Wybierz najkorzystniejszego bukmachera

Wybierz najlepszegoObstawianie zakładów sportowych warto zacząć od wyboru dobrego bukmachera. Szerszy dostęp do wielu typów wydarzeń, najlepsze promocje bukmacherskie, bonusy bukmacherskie dla stałych klientów i inne zalety mogą bowiem przeważyć szalę na twoją korzyść, szczególnie przy długoterminowej grze. W poniższej tabeli przedstawiliśmy funkcjonalności, które należy brać pod uwagę, wybierając bukmachera.

Funkcjonalność Korzyści dla obstawiania
Duży wybór wydarzeń Większa liczba wydarzeń sportowych do obstawiania pozwala znaleźć bardziej atrakcyjne mecze do typowania.
Wysokie kursy Wysokość kursu wpływa bezpośrednio na wartość wygranej i decyduje o długoterminowym zysku  z gry.
Liczne bonusy Premie przyznawane za doładowania, podwyższanie kursu czy cashback zwiększają zysk długoterminowy.
Licencja Licencjonowany bukmacher to pewność, że zakłady prowadzone są uczciwie
Program lojalnościowy Zapewnia więcej korzyści za wyrabianie dużych obrotów. Bardzo cenny dla profesjonalnych graczy zakładów bukmacherskich.
Ligi i turnieje Pozwalają na wygranie dodatkowych nagród i motywują do gry.

Prezentowani w naszym portalu bukmacherzy działają wyłącznie legalnie i spełniają kryteria takie jak duże bonusy czy wysokie kursy na wiele wydarzeń sportowych z całego świata. Zapoznaj się z recenzjami w naszym portalu, aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę i zyskać więcej jako bonus na start.

Zdarzenia w zakładach bukmacherskich

Decyzję o trafnym obstawianiu powinieneś podjąć na podstawie dostępnych zdarzeń bukmacherskich w wydarzeniu sportowym. Omówimy tu najczęściej spotykane zdarzenia na podstawie meczów piłkarskich.

 1. Wynik końcowy: To najczęściej spotykany rodzaj zakładu sportowego, w którym stawiasz na wygraną gości lub gospodarzy – 1 albo 2, lub typujesz remis – X. Dodatkowo możesz też wykorzystać tak zwaną podpórkę. Dzięki niej możesz typować jednocześnie takie wyniki jak 1X, X2, albo nawet 12. Jeśli mecz skończy się choć jednym z tych dwóch wyników, kupon jest zaliczony jako wygrany. Niestety kursy z podpórką cechuje niska wartość, jednak startegiczne jej wykorzystanie może pomóc ci zwiększyć kurs na przykład kuponie kumulacyjnym. Podpórkę wykorzystaj w meczach, w których drużyny reprezentują podobny poziom.
 2. Końcowy wynik: Bardziej dokładna analiza może zaprowadzić cię do trafnego postawienia wyniku. Nie jest prosto ustalić końcowy wynik, ale wygrana jest odpowiednio wysoka, ponieważ kursy przekraczają tu nawet x10. Jeśli nie czujesz się na tyle mocny, aby wytypować jeden wynik, skorzystaj ze zdarzenia wyniku wielokrotnego. Bukmacher podaje tu na przykład trzy możliwe wyniki spotkania i jeśli padnie jeden z nich, twój kupon wygrywa. Jednak typowaniem konkretnego wyniku powinni zająć się przede wszystkim bardziej doświadczeni gracze.
 3. Handicap: To określenie pochodzi z język angielskiego i oznacza przewagę. Podnosi on kurs i dodaje najczęściej punkty drużynie, która nie jest faworytem. Handicap może być obstawiany także dla wyniku w pierwszej połowie, a jego odmianą jest handicap azjatycki. Różni się on tym, że może być stosowana ułamkowa liczba określająca przewagę.
 4. Strzelec gola: Znasz się na napastnikach? W takim razie spróbuj wyznaczyć, czy twój ulubiony strzelec zaliczy także bramkę w tym meczu, lub przeciwnie – czy gola strzeli obrońca, który nieczęsto przechodzi do ataku. W tym ostatnim przypadku kurs może wynieść nawet powyżej 50 dla piłkarzy, którzy nie są tu faworytami. Określenie czy piłkarz zdobędzie gola jest oczywiście bardzo trudne. Niestety nie jest to często spotykany typ zdarzenia. Najczęściej dotyczy ono tylko głównych lig europejski lub meczów reprezentacji i nie spotkamy go dla niższych klas rozgrywkowych, których dobrze nie znają nawet analitycy bukmachera.
 5. Końcowa liczba goli: Określa, ile bramek padnie do końca spotkania. Oznaczany jest liczbowo, na przykład 1.5, a gracz musi wytypować czy padnie więcej goli czy mniej do końca meczu. W tym podanym przypadku mecz musiałby zakończyć się remisem bezbramkowym, albo wynikiem 1-0 dla jednej z drużyn, a w drugim przypadku liczba bramek musiałaby być większa. Postaw na to zdarzenie, o ile potrafisz przewidzieć formę bramkarza i napastników, a także czy drużyny będą grały ofensywnie, czy defensywnie.
 6. Obydwie drużyny zdobędą gola: Łatwiej jest to wytypować niż końcową liczbę goli. Po prostu odgadnij, czy oba zespoły pokonają bramkarza do końca meczu.
 7. Jedna z drużyn zdobędzie bramkę: Wyznaczasz, czy gospodarze albo goście zdobędą co najmniej jednego gola. Część bukmacherów pozwala także na postawienie na to, czy gol padnie na przykład w pierwszych 10 minutach, czy do przerwy. Jeśli wiesz, że któraś z drużyn jest dobra na początku meczu i będzie grać ofensywnie od pierwszego gwizdka, warto postawić na to zdarzenie.
 8. Liczba goli będzie parzysta lub nieparzysta: Choć ten typ zakładu może wydawać się kuszący, trudno jest w istocie go przewidzieć, bo decyduje o tym wiele czynników. Dlatego kursy dla obu typów zdarzeń są często podobne.
 9. Liczba kartek żółtych lub czerwonych: Jeśli wiesz, że gracze nie będą grali fair play, kopiąc się po łydkach, warto postawić na ten typ zdarzenia. Ale sprytni gracze sprawdzają też, kto będzie sędziował spotkanie. Sędziowie piłkarscy mają różny styl oceny gry i różną osobowość i jedni używają kolorowych kartoników częściej od innych. Wiedza o tym, kto i jak będzie sędziował, może ci pomóc w wytypowaniu liczby kartek, co często wiąże się z niezłymi kursami bukmacherskimi.
 10. Rzuty karne podczas meczu: Karne nie zdarzają się często, a to tym większa okazja dla gracza, który może wytypować je na podstawie analizy napastników obu drużyn w poprzednich meczach, czy waleczności jaką reprezentują zespoły.

Dobry bukmacher udostępnia setki, a nawet ponad tysiąc wydarzeń dla jednego meczu futbolowego. Możesz na przykład typować, że wygrają goście, a jednocześnie padnie co najmniej jedna bramka dla obu drużyn. W takich kombinacjach muszą zostać spełnione obydwa warunki, abyś mógł otrzymać wypłatę z kuponu. Często wydarzenia są też dzielone czasowo, na przykład rzut karny do pierwszej połowy.

Typowanie wyników live

Oddzielne zasady obowiązują w przypadku typowania wyników zakładów sportowych na żywo. Przedstawiamy tutaj zasady, jakie należy brać pod uwagę decydując się na typowanie live.

 • Jeśli nie potrafisz podjąć dobrej decyzji, nie typuj. Obstawianie zakładów live wymaga dobrego refleksu, ale też namysłu. Lepszy jest dobry i przemyślany plan, niż obstawianie pod wpływem emocji. Dlatego przed meczem na żywo spróbuj wytypować zwycięzcę, a potem obserwując toczące się spotkanie, traf z wynikiem.
 • Skorzystaj z możliwości wcześniejszej wypłaty. Część bukmacherów pozwala na wycofanie zakładów na żywo przed końcem spotkania, o ile prawidłowo wytypowałeś wynik. Nie zyskasz na tym tyle gotówki, co w przypadku czekania do końca meczu, jednak zminimalizujesz ryzyko.
 • Skorzystaj z pełnej możliwości wyboru zdarzeń na kuponie. Nie musisz ograniczać się tylko do wytypowania zwycięzcy lub remisu. Choć liczba zdarzeń live nie jest tak duża jak w przypadku mogą także obejmować konkretny wynik, czy handicap. Nie lekceważ tych zdarzeń, bo wymagają one większej wiedzy, ale najczęściej wiążą się z lepszymi kursami.
 • Poznaj kalendarz gier live. Bukmacherzy udostępniają kalendarz, z którego dowiesz się kiedy będą rozgrywane kolejne dostępne do typowania na żywo zdarzenia. Wykorzystaj te informacje i z góry zapoznaj się z meczami, aby być gotowy. Zaplanuj też oglądanie transmisji w telewizji albo w Internecie, tak żeby mieć dostęp do pełnego oglądu sytuacji na boisku.
 • Korzystaj z podpowiedzi innych graczy w czacie na żywo, dostępnych u niektórych bukmacherów. Mają oni ciekawe koncepcje jak typować mecze live i mogą dostarczyć ci wskazówek jak obstawiac zeby wygrac.

Dziennik gier

Dziennik gierProwadzenie dziennika gier jest bardzo korzystne z punktu widzenia możliwości zwiększenia potencjalnych zysków, bo pozwala powrócić do wcześniejszych zakładów i dokonać analizy zwycięskich kuponów, oraz te które się nie powiodły. Z takich dzienników korzystają profesjonaliści, którzy wiedzą jak obstawiać mecze. Taki dziennik można prowadzić zarówno w formie pisemnej, zapisując wyniki rozgrywek w notesie, albo w arkuszu kalkulacyjnym. W tym drugim przypadku łatwiej jest przeliczać i wyszukiwać dane. Notatnik bukmacherski jest narzędziem, do którego warto sięgnąć, aby przeanalizować metody, które przyniosły dobre rezultaty. Warto zapisywać w nim każde spotkanie, a także zastosowane strategie, aby jeszcze lepiej je dopracowywać.

Obstawiaj ograniczony budżet na zakład

Betting guideNie typuj wyników zakładów, wchodząc za całą gotówkę przeznaczoną na zakłady. Zamiast tego, lepiej obstawić dużą liczbę zakładów na małe kwoty. Dzięki temu nawet seria porażek nie przyczyni się do znacznych strat i wyczyszczenia twojego kapitału. Zaleca się typowanie kuponów o wartości wejściowej nie większej niż 3% do 5%, szczególnie jeśli masz do dyspozycji większą gotówkę. Ponadto, zasada obstawiania ograniczonego budżetu wynika też z dodatkowej opłaty naliczanej u legalnie działających polskich bukmacherów od wygranych powyżej 2280 złotych. Wynosi ona 10%, tak więc warto zatrzymać się na tym poziomie, aby nie przekraczać progu, który spowoduje naliczenie opłaty dodatkowej.

Oczywiście, nie trzeba tu dodawać, że powinieneś grać tylko za pieniądze, które możesz stracić. To zasada, jaką znają wszyscy gracze, jednak niestety nie każdy się do niej stosuje. Grając za pieniądze przeznaczone na opłaty rachunków może wpędzić cię w spiralę długów i zamiast zapewnić zwycięstwo, zniechęci cię skutecznie do gry u bukmachera.

Niekorzystne strategie typowania

Istnieją ponadto strategie typowania, które pochodzą raczej ze świata hazardu, niż chłodnej analizy przebiegu meczów piłkarskich czy wyścigów Formuły 1. Być może sprawdzają się one przy grze w ruletkę, jednak nie mają zastosowania w zakładach sportowych. Przykładem takiej strategii jest obstawianie metodą Martingale. Takie matematyczne sztuczki nie są metodą na zakład bez ryzyka.

Polega ona na podwojeniu stawki po przegranym kuponie. Jeśli na początek postawiłeś 1 złoty i przegrałeś zakład, postawienie 2 złotych  na następnym kuponie spowoduje co najmniej odrobienie strat (należy tu wliczyć jeszcze opłaty dodatkowe). Jeśli przegrasz kupon za 2 złote, obstawiasz następnie 4 złote, potem 8 złotych, 16 złotych i tak dalej. W przypadku wygranej, resetujesz natomiast cykl do początku.

O ile w teorii taka metoda na to jak typować mecze wygląda w porządku, to jednak w praktyce seria porażek może doprowadzić cię do punktu, w którym nie będziesz mieć już środków, aby dalej obstawiać zakłady i w rezultacie stracisz wszystkie środki z jednego cyklu typowania. Pamiętaj, aby unikać takich pozornie „pewnych” metod, bo nie istnieje idealny sposób na to jak typować mecze by osiągnąć zwycięstwo za każdym razem.

Zarejestruj się teraz i zacznij wygrywać

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł wam dowiedzieć się, jak obstawiac zeby wygrac. Choć nie istnieje idealna metoda na zwycięstwo, to istnieje kilka kluczowych składników, które pomogą wam w prawidłowym przewidywaniu wyników wydarzeń sportowych. To przede wszystkim solidna analiza, rozsądne operowanie stawkami, a także wybór dobrego bukmachera. Jeśli jesteś już gotowy do gry, skorzystaj z naszych rekomendacji legalnych bukmacherów działających na polskim rynku, dowiedz się jak wygrać u bukmachera i rozpocznij z nami swój marsz po zwycięstwo!

FAQ : Często zadawane pytania o sposoby na wygraną u bukmachera

To metoda gry, w której wyszukujesz dwóch bukmacherów, oferujących zakłady na to samo wydarzenie, ale znacznie różniących się kursami. Zawierając zakłady na to samo wydarzenie, ale przeciwne wyniki, dzięki różnicy w wartościach kursów wygrasz niezależnie od tego, jak zakończy się obstawiony mecz. Oczywiście, dziś ciężko znaleźć takie okazje, ponieważ w erze Internetu i łatwej wymiany informacji bukmacherzy oferują kursy, które aż tak bardzo się od siebie nie różnią. Jeśli jednak uda ci się znaleźć taką arbitrażową okazję, warto z niej skorzystać, bo to niemal pewny zysk.

Tak. Niektórzy z rekomendowanych przez nas bukmacherów udostępniają takie statystyki, a nawet pokazują największe wygrane. Regularnie przekraczają one kilkadziesiąt tysięcy, a nawet kilkaset tysięcy złotych, choć oczywiście należy pamiętać, że ci gracze musieli mieć dużo szczęścia oraz umiejętności, aby zdobyć tak wysokie wygrane. Tym niemniej jest to ciekawa wskazówka dotycząca możliwości gry.

To taki zakład którego nie da się przegrać. Jest to po prostu forma bonusu, bukmacherskiego, przydzielająca pulę pieniędzy na zakład o określonych parametrach. Jeśli go wygrasz – zachowujesz pieniądze, natomiast przegrana nic cię nie kosztuje. Stosuje się go głównie dla początkujących, a niekiedy zakład bez ryzyka można też zdobyć w ramach programu lojalnościowego oraz premii za dokonanie depozytu na odpowiednią kwotę.

Albin Kowalski Albin Kowalski

Albin jest ekspertem w dziedzinie kasyn online. Od 20 roku życia interesuje się grami kasynowymi – pokerem i blackjackiem. Z biegiem czasu stał się krytykiem i analitykiem hazardowym.