Turniej Czterech Skoczni - Kompendium wiedzy [STATYSTYKI+PORADNIK OBSTAWIANIA+BONUSY]

Zaledwie dni dzielą nas od rozpoczęcia 67. Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich. Od 30 stycznia najlepsi skoczkowie świata ruszą w bój po „złotego orła”, który obok medalu igrzysk, mistrzostw świata i kryształowej kuli, stanowi najważniejsze trofeum na półce skalpów każdego zawodnika. Jeśli szukasz kompendium wiedzy, statystyk i prognoz typerskich w kontekście zbliżającego się turnieju, dobrze trafiłeś! Zapraszamy do przewodnika bukmacherskiego o Turnieju Czterech Skoczni 2018/19!

Menu:

Turniej Czterech Skoczni – Podstawowe Informacje

Turniej Czterech Skoczni – Faworyci

Turniej Czterech Skoczni – Polacy

Jak Obstawiać Skoki Narciarskie

Jak przeprowadzić miarodajną analizę?

Turniej Czterech Skoczni – Bonusy

Turniej Czterech Skoczni - program

Turniej Czterech Skoczni to międzynarodowa impreza, organizowana cyklicznie na przełomie grudnia i stycznia od 1953r. Odbywa się na czterech skoczniach w Niemczech (Oberstdorf, Garmisch Partenkirchen) i Austrii (Innsbruck, Bischofschofen), a jego zwycięzcą jest ten skoczek, który w przeciągu czterech zawodów uzbiera najwięcej punktów.

Tytułu sprzed roku bronił będzie Polak – Kamil Stoch, który jako drugi skoczek w historii (po Svenie Hannawaldzie) wygrał wszystkie konkursy w jednym turnieju. Skoczek z Zębu także i w tym roku będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa, a jeśli ta sztuka mu się powiedzie, zapisze się w historii jako drugi (po Norwegu Bjornie Wirkoli), który wygrał trzy takie turnieje z rzędu.

Turniej Czterech Skoczni – Faworyci

Jak wcześniej wspomniano, jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Turnieju z pewnością jest Kamil Stoch. Polak wygrał dwie poprzednie edycje tych prestiżowych zawodów, a na przestrzeni ostatnich dwóch lat, aż 7-krotnie stawał na podium indywidualnych zawodów w ramach cyklu. Co ciekawe, prawie takie same szanse na zwycięstwo w tegorocznej edycji dawane są Piotrowi Żyle. Skoczek z Wisły zalicza rekordowo udany sezon, a po siedmiu konkursach tegorocznego Pucharu Świata jest wiceliderem klasyfikacji generalnej z pięcioma podiami w dorobku! Przewagą Żyły nad resztą jest regularność i systematyczność w oddawaniu długich skoków, którymi bije ostatnio nawet samego Kamila Stocha.

Polacy, choć wysoko w hierarchii, nie są jednak głównymi faworytami do zwycięstwa (przynajmniej teoretycznie). Największe szanse na wygraną w Turnieju zachowuje Japończyk Ryoyu Kobayashi, który zdominował początek sezonu, wygrywając cztery z siedmiu konkursów. Paradoksalnie, nie jest to jednak dobra wiadomość dla 22-latka z Hachimantai. Na przestrzeni ostatnich 12 lat, jedynie trzech skoczków będących liderami Pucharu Świata przed Turniejem Czterech Skoczni, następnie wygrywało tę imprezę (byli to Peter Prevc w sezonie 2015/16, Gregor Schlierenzauer 2012/13 oraz Thomas Morgenstern 2010/11).

Pozostali faworyci:

Turniej Czterech Skoczni charakteryzuje się niezwykłą nieprzewidywalnością, dlatego tak ciężkie są przewidywania przed jego oficjalnym rozpoczęciem. Do klasyfikacji faworytów do wysokich miejsc z pewnością należy zaliczyć takich zawodników jak: Johann Andre Forfang, Andreas Wellinger, czy Robert Johansson. TCS będzie także sprawdzianem dla młodych, którzy ambitnie zaatakowali czołówkę z początkiem sezonu i zadomowili się w czołowej „10” PŚ. Uwagę trzeba będzie skupić m.in. na Niemcach: Karlu Geigerze i Stephanie Leyhe oraz Rosjaninie Jewgieniju Klimowowi.

Na przestrzeni ostatnich czterech lat Turniej Czterech Skoczni rządził się jednak swoimi prawami. Na przełomie grudnia i stycznia szczególnie wysoką formę łapali Austriacy: Stefan Kraft (10x w TOP6; najlepsze wyniki: Oberstdorf) i Michael Hayboeck (9x w TOP6; najlepsze wyniki: Bischofschofen) oraz Norweg Anders Fannemel (6x w TOP6, najlepsze wyniki: Ga-Pa). W tym roku żaden z nich nie prezentował się dotychczas nadzwyczajnie, jednak po dwutygodniowej przerwie ich formy mogą odmienić się o 180 stopni, by w Turnieju błyszczeć jak w poprzednich sezonach.

Turniej Czterech Skoczni – Polacy

Dzięki dobrej postawie Aleksandra Zniszczoła Pucharze Kontynentalnym, polska reprezentacja otrzymała dodatkowe miejsce startowe w zbliżającym się Turnieju. W efekcie trener Stefan Horngacher będzie mógł zabrać do Niemiec i Austrii nie sześciu, a siedmiu podopiecznych. Obok Kamila Stocha, Piotra Żyły, Jakuba Wolnego, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Stefana Huli, dodatkowe miejsce przypadnie w udziale właśnie Zniszczołowi.

Obok Żyły i Stocha, ciężko upatrywać Polaków w ścisłej czołówce zbliżających się zawodów. Na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki teoretycznie powinniśmy spodziewać się Dawida Kubackiego. Skoczek z Nowego Targu skacze w tym sezonie regularnie i zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najlepszy wynik – 5. miejsce uzyskał tuż przed świąteczną przerwą w Engelbergu, przez co można wnioskować, że jego forma idzie ku górze. Uwagę na Kubackim trzeba skupić szczególnie w Oberstdorfie. Przed rokiem zajął tam trzecie miejsce, a na przestrzeni ostatnich lat, statystycznie osiąga tam najlepsze wyniki w całym turnieju.

Co z Hulą i Kotem? Obaj przechodzą przez poważny kryzys, a najlepsze miejsca jakie uzyskiwali w tym sezonie to odpowiednio 20. i 26. Hula w niczym nie przypomina skoczka, który jeszcze przed 10 miesiącami prowadził po pierwszej serii olimpijskiego konkursu na normalnej skoczni w Pjongczang i był głównym filarem w „brązowej” drużynie. Podobnie sytuacja ma się z Kotem. Zakopiańczyk przed dwoma laty wygrał dwa konkursy PŚ i zaledwie o 7.5 punktu przegrał podium w Turnieju Czterech Skoczni. Teraz jego głównym celem wydaje się być awans do drugiej konkursowej serii.

Jak obstawiać skoki narciarskie?

Skoki narciarskie nie są typową dyscypliną do obstawiania, przez co także i niełatwą. Trudność wynika głównie z faktu, iż o końcowym wyniku niekoniecznie decyduje forma sportowa danego zawodnika, ale także w dużym stopniu warunki atmosferyczne, bonusy (np. za obniżoną belkę), czy w mniejszym stopniu nowinki technologiczne.

Typy zakładów:

  •  ZAKŁAD NA ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE
  • ZAKŁADY NA KOŃCOWĄ POZYCJĘ W KONKURSIE (1-3, 1-6, 1-10 etc.)
  • POJEDYNKI H2H
  • ZAKŁADY DŁUGOTERMINOWE (Kto wygra dany turniej, mistrzostwo świata, Puchar Świata etc.)

 

Jak przeprowadzić miarodajną analizę?

  • Przeanalizuj dokładnie wyniki z kwalifikacji i treningów (większą uwagę skup na drugim i trzecim treningu – pierwszy z reguły jest treningiem zapoznawczym i nie musi być oddawany na 100 procent). UWAGA – podczas Turnieju Czterech Skoczni przed kwalifikacjami odbywa się TYLKO JEDEN trening  – weź go pod uwagę przy analizie do kwalifikacji.
  • Prześledź wyniki z konkursów na danej skoczni z ubiegłych lat – znajdź skoczka/skoczków, którzy na danym obiekcie regularnie zajmują miejsca na podium lub w czołowej „10”. Znajdź skoczków, których dana skocznia jest ulubioną w kalendarzu (z reguły osiągają tam lepsze wyniki).
  • Nie sugeruj się klasyfikacją generalną i nie graj po kursach. To logiczne, że bukmacherzy faworyzują liderów „generalki”. Szukaj lepszych kursów pośród zawodników z „średniej półki” – tam rozbieżności bywają spore.
  • Unikaj obstawiania, gdy konkurs ma się odbyć w niepewnych warunkach atmosferycznych. Zbyt mocny wiatr jest największym wrogiem skoczków i może pokonać nawet najlepszego. Losowość wyników w tym przypadku jest więc bardzo prawdopodobna.

 

Turniej Czterech Skoczni – Bonusy

Forbet: Wytypuj zwycięzców wszystkich konkursów podczas TCS i zgarnij bonus do 1000 złotych! Stawka kuponu musi być równa 20 złotych. 

4x Poprawny Typ = Freebet 1000 zł
3x Poprawny Typ = Freebet 500 zł
2x Poprawny Typ = Freebet 100 zł

Fortuna: W trakcie Turnieju Czterech Skoczni zagraj za min. 20 zł kupon LIVE związany TYLKO ze skokami narciarskimi.

Jeśli okaże się przegrany – Fortuna zwróci Ci bonus w wysokości 20 zł (w punktach FKP).

Promocja obowiązuje w trakcie dni konkursowych TCS.

Ponadto: HAPPY HOURS – W określonym czasie GRA BEZ PODATKU

LvBet: Podczas Turnieju Czterech Skoczni zagraj kupon w aplikacji mobilnej i zgarnij +14% do wygranej!

Promocja obowiązuje tylko zakłady związane ze skokami narciarskimi w dniach 30.12 – 06.01. 2019r.

Dodaj komentarz