Zakłady bukmacherskie Bitcoin – krok po kroku

bitcoin zakłady sportowePowiedzieć, że świat oszalał na punkcie Bitcoina i pozostałych kryptowalut, to nic nie powiedzieć. Wirtualne pieniądze pojawiają się w każdym elemencie naszego życia, a internetowe zakłady sportowe nie stanowią w tym gronie wyjątku. Bitcoin coraz częściej pojawia się wśród respektowanych opcji płatniczych na stronach topowych bukmacherów online i wydaje się być kwestią czasu, jak stanie się powszechnie akceptowaną opcją płatności.

Zanim tak się jednak stanie zapewne upłynie jeszcze nieco wody w rzece, natomiast my już teraz postanowiliśmy sprawdzić z czym wiąże się obstawianie zakładów sportowych z wykorzystaniem Bitcoina lub ogólnie kryptowalut. 

Jeśli zatem szukacie odpowiedzi na jedno z poniższych pytań:

 • czym jest Bitcoin?
 • czy możliwe jest obstawianie zakładów bukmacherskich za Bitcoin?
 • gdzie i jak kupić Bitcoin?
 • jak przelać depozyt Bitcoinem na konto gracza u bukmachera?
 • jakie są plusy i minusy obstawiania zakładów u bukmachera z wykorzystaniem kryptowalut?
 • u jakich polskich bukmacherów można typować zakłady za Bitcoin?

to jesteśmy do Waszej dyspozycji i z największą przyjemnością służymy Wam naszą pomocą. Dość gadania, zabieramy się do roboty i przechodzimy do konkretów!

Bitcoin – co to takiego?

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie mieliście do tej pory styczności z Bitcoinem lub innymi kryptowalutami, to bez zbędnego przedłużania spieszymy z wyjaśnieniami. Co to jest Bitcoin?

Otóż w największym możliwym skrócie jest to cyfrowy pieniądz, pozwalający na w 100% bezpieczne oraz błyskawiczne transakcje peer-to-peer w Internecie. Brzmi skomplikowanie? Zapewniamy, że jedynie na pierwszy rzut oka! 

BTC to zdecentralizowana waluta wirtualna, co oznacza, że nie stoi za nią żaden bank, rząd, państwo, organizacja lub jakakolwiek instytucja finansowa, a cała technologia oparta jest na łańcuchu bloków (inaczej Blockchain), który można porównać do wielkiej księgi rachunkowej zawierającej zapis wszystkich transakcji. 

Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że jedyną informacją potrzebną do wysłania żądanej kwoty dowolnej osobie jest unikalny kod transakcji. Wszyscy użytkownicy sieci mają przy okazji podgląd poszczególnych operacji i kwot przelewów, ale nie są w stanie zlokalizować poszczególnych stron transakcji, gdyż te pozostają anonimowe, a widoczny jest jedynie niewiele komukolwiek mówiący unikalny kod transferu. 

Zakłady bukmacherskie za Bitcoin – czy to możliwe?

Za twórcę Bitcoina uważa się anonimową postać kryjącą się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. To właśnie on w 2008 roku wprawił w ruch technologię Blockchain, a przy okazji ustalił limit Bitcoinów będących w obiegu na dokładnie 21 milionów, co z automatu wyklucza podatność kryptowaluty na inflację i inne niebezpieczeństwa grożące tradycyjnym walutom. 

Obiecujemy, że do pozostałych zalet Bitcoina powrócimy za moment (wspomnimy rzecz jasna także o wadach), natomiast póki co zerknijmy, w jaki sposób Bitcoin i kryptowaluty w ogóle zaistniały w świecie internetowych zakładów sportowych.

Jak się zapewne domyślacie typerzy obstawiający zakłady u bukmachera błyskawicznie pokochali technologię Blockchain, a lista bukmacherów internetowych respektujących tę formę wpłacenia depozytu oraz wypłacenia wygranych środków rośnie z dnia na dzień. Gracze doceniają nie tylko szybkość transferu (środki pojawiają się w budżecie niemalże natychmiast), ale również spore bezpieczeństwo oraz wysoki poziom anonimowości, jaki gwarantuje Bitcoin. Typowo kryptowalutowi operatorzy (tzn. tacy, którzy respektują depozyty wyłącznie w BTC lub innej walucie cyfrowej) nie wymagają od swoich nowych klientów żadnych dokumentów w momencie rejestracji konta, nie ma również mowy o podawaniu szczegółowych danych osobowych i żmudnym procesie weryfikacji konta gracza. 

Czy zatem Bitcoin oraz kryptowaluty to przyszłość zakładów bukmacherskich i szeroko pojętej branży rozrywkowej? Nie można tego wykluczyć, że z czasem technologia Blockchain zupełnie wyprze tradycyjne opcje płatnicze z listy respektowanych metod depozytu, natomiast nie wydaje nam się, żeby to była kwestia kilku najbliższych lat. 

Bukmacherzy z kryptowalutami – jak kupić Bitcoin? 

zakłdy sportowe na kryptowalutyW poprzednich fragmentach wyjaśniliśmy sporo aspektów związanych z technologią Blockchain i samymi kryptowalutami, natomiast nie poruszyliśmy tej jednej, kluczowej kwestii – w jaki sposób zdobyć Bitcoiny? Gracz nie obstawi żadnego zakładu za BTC, dopóki nie będzie dysponował pewną pulą tej najpopularniejszej kryptowaluty na świecie, dlatego poniżej pokażemy krok po kroku, jak wejść w posiadanie Bitcoina na kilka rozmaitych sposobów. 

 • Koparka BTC – w największym skrócie wydobywanie nowych Bitcoinów (tzw. mining) polega na rozwiązywaniu baaardzo skomplikowanych algorytmów przez zaawansowane komputery, za które górnik (miner) zostaje nagrodzony z góry określoną, zazwyczaj dość skromną pulą Bitcoinów. Jest to zajęcie w 100% legalne, natomiast średnio opłacalne, gdyż aby było inaczej górnik musiałby zainwestować spore pieniądze w  bardzo zaawansowane, profesjonalne i kosztowne komputery. 
 • Zakup na giełdzie BTC – aby kupić Bitcoiny w ten sposób wystarczy wpisać hasło GIEŁDA BITCOIN w przeglądarce internetowej i wybrać jedną z legalnie działających giełd w naszym kraju. Wiąże się to jednak z tym, że po pierwsze kupiec musi zarejestrować konto na giełdzie i podać swoje dane osobowe, a po drugie każda transakcja obarczona jest pewną marżą. Co prawda prowizje nie są zbyt wielkie (często niższe od 1%), jednak warto mieć ten fakt z tyłu głowy.  
 • Kantor Bitcoin – kolejna metoda na wejście w posiadanie BTC to jeden z kilkuset dostępnych w sieci kantorów kryptowalut. Zasada działania takiego kantoru online nie różni się od serwisów handlujących tradycyjnymi walutami, a każda transakcja obarczona jest niewielką prowizją (1-2%).
 • Zakup w bankomacie Bitcoin (Bitomacie) – zasada działania tego rodzaju urządzeń nie różni się zbytnio od tradycyjnych wpłatomatów. Użytkownik wpłaca pieniądze, a środki lądują automatycznie na podanym adresie BTC lub Bitomat drukuje papierowe potwierdzenie klucza prywatnego dającego dostęp do środków w portfelu internetowym. 

Jak wpłacić Bitcoin na swoje konto gracza u bukmachera internetowego?

Jak wygląda proces wpłacenia depozytu na swoje konto gracza u bukmachera przy użyciu Bitcoina? Mniej więcej tak samo, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych walut i zapewniamy, że nawet początkujący gracze stawiający swoje pierwsze kroki w świecie internetowych zakładów sportowych nie powinni mieć z tym najmniejszego problemu. 

Wszystko co należy zrobić, to zarejestrować się na swoje konto gracza u wybranego bukmachera internetowego i kliknąć button DEPOZYT, a następnie wybrać opcję BITCOIN (oczywiście, jeśli dany operator respektuję taką opcję płatniczą). 

W następnych krokach bukmacher poprowadzi gracza niemalże za rączkę przez kolejne etapy formularza wpłaty, a kilka minut później środki powinny znaleźć się na koncie, a gracz będzie mógł obstawiać dowolne zakłady za Bitcoin. 

Zakłady bukmacherskie Bitcoin – wady i zalety

Nasz poradnik typera nie byłby kompletny, gdybyśmy nie przyglądnęli się bliżej plusom oraz minusom korzystania z technologii Blockchain oraz wykorzystywania Bitcoina oraz pozostałych kryptowalut w celu finansowania swojej gry u bukmachera internetowego. Rozpoczynamy od zalet. 

 • Szybkość transferu – niezależnie od tego, pod jaką szerokością geograficzną i w jakiej strefie czasowej znajduje się gracz, jeśli tylko ma dostęp do Internetu, to czas oczekiwania na środki na koncie u bukmachera respektującego Bitcoin rzadko kiedy przekracza 10 minut, a zazwyczaj transfer trwa jeszcze krócej. 
 • Bezpieczeństwo środków – o ile gracz nie zgubi swojego klucza do portfela lub nie pozwoli wykraść swojego kodu, to jego środki są w praktyce w 100% bezpieczne. 
 • Wysoki poziom anonimowości – w trakcie rejestracji konta na stronie bukmachera respektującego Bitcoin gracz nie ma obowiązku podawania jakichkolwiek danych osobowych, podobnie dzieje się podczas samego transferu środków. 
 • Brak pośredników – w żaden proces z wykorzystaniem Bitcoina nie jest zaangażowany jakikolwiek bank, rząd lub instytucja finansowa, a transfer środków odbywa się przy udziale dwóch zainteresowanych stron transakcji. 
 • Maksymalna dostępność – przelewów z wykorzystaniem Bitcoina można dokonywać w systemie 24/7/365, czyli… non stop!
 • Niskie marże – transfery środków przy użyciu Bitcoina są zazwyczaj obarczone minimalną, ledwo zauważalną prowizją. To olbrzymi plus z perspektywy typerów obstawiających zakłady u bukmachera internetowego. 
 • Brak podatności na inflację – główną zasadą technologii, na której oparty jest Bitcoin jest stała liczba krypto monet w obiegu. To oznacza, że BTC nie jest tak podatny na spadek wartości, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych walut. 
 • Potencjalnie rosnąca wartość – pomimo tego, że wartość BTC co jakiś czas ulega zauważalnej korekcie, to w dłuższej perspektywie czasu tendencja jest zdecydowanie wzrostowa i mało prawdopodobne, aby za kilkanaście lat Bitcoin był wart mniej, niż ma to miejsce dziś. 

Czy obstawianie zakładów w Bitcoinach niesie za sobą jakieś niedogodności? Z pewnością coś by się znalazło, natomiast bez wątpienia potencjalnych minusów jest znacznie mniej, niż korzyści. Na ten moment do głowy przychodzą nam trzy najpoważniejsze wady. 

 • Spore wahania wartości – wspominaliśmy przed momentem, że w długiej perspektywie posiadacze Bitcoina mogą liczyć na tendencję wzrostową i absolutnie nie wycofujemy się ze swoich słów, gdyż kilkanaście lat obecności BTC na rynku dowodzi, że ten trend się potwierdza. Tym niemniej w nieco krótszych okresach czasu typerzy muszą uzbroić się w sporą cierpliwość, gdyż cena Bitcoina jest mocno niestabilna i tak jak w ciągu tygodnia wartość kryptowaluty może wzrosnąć o np. 20%, tak w ciągu następnego może spaść o np. 35%.  
 • Często wyższa marża narzucana przez bukmachera – operatorzy stricte bitcoinowi ciągle nie stanowią większości na rynku internetowych zakładów sportowych, a co za tym idzie nie mogą liczyć na tak olbrzymie obroty co tradycyjne serwisy, czego konsekwencją jest konieczność naliczania nieco wyższych marż na poszczególnych rynkach zakładów. Być może dla graczy rekreacyjnych nie będzie to sporym problemem, jednak typerzy zawodowi obstawiający zakłady za wysokie stawki różnicę kursową dostrzegą gołym okiem. 
 • Problemy z doborem stawki na kuponie – w początkowym okresie mniej doświadczeni gracze mogą mieć trudności z doborem optymalnej stawki na kuponie. Jest to związane po pierwsze ze sporymi wahaniami wartości Bitcoina, po drugie bukmacherzy zazwyczaj proponują zakłady w MiliBitcoinach (mBTC odpowiadający wartości 1/1000 BTC), wreszcie po trzecie znacznie czytelniej prezentuje się zapis 10 PLN, niż 0.11086307 mBTC, prawda?

Bitcoin u legalnych bukmacherów – które polskie serwisy akceptują kryptowaluty?

Jak obstawiać zakłady za Bitcoin u bukmachera Fortuna? Czy posiadacze konta u bukmachera STS mogą wpłacić depozyt przy użyciu kryptowalut? Czy obstawianie zakładów za BTC na stronach legalnych bukmacherów w Polsce jest w ogóle możliwe? To tylko niektóre z pytań, które każdego dnia zadają sobie dziesiątki typerów w naszym kraju. 

Niestety, na ten moment żadna firma bukmacherska posiadająca licencję w Polsce nie daje swoim klientom możliwości wpłacenia depozytu przy skorzystaniu z opcji Bitcoin lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty. Patrząc na rozmach, z jaką rozwija się szeroko pojmowana branża rozrywkowa w Polsce i sami bukmacherzy internetowi podejrzewamy, że jest to kwestia bardziej bliższej, niż dalszej przyszłości, natomiast póki co gracze muszą zadowolić się tradycyjnymi metodami depozytów i wypłat. 

A jest w czym wybierać! W zależności od klasy bukmachera i jakości proponowanych przez niego produktów do dyspozycji graczy jest szeroki wachlarz sprawdzonych, szybkich i w 100% bezpiecznych opcji płatniczych, dlatego nie zachodzi najmniejsza obawa o bezpieczeństwo środków gracza. 

Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych metod płatności, jakie spotkacie na stronach legalnych bukmacherów w Polsce:bitcoin i krypto - legalne obstawianie

Bitcoin w zakładach u legalnych bukmacherów

To, że na ten moment polscy typerzy nie mają możliwości obstawiania swoich kuponów za Bitcoin lub inne popularne kryptowaluty nie oznacza wcale, że BTC jest zupełnie nieobecny w ofercie zakładów proponowanej przez topowych legalnych bukmacherów w naszym kraju. 

Analitycy najlepszych serwisów z licencją wystawiają bowiem rozmaite rynki zakładów dotyczących Bitcoina, a lista kursów uzależniona jest od pomysłowości oddsmakerów danego operatora. 

Przykładowe zakłady to chociażby “Cena Bitcoina w danym dniu” lub np. “Czy w danym dniu cena BTC będzie wyższa, czy może niższa od zaproponowanej przez bukmachera linii?”. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, a więcej szczegółów znajdziecie odwiedzając sekcję zakładów specjalnych na stronach najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce. 

Legalni bukmacherzy z Bitcoinem – FAQ

Oczywiście, że tak. Istnieją działające w 100% zgodnie z prawem giełdy kryptowalut, zaś kupowanie i sprzedawanie Bitcoina w żaden sposób nie narusza polskiego prawa.

Tak, ale jedynie na stronach legalnych bukmacherów w Polsce. Obstawianie zakładów za kryptowaluty na stronach zagranicznych operatorów bez licencji w naszym kraju nie jest zgodne z prawem.

Niestety, na ten moment żaden z legalnych operatorów w naszym kraju nie umożliwia obstawiania zakładów za Bitcoin lub inne kryptowaluty i pozostaje mieć nadzieję, że taki stan rzeczy lada dzień się zmieni.

Wojciech Szeląg Wojciech Szeląg

Ktoś mądry powiedział kiedyś "Rób to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu". Z takiego założenia wychodzę, stąd moja obecność tutaj. Zakłady sportowe poznałem od każdej strony, zarówno tej dobrej, jak i nieco ciemniejszej. Od teraz będę dzielił się z Wami swoimi doświadczeniami i mam nadzieję sprawić, że Wasza historia zakładów przyjemnie się zazieleni!