wskazówkiTypy bukmacherskie na zakłady piłkarskie

Futbol jest najpopularniejszym sportem i to właśnie na piłkę nożną dostępna jest największa liczba wydarzeń. Duża liczba dostępnych informacji oznacza, że łatwiej jest podjąć decyzję o tym, jak wytypować wynik meczu. Typy bukmacherskie na dziś najczęściej podają zwycięzcę w formacie 1X2, co oznacza odpowiednio wygraną gospodarzy, remis, lub wygraną gości. Jeśli masz już wiarygodny typ, warto iść dalej i spróbować wytypować konkretny wynik meczu. Wskazówką dla ciebie może być fakt, że 90% meczów piłkarskich kończy się wynikiem od 0-0 do 2-1. Trafienie konkretnego rezultat meczu może być trudniejsze, ale wygrane są tu znacznie wyższe i wynoszą nawet kilkanaście razy ponad postawioną stawkę.

Jeśli chcesz jeszcze podnieść sobie emocje, spróbuj handicapu w połączeniu z uzyskanym typem. To zakład, który stara się wyrównać różnicę poziomów między drużynami. W zakładach bukmacherskich na piłkę nożną, najczęściej stosowany jest handicap azjatycki, w którym słabsza drużyna dostaje na ogół +1.5 gola przewagi.

Pamiętaj też, że typy Bukmacherskie na dziś można wykorzystać nie tylko do wyniku meczu po końcowym gwizdku. Popularne są zdarzenia na kuponie, w których obstawiasz, rezultat do 45. minuty, a nawet to, czy bramka padnie w ciągu pierwszych 10 minut. Jeśli sądzisz, że drużyna może mieć mocny start i trener będzie kazał grać ofensywnie, warto postawić na ten ostatni typ zdarzenia, szczególnie jeśli na zwycięstwo wskazują typy bukmacherskie na jutro.

Kolejnym ciekawym typem może być zdarzenie określające kto strzeli bramkę. Znajdziemy je tylko dla niektórych meczów, szczególnie dla najważniejszych zdarzeń europejskich oraz dla meczów reprezentacji. Trudno jest wytypować strzelca, ale wysokość kursu ze stawką nawet razy kilkadziesiąt jest warta spróbowania. Podobny rodzaj typów stanowią zdarzenia dotyczące żółtych i czerwonych kartek czy liczby rzutów rożnych albo karnych.

Warto poza tym typować zakłady piłkarskie na ligi bardziej przewidywalne. To przede wszystkim uznane i duże ligi z Włoch, Hiszpanii czy Niemiec. Legalni bukmacherzy oferują możliwość typowania wydarzeń także w bardzo egzotycznych klasach rozgrywkowych, na przykład liga australijska czy mongolska, jednak o ile naprawdę nie znasz tych zespołów, lepiej odpuścić sobie typowanie.

W końcu warto skorzystać z wiedzy innych typerów. Wielu legalnych bukmacherów, na przykład STS, udostępnia funkcję live czatu dla graczy, którzy mogą wymieniać ze sobą wskazówki, informacje i gorące typy, a nawet udostępniają kupony, które możesz następnie skopiować. To społecznościowe typowanie ma jednak też swoje wady. Samodzielnie musisz wyłowić rzeczywiście dobre okazje, nie dając się zwieść kuponom, które nie zostały dobrze  przeanalizowane.

Typy bukmacherskie – wskazówki ogólne

wskazówki dotyczące zakładówRekomendowani przez nas legalni bukmacherzy pozwalają na obstawianie zakładów w dziesiątkach innych dyscyplin, także bardziej niszowych, jak snooker czy piłka wodna. Choć każda z tych dyscyplin cechuje się innymi regułami, możemy podać ogólne zasady na typy bukmacherskie na dziś, które obowiązują dla każdego rodzaju sportu.

Poznaj dobrze reguły gry którą obstawiasz. Szczególnie dotyczy to bardziej oryginalnych dyscyplin

Typy bukmacherskie na inne wydarzenia pozasportowe

Przedstawmy tu pozostałe rodzaje typów bukmacherskich na wydarzenia inne niż standardowe zakłady przedmeczowe.

Typy bukmacherskie na sporty wirtualne

virtual sports betting tipsSporty wirtualne zyskały duża popularność, głównie dzięki łatwej dostępności 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Obstawiając sporty wirtualne możesz więc bawić się w każdej chwili i nie musisz czekać na następną kolejkę ligową rozgrywek twojej ulubionej ligi. Jednocześnie, w sporcie wirtualnym nie stosuje się zasad zwykłej analizy wydarzeń, ponieważ te zdarzenia generowane są komputerowo. Tym niemniej, z typowaniem sportu wiąże się kilka zasad. Nie można ich potraktować jako typy na dzis czy na konkretny dzień, natomiast pozostają aktualne przez cały czas organizowania tych gier. Obstawiając sporty wirtualne, kieruj się następującymi wskazówkami:

  1. Przeanalizuj wysokość kursów. Ponieważ nie możesz oprzeć się o analizę konkretnych zawodników, matematyka jest tutaj podstawą oceny, czy opłaca się typować. Porównaj wysokość różnych kursów i typuj zgodnie z przyjętym poziomem ryzyka, wybierając na przykład „pewniaki”, albo przeciwnie – wyższe kursy w oczekiwaniu na potencjalnie większy zysk, przy mniejszej szansie na wygraną.
  2. Sprawdź parametry i wcześniejsze wyniki drużyn. Wirtualny tenis, futbol czy wyścigi konne pozwalają sprawdzić ocenę zawodników oraz zespołów, najczęściej podawaną w formie gwiazdek. Wykorzystaj ją do sprawdzenia kto ma większe szanse na zwycięstwo i wytypuj faworyta.
  3. Obstawiaj wielokrotnie na mniejsze stawki. Wirtualne zawody mają tą przewagę nad zwykłym sportem, że rozgrywane są dosłownie co kilka minut. Tyle trwa jeden wyścig konny lub skróty z meczu ligowego. Daje to możliwość stawiania zakładów na wiele wydarzeń w krótkim czasie, dzięki czemu możesz też przetestować strategię, jaką użyjesz też na rzeczywiste zakłady sportowe.

Typy bukmacherskie na gry karciane

Od niedawna polscy legalni bukmacherzy zaczęli wprowadzać do oferty także zakłady na gry karciane. Są one realizowane w stylu kasynowym, z krupierem rozdającym karty w studio. Warto podkreślić, że zgodnie z przepisami, w ten sposób dostępna jest tylko niewielka liczba gier, w której gracz typuje jaką kombinację wyłoży krupier, na przykład blackjack albo wojna. Typy na dzis w przypadku gier karcianych nie zmieniają i są zależne tylko od szansy na wystąpienie każdej z kombinacji. Aby więc uzyskać największe prawdopodobieństwo trafienia wygranej w porównaniu do stawki jaką można zyskać, sprawdź szansę na wystąpienie kombinacji i porównaj ją z oferowanym kursem bukmacherskim. Szanse na każdą kombinację karcianą są różne dla każdej gry i znajdziesz je w pomocy online.

Typy bukmacherskie na wydarzenia pozasportowe

W końcu u bukmacherów możesz znaleźć też wydarzenia pozasportowe. Co ciekawe, tu również obowiązują typy na dzisiaj i możesz dojść do nich samodzielnie, biorąc pod uwagę czynniki zależne od konkretnego rodzaju gry. Wymieńmy tu kilka z nich:

  • Typowanie wyników wyborów: W naszym kraju każdy zna się na polityce – to jasne. Dlaczego by więc nie wykorzystać tej wiedzy, aby typować wyniki wyborów do sejmu lub do samorządów i to nie tylko w Polsce, ale też za granicą? Pomogą ci w tym sondaże, organizowane regularnie przed elekcją. Nie korzystaj jednak tylko z jednego sondażu, ale sprawdź przewidywania wielu pracowni badań społecznych, biorąc pod uwagę te najbardziej wiarygodne.
  • Typowanie wyników nagród filmowych lub muzycznych: Jeśli potrafisz przewidzieć, kto zdobędzie Oskary lub nagrody Grammy, możesz spróbować swoich sił. Nie jest to łatwo przewidzieć, jednak pomoże ci w tym przegląd portali zajmujących się filmem i muzyką, a także dyskusje na forach fanów.
  • Typowanie prognozy pogody: Wreszcie bukmacherzy pozwalają się także zabawić w typowanie na przykład, kiedy spadnie pierwszy śnieg tej zimy. W czasach niestabilnych zmian klimatycznych to duża szansa dla gracza, który powinien swoje typy oprzeć na wiedzy meteorologicznej. Przejrzyj różne źródła długoterminowych prognoz pogody, a także zapoznaj się z komunikatami instytucji, co może ci pomóc w prawidłowym wytypowaniu tego zdarzenia.

Obstawiaj z nami i zdobywaj wygrane

Mamy na dzieję, że nasze typy bukmacherskie na dziś pomogą ci w zdobywaniu nagród. Nie ma niczego złego w posługiwaniu się pomocą, a jeszcze więcej porad bukmacherskich znajdziesz w innych przewodnikach, dostępnych na naszej stronie. Jeśli natomiast jeszcze nie dołączyłeś do grona graczy, sprawdź wybór rekomendowanych przez nas legalnych bukmacherów i skorzystaj z bonusów bukmacherskich oraz wielu innych korzyści. Życzymy udanej zabawy i pamiętaj, aby zaglądać do nas często po najnowsze informacje o zakładach sportowych!

FAQ : Często zadawane pytania o typy bukmacherskie

Tak. Większość polecanych przez nas bukmacherów udostępnia kompleksowe statystyki historycznych wyników i dyspozycji zawodników w wielu dyscyplinach sportu. Można tu korzystać ze statystyk nie tylko dla lig futbolowych, ale też dla mniej popularnych sportów. Wykorzystaj tą wiedzę, aby ocenić który z zespołów będzie wygrywał w następnej kolejce i opieraj się na niej jako na solidnej podstawie, która pozwoli ci wyznaczyć typy na dzisiaj.

Najlepiej zachować umiar. Pamiętaj, że absolutne pewniaki nie istnieją, dlatego najlepiej zachować umiar w obstawianiu zakładów. Dobrze jest trzymać się niższych stawek, szczególnie na początku. Pamiętaj ponadto, że od gry u legalnych bukmacherów pobierana jest dodatkowa opłata 10% za wygrane powyżej 2280 złotych i jest to rozsądny próg, na jakim powinien być utrzymany twój kupon.

Typy bukmacherskie na jutro, jakie znajdziesz na różnych portalach nie gwarantują pewnej wygranej, dlatego najlepiej oprzeć ją o własne kompetencje. W tym celu cały czas doskonal swoją wiedzę i dowiedz się jak najwięcej o ligach w których obstawiasz. Poza tym, warto przeczytać też poradniki dostępne na naszym portalu legalne-obstawianie.pl, z których dowiesz się więcej o wielu aspektach zakładów sportowych.


Bogusz Nowak Bogusz Nowak

Bogusz to celowy i ambitny człowiek. Typy bukmacherskie to jego mocna strona w branży zakładów online. Bogusz Będzie w stanie zapewnić Ci najlepszą strategię obstawiania i doradzić najlepsze bonusy.