej) i jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski.  

Nie może zatem być inaczej i również oferta siatkarskich zakładów od Betclic staje na wysokości zadania. Bukmacher pokrywa wszystkie najbardziej prestiżowe turnieje, ale nie zapomina także o niszowych rozgrywkach, dzięki czemu klienci Betclic dostają do ręki sporą paczkę kursów (również tych na żywo), a najciekawsze mecze można obejrzeć w livestreamie. 

Pozostali solidni bukmacherzy, którzy nie załapali się co prawda na podium naszego rankingu, jednak również oferują solidny produkt siatkarski to m.in. serwisy forBET, Betfan oraz LV Bet. 

Obstawianie siatkówki – wady i zalety

Jak każda inna dyscyplina dostępna w ofercie zakładów legalnych bukmacherów, tak również siatkówka, a konkretnie jej obstawianie, niesie za sobą pewne wady i zalety. Zacznijmy od tych ostatnich. 

zakłady sportowe - siatkówkaNiewątpliwą zaletą typowania siatkówki jest fakt, że zakłady rozstrzygane są w sposób 2-drogowy. Z racji tego, że odpada opcja remis, to każdy zakład ma jedynie dwa możliwe rozstrzygnięcia (zamiast trzech np.  w przypadku piłki nożnej), a zatem teoretycznie szansa na stworzenie zwycięskiego kuponu wynosi 50%. 

Na plus należy zaliczyć również solidną ofertę zakładów siatkarskich dostępnych na stronach najlepszych operatorów z licencją. Oferta kursowa na topowe mecze i ligi wręcz pęka w szwach, dlatego odnalezienie pożądanego zakładu nie stanowi najmniejszego problemu. 

Sporo przydatnych narzędzi czeka na typerów obstawiających zakłady na żywo. Praktycznie każde spotkanie opakowane jest w gigantyczną liczbę aktualnych statystyk meczowych, a dzięki darmowym transmisjom w livestreamach można przy okazji obejrzeć mecz, którego wynik się obstawia. 

Wreszcie, sporą zaletą typowania siatkówki jest jej nieco mniejsza (od chociażby piłki nożnej) popularność wśród typerów. W przypadku zakładów piłkarskich natrafienie na pomyłkę kursową w topowych ligach graniczy z cudem, natomiast w siatkówce jest to zupełnie prawdopodobne. Efekt tego jest taki, że siatkarscy eksperci trzymający rękę na pulsie i posiadający aktualne informacje mogą łatwo obstawić wartościowy kupon. 

Życie byłoby jednak zbyt piękne, gdyby obyło się bez jakichkolwiek niedogodności z punktu widzenia typerów. Jakie zatem wady posiada obstawianie meczów siatkarskich? Według nas jest nią spora nieprzewidywalność. 

W przypadku meczów, gdzie jest dość zdecydowany faworyt kursy są kompletnie nieopłacalne i pozbawione jakiegokolwiek value. Z kolei typowanie spotkań z udziałem dwóch równorzędnych rywali to poniekąd wróżenie z fusów, gdyż spory wpływ na wynik ma legendarna już dyspozycja dnia. 

Jak obstawiać zakłady na siatkówkę?

Wiedząc “gdzie” i znając plusy oraz minusy wynikające z obstawiania siatkówki możemy przejść do kluczowej kwestii “jak”. W jaki sposób obstawiać zakłady siatkarskie tak, żeby były one gwarancją regularnych wpływów do budżetu? Czym kierować się w trakcie typowania wyników meczów siatkarskich? Istnieje kilka wskazówek i sposobów, aby przynajmniej w teorii uczynić to nieco łatwiejszym. Oto one:

 • Załóż konto u kilku bukmacherów – rejestracja i depozyt w kilku serwisach to pierwszy krok w kierunku skutecznego typowania siatkówki. Po pierwsze będziesz miał dostęp do najlepszej oferty zakładów od kilku, rozmaitych serwisów, po drugie, będziesz mógł obstawiać swoje kupony po najwyższych kursach i wreszcie po trzecie będziesz miał możliwość regularnego zasilania swojego budżetu darmowymi środkami bonusowymi. 
 • Nie graj od razu za wysokie stawki – nie próbuj momentalnie rozbić banku i ograć bukmachera na rekordową kwotę w pierwszym tygodniu po rejestracji konta. Testuj rozmaite warianty, poznawaj rodzaje zakładów i sprawdzaj skuteczność własnych typów na różnych rynkach. 
 • Unikaj typowania faworytów po niskich kursach – zapomnij o regularnych profitach w budżecie, jeśli Twoją jedyną taktyką podczas obstawiania zakładów siatkarskich będzie typowanie zwycięstw zdecydowanych faworytów po kursie 1.10. Niespodzianki w siatkówce zdarzają się na porządku dziennym, dlatego w ten sposób raczej nie ograsz bukmachera.
 • Szukaj niespodzianek w meczach kobiet – mecze z udziałem pań mają to do siebie, że są znacznie mniej przewidywalne od rywalizacji mężczyzn. Warto to wykorzystać z punktu widzenia typera i obstawić wygraną underdoga po wysokim kursie. Forma drużyn kobiecych staje niekiedy na głowie z dnia na dzień, a kursy nie zawsze oddają układ sił w meczu. 
 • Ranga meczu ma olbrzymie znaczenie – prestiż meczu ma gigantyczny wpływ na końcowy wynik rywalizacji. Jeśli zatem zamierzacie szukać sensacyjnych rozstrzygnięć po rekordowych kursach, to radzimy robić to w spotkaniach niższej rangi, a nie w meczach Final Four Ligi Mistrzów lub Igrzysk Olimpijskich. 
 • Zwracaj uwagę na atut własnej hali – handicap własnego boiska ma spore znaczenie w kontekście wytypowania zwycięzcy meczu. Trybuny blisko parkietu, ogłuszający doping fanatycznych kibiców oraz nietypowe rozmieszczenie oświetlenia w hali może zdeprymować nawet najbardziej doświadczonych siatkarzy i ułatwić zadanie gospodarzom. 
 • Poznaj cele poszczególnych ekip – mamy tu na myśli szczególnie zespoły reprezentacyjne. Niemożliwym jest bycie w topowej dyspozycji przez 365 dni w roku, dlatego każda drużyna ma swoje cele do osiągnięcia w danym sezonie i szykuje szczyt formy na konkretne imprezy. Posiadając taką wiedzę znacznie łatwiej będzie można wytypować zwycięski kupon. 
 • Omijaj szerokim łukiem zespoły, którym kibicujesz – kluczem do sukcesu w zakładach bukmacherskich jest wyłączenie emocji i pozbycie się wszelkich sympatii. Nie będzie to możliwe w przypadku ekip, którym typer kibicuje na co dzień, dlatego znacznie bardziej rozsądne jest zrezygnowanie z obstawiania takich właśnie spotkań. 
 • Pierwsze kolejki są mało przewidywalne – według nas nie warto typować wyników w początkowej fazie sezonu. Letnia przerwa sprzyja zazwyczaj sporej liczbie roszad, a świeżo sprowadzeni siatkarze potrzebują niejednokrotnie nieco czasu na wkomponowanie się do nowej ekipy. 

Obstawianie zakładów na siatkówkę – bonusy od legalnych bukmacherów

siatkówka - legalne obstawianieMniej doświadczonym typerom do znudzenia przypominamy na każdym kroku, że obstawianie nawet najbardziej pewnych na pierwszy rzut oka typów bukmacherskich wiąże się ze sporym ryzykiem niepowodzenia, a ogranie bukmachera w dłuższej perspektywie nie należy do zadań łatwych. 

Dlatego też nie warto rezygnować z alternatywnych metod zasilenia budżetu, a doskonałą okazją do zgarnięcia dodatkowej puli środków na dalszą grę są bonusy i promocje bukmacherskie. Niektóre z nich są dedykowane wyłącznie pod wydarzenia siatkarskie, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać powitalny pakiet dla nowych graczy i obstawiać zakłady na siatkówkę bez ryzyka

Którzy bukmacherzy mają najlepsze bonusy na siatkówkę? Poniżej prezentujemy kilka losowych promocji z oferty legalnych operatorów, natomiast należy mieć świadomość, że chociażby klienci STS, Betfan lub Fortuny będą mieli do dyspozycji atrakcyjne promocje okolicznościowe dedykowane pod rozgrywany akurat prestiżowy turniej lub mecz. 

 • Bukmacher Etoto – cotygodniowy bonus siatkarski 20 PLN

Na regularne zastrzyki darmowych środków mogą liczyć typerzy posiadający konto gracza w Etoto, którzy regularnie będą obstawiali mecze siatkarskie. Wystarczy zapisać się do promocji Etoto i w trakcie tygodnia za co najmniej 50 PLN obstawić kupon, na którym znajdą się siatkarskie typy na żywo. Jedyny warunek jest taki, że zakład musi być postawiony w aplikacji mobilnej Etoto, a min. kurs łączny kuponu nie może być niższy od 2.00. Automatycznie po spełnieniu tych warunków do konta gracza zostanie dopisany bonus 20 PLN, a każdy klient Etoto może w ten sposób zgarnąć darmowe środki jeden raz w tygodniu. 

 • Bukmacher Superbet – bonus Super Przewaga

Promocja Super Przewaga Superbet to jeden z flagowych produktów bukmachera. Bonus ma zastosowanie do wszystkich najpopularniejszych dyscyplin, w tym oczywiście do siatkówki. Zasada promocji jest bajecznie prosta – gracz obstawia zakład 12 w dowolnym meczu siatkarskim, a jeśli jego drużyna po dwóch pierwszych setach będzie prowadziła 2:0, wówczas bukmacher rozliczy kupon jako zwycięski i wypłaci graczowi wygraną niezależnie od wyniku końcowego. 

 •  Bukmacher Betclic – siatkarski zakład bez ryzyka 200 PLN

Powitalny bonus Betclic gwarantuje graczom możliwość obstawiania dowolnych meczów siatkarskich bez ryzyka utraty środków z własnego budżetu. Wystarczy założyć nowe konto gracza w Betclic i obstawić dowolne typy na siatkówkę, a w przypadku niepowodzenia na pierwszym kuponie aż do 200 PLN wróci do gracza jako freebet bonus. Darmowe środki można wykorzystać na dowolne zdarzenia z oferty zakładów Betclic po kursie min. 2.14. 

 • Bukmacher STS – zakład bez ryzyka na siatkówkę 200 PLN

Zwrot stawki przegranej na pierwszym kuponie po rejestracji otrzymają również nowi klienci bukmachera STS. Wystarczy wpłacić pierwszy depozyt i za min. 50 

PLN obstawić pierwszy kupon SOLO lub AKO z oferty zakładów STS, a jeśli typy będą niepoprawne, wówczas stawka wraca jako cashback bonus o maksymalnej wartości 200 PLN. 

Siatkówka – historia dyscypliny w pigułce

Wzmianki o grze podobnej do siatkówki pochodzą z czasów bardzo odległych, natomiast nie czas i miejsce, żeby się tutaj nimi zajmować. Siatkówka, jaką znamy obecnie, została wymyślona w Stanach Zjednoczonych, a za jej pomysłodawcę uważany jest William G. Morgan – amerykański nauczyciel wychowania fizycznego na Uniwersytecie YMCA. 

Pierwszy mecz siatkarski został rozegrany właśnie w USA w 1895 roku, natomiast masowo zaczęto uprawiać ten sport mniej więcej od połowy XX wieku. To właśnie wtedy, a konkretnie w 1947 roku w Paryżu założona została Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB), a dziesięć lat później powstał Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS). 

Mistrzostwa Świata mężczyzn rozegrano po raz pierwszy w 1949 roku, trzy lata później rozdano pierwsze medale w mundialu kobiet, a na Igrzyskach Olimpijskich siatkówka zadebiutowała w 1964 roku. Rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę złotych medali MŚ jest Rosja (lub ZSRR), która triumfowała w tych rozgrywkach aż 6-krotnie, a po 3 triumfy na koncie mają reprezentacje Brazylii oraz… Polski (1974, 2014 i 2018 rok).  

Siatkówka – przebieg rozgrywki

zakłady na siatkówkęZanim zabierzecie się za obstawianie siatkówki to prawdopodobnie dobrze byłoby poznać podstawowe zasady samej rozgrywki. Podejrzewamy, że większość z Was doskonale wie w czym rzecz (możecie wówczas śmiało pominąć ten fragment), natomiast nasze poradniki typera tworzymy głównie z myślą o bukmacherskich żółtodziobach, czyli graczach stawiających swoje pierwsze kroki w świecie zakładów sportowych. 

W meczu siatkarskim udział biorą dwie drużyny składające się z sześciu zawodników występujących na rozmaitych pozycjach (libero, przyjmujący, środkowy, atakujący i rozgrywający). Rozgrywka polega na przebijaniu piłki nad oddzielającą obie połowy boiska siatką zawieszoną na wysokości 2,43 m. u panów oraz 2,24 m. w rywalizacji kobiet. 

Piłkę można odbijać dowolną częścią ciała (głową, nogą lub ręką – najczęściej rzecz jasna tą ostatnią kończyną), natomiast nie wolno jej złapać, ani rzucać. Rozgrywkę rozpoczyna serwis, czyli zagranie piłki na połowę rywala zza linii końcowej. 

Punkt zdobywa się w momencie, gdy piłka wyląduje na placu przeciwnika, albo gdy rywal pośle ją w aut lub uderzy w siatkę. 25 punktów skutkuje wygranym setem (w przypadku ostatniego seta wystarczy 15 punktów), natomiast partia nie może zakończyć się wygraną różnicą 1 oczka, a zatem od wyniku 24:24 gra się do momentu uzyskania przewagi 2 punktów przez jedną z ekip. Mecz wygrywa drużyna, która jako pierwsza okaże się górą w trzech setach. 

Najważniejsze turnieje siatkarskie

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych dyscyplin sportowych, tak również prestiż niektórych turniejów siatkarskich jest znacznie wyższy od pozostałych rozgrywek, dlatego warto mieć tego świadomość zabierając się za obstawianie siatkówki. Ranga i prestiż zawodów może mieć bowiem kolosalne znaczenie w kontekście poziomu mobilizacji poszczególnych zespołów, a co za tym idzie wyniku końcowego. 

To, co trzeba mieć z tyłu głowy podczas typowania wyników to fakt, że w siatkówce prym wiodą zespoły reprezentacyjne, a nie klubowe. Poniżej prezentujemy najbardziej prestiżowe rozgrywki w siatkarskim kalendarzu:

 • Igrzyska Olimpijskie – rozgrywany co 4 lata olimpijski turniej kobiet i mężczyzn to bez dwóch zdań najważniejsza impreza siatkarska i wszystkie reprezentacje planują szczyt formy właśnie na ten okres. 
 • Mistrzostwa Świata – rozgrywany również co 4 lata siatkarski mundial tylko o krok ustępuje igrzyskom, jeśli chodzi o prestiż. 
 • Mistrzostwa Europy – turniej o prymat na Starym Kontynencie rozgrywany jest co 2 lata, a większość reprezentacji traktuje go bardzo serio. 
 • Puchar Świata mężczyzn
 • Liga Światowa mężczyzn
 • World Grand Prix – obstawianie trzech ostatnich turniejów jest dość nieprzewidywalne. Dlaczego? Bo nigdy do końca nie są znane priorytety poszczególnych zespołów. Zwycięzcy na koniec będą twierdzili, że te rozgrywki były dla nich szalenie ważne, a standardowym komunikatem przegranych jest informacja, że traktowali turniej jako poligon doświadczalny i sposób przygotowania do imprezy docelowej. 
 • Liga Mistrzów – najbardziej prestiżowy turniej klubowy, rozgrywany co roku z udziałem kilkunastu najlepszych ekip z poszczególnych krajów. 

Popularność siatkówki w Polsce

Tak jak wspominaliśmy na wstępie mecze siatkarskie cieszą się sporą popularnością w naszym kraju. Z pewnością spory wpływ na taki obrót rzeczy mają niemałe sukcesy naszych drużyn, że wspomnimy jedynie o trzech złotych medalach MŚ mężczyzn (po raz ostatni w 2018 roku), czy też kapitalnej erze tzw. Złotek Niemczyka, czyli naszych pań, które w latach 2003 – 2005 dwa razy triumfowały w ME. 

Nie bez znaczenia na popularność siatkówki w naszym kraju jest również znakomita atmosfera w polskich halach. Wszystkie zagraniczne ekipy i siatkarze zgodnie twierdzą, że wręcz uwielbiają przylatywać do Polski, właśnie ze względu na kapitalny doping i publiczność. 

Wszystko to razem wzięte sprawia, że całkiem mocna jest polska liga. Być może nie grają w niej takie gwiazdy, jak chociażby w rosyjskiej Superlidze lub włoskiej Serie A, jednak polska PlusLiga jest traktowana bardzo serio, a jej poziom należy do najwyższych na świecie. 

Czy warto obstawiać zakłady na siatkówkę?

Podsumowując – czy warto obstawiać siatkówkę i czy może się to okazać zajęciem opłacalnym? Oczywiście, że tak, a szanse na ogranie bukmachera podczas typowania wyników siatkarskich są dokładnie takie same, jak w przypadku pozostałych konkurencji sportowych dostępnych w ofercie topowych bukmacherów. 

Oczywiście pod warunkiem, że typer nie będzie robił tego na chybił trafił, lecz pozna wcześniej wszelkie tajniki skutecznego obstawiania siatkówki, zarejestruje konto u optymalnego bukmachera internetowego i zdoła powstrzymać nerwy na wodzy. 

Poradnik, jak to zrobić krok po kroku znajdziecie powyżej. Oczywiście nie twierdzimy, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, a nasz tutorial to gwarancja rekordowych zysków. Nic takiego nie będzie miało miejsca, gdyż w zakładach sportowych nie ma 100% pewniaków oraz złotej formuły gwarantującej regularne profity. 

Wykorzystując jednak nasze długoletnie doświadczenia w kwestii obstawiania siatkówki i ucząc się na popełnionych przez nas w przeszłości błędach być może zaoszczędzicie sobie nie tylko niepotrzebnych nerwów, ale również uczynicie swój budżet na grę znacznie stabilniejszym. Czego Wam z całego serca życzymy!

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę – FAQ

Kursy na mecze siatkarskie wystawia praktycznie każdy z topowych bukmacherów w Polsce. Szczegóły odnośnie oferty poszczególnych operatorów znajdziesz w tekście powyżej.

Zdecydowanie jest to zadanie wykonalne, natomiast zwycięskie kupony nie spadają z nieba i trzeba włożyć sporo pracy, aby obstawianie siatkówki przynosiło profity. W naszym poradniku typera wyjaśniamy krok po kroku jak to uczynić.

To całkiem łatwe, wystarczy wykorzystać jeden z bonusów powitalnych oferowanych nowym klientom przez każdego szanującego się bukmachera z licencją, a jeśli pierwszy kupon będzie przegrany, wówczas stawka wróci na konto. 

Darmowe relacje siatkarskie dostępne są m.in. dla graczy posiadających konto w Fortunie, STS, Superbet oraz Betclic.

Wojciech Szeląg Wojciech Szeląg

Ktoś mądry powiedział kiedyś "Rób to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu". Z takiego założenia wychodzę, stąd moja obecność tutaj. Zakłady sportowe poznałem od każdej strony, zarówno tej dobrej, jak i nieco ciemniejszej. Od teraz będę dzielił się z Wami swoimi doświadczeniami i mam nadzieję sprawić, że Wasza historia zakładów przyjemnie się zazieleni!