TYP DNIA – 30 GRUDNIA

Wystarczył miesiąc, by Celta Vigo z drużyny balansującej na granicy strefy spadkowej La Ligi, stała się jedną z najbardziej solidnych drużyn w Hiszpanii w końcówce 2020 r. Po zwolnieniu Oskara Garcii i zatrudnieniu Eduardo Coudeta gra Celestes odmieniła się niczym po dotknięciu czarodziejską różdżką, co potwierdzają wyniki. Celta nie przegrała meczu od sześciu spotkań i w ostatnim meczu w roku postara się podtrzymać tę passę. Czy na Estadio Balaidos zdobędzie komplet punktów w starciu przeciwko Huesce? Naszym zdaniem, bardzo prawdopodobne.

To był dobry grudzień zarówno dla Eduardo Coudeta, jak i prowadzonej przez niego nieco od ponad miesiąca Celty Vigo. Hiszpańska drużyna nie przegrała w tym miesiącu żadnego spotkania, a gdyby nie remis 1-1 w ostatnim ligowym spotkaniu z Getafe, miałaby na swoim koncie same zwycięstwa. Pod względem formy i dorobku punktowego w La Lidze lepszy w grudniu był tylko Real Madryt. 

Argentyński szkoleniowiec zrobił w Celestes to, czego nie potrafił jego poprzednik Oskar Garcia. Choć czasu na zmiany nie było zbyt wiele, efekt nowej miotły zadziałał na Celticos bardziej niż mobilizująco. Zawodnicy zaczęli grać bardziej odważnie i zdeterminowanie, co od razu przełożyło się na wyniki. Sześć meczów bez porażki, cztery wygrane w lidze, jedna w pucharze i aż cztery mecze z czystym kontem. To lepszy bilans chociażby od Realu, który na przestrzeni ostatniego miesiąca uzbierał tylko 2 punkty więcej od Celty.

TYP: Celta Vigo wygra – kurs: 1,81 (Fortuna)

Gospodarze będą zdecydowanym faworytem w meczu z Huescą, która z zaledwie jedną wygraną w sezonie okupuje przedostanie – 19. miejsce w tabeli La Ligi. Wygrana w Vigo byłaby dużym sukcesem, tym bardziej, że w drużynie gości zabraknie trzech graczy z podstawowej jedenastki, w tym dwóch obrońców. Pablo Inusa będzie pauzował za żółte kartki, a Pablo Maffeo dalej odczuwa skutki kontuzji odniesionej przed świętami w meczu z Bilbao. Braki w defensywie postara się wykorzystać czołowy strzelec Celty – Iago Aspas, który z 10 bramkami na koncie przewodzi klasyfikacji strzleców Primera Division. Zakończenie roku na pozycji lidera? To byłoby coś. A szanse ma niemałe, tym bardziej, że Huesce strzelać potrafi. Trzy bramki w sezonie 2018/19 mówią same za siebie.

Gdybyście byli zainteresowani kursem na bramkę Aspasa – proszę bardzo. 2,10 – tyle wynosi on w Totalbecie.  

  • Celta Vigo nie przegrała od sześciu spotkań
  • W grudniu w La Lidze pod względem zdobytych punktów lepszy od Celty był tylko Real Madryt
  • Huesca wygrała tylko 1 mecz w sezonie 2020/21 w La Lidze
  • Ostatnia wygrana Hueski na wyjeździe – 20 grudnia 2020 w meczu La Ligi 2
  • Huesca straciła dotychczas 16 bramek w lidze – 2. najgorszy wynik
  • Huesca zagra z Celtą bez dwóch podstawowych obrońców

Dodaj komentarz