TYP DNIA – 25 STYCZNIA

Piętnastej kolejki portugalskiej Primeira Ligi ciąg dalszy. Już w poniedziałek czekają nas cztery kolejne spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Portugalii, a my szczególnie blisko przyjrzymy się wieczornemu spotkaniu SC Farense z FC Porto. Start meczu o 21:15. Co typujemy?

W tym meczu idziemy w bramki. Choć goście są bezsprzecznym faworytem poniedziałkowego spotkania, stołeczni zagrają w Faro w nieco osłabionym składzie, dlatego finalnie odpuszczamy typy w kierunku gości. Trener Sérgio Conceição będzie musiał poradzić sobie bez ósemki zawodników, z czego jednak tylko trójka nieobecnych stanowiła o sile podstawowej jedenastki przyjezdnych w ostatnim czasie. Braki nie są więc na tyle ogromne, by nie móc powalczyć ze sklasyfikowanym na 16. miejscu w lidze Farense.

Gospodarze po 14 kolejkach w portugalskiej ekstraklasie balansują na granicy strefy spadkowej, jednak ich ostatnia forma pozwala myśleć o awansie. Do dziewiątej Tondeli tracą tylko 3 punkty, a w zanadrzu mają jeszcze jedno zaległe spotkanie z Vitorią Guimaraes.

TYP: over 2,5 bramek (kurs: 1,82 Totalbet)

Czy gospodarze postawią się mistrzom kraju?

Gospodarzy poniedziałkowego meczu czeka niezwykle trudne zadanie, a potwierdzeniem tych słów niech będzie chociażby porównanie wartości obu drużyn: 19,5 mln euro do 243 mln euro! Różnica jest ogromna, jednak forma gospodarzy przed meczem z Porto może napawać umiarkowanym optymizmem. Farense nie przegrało czterech ostatnich domowych meczów (3 wygrane, 1 remis) i strzeliło w nich 9 bramek. Trafienie bramki przeciwko Porto nie będzie niespodzianką, tym bardziej że mistrzowie Portugalii tracili bramki w każdym z czterech ostatnich meczów, m.in. z niżej notowanymi Famalicao i Vitorią Guimaraes. 

Każda bramka gospodarzy przybliży nas do celu – jakim jest over 2,5 – ale nawet jeśli SC Farense nie pokusi się o bramkę, szansę na pokrycie overa mają sami gospodarze. Over 2,5 bramek padał w aż 5 na 6 ligowych wyjazdowych meczach FC Porto w tym sezonie i aż 10 na 14 spośród wszystkich ligowych potyczek. 

  • Over 2,5 bramek padał w 10/14 ligowych meczach FC Porto w tym sezonie (najwięcej spośród wszystkich drużyn w lidze)
  • Over 2.5 bramek padał w 4/7 domowych meczach Farense w tym sezonie
  • SC Farense strzelało min. 1 bramkę w każdym z czterech ostatnich domowych meczów w lidze
  • SC Farense strzela średnio 1,15 bramki na mecz (1,71 w domowych spotkaniach)
  • FC Porto strzela średnio 2,57 bramki na mecz (2,83 (!) w wyjazdowych spotkaniach)

Leave a Reply