Siatkarski mundial tuż tuż... Polacy bronią mistrzostwa świata! [KOMPENDIUM WIEDZY]

Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia najważniejszej siatkarskiej imprezy czterolecia! 9 września w Rzymie meczem Włochy-Japonia zainaugurowane zostaną XIX mistrzostwa świata w siatkówce, które do 30 września toczyć się będą na dziewięciu włoskich i bułgarskich obiektach. Tytułu mistrzów świata bronić będą Biało-Czerwoni, którzy przed czterema laty w katowickim Spodku wywalczyli złoto po czterosetowym boju z Canarinhos. Poznajcie najważniejsze informacje i ciekawostki w związku ze zbliżającymi się zawodami…

Zbliżające się mistrzostwa będą pierwszymi w historii, organizowanymi przez dwa kraje – Włochy oraz Bułgarię. Przypomnijmy, że przed czterema laty mistrzostwa zorganizowała Polska, a tytuł po raz drugi w historii zdobyli Biało-Czerwoni. Tegoroczne zawody zorganizowane zostaną na dziewięciu arenach we Włoszech i Bułgarii (odpowiednio 6 włoskich – Rzym, Turyn, Bari, Florencja, Bolonia, Assago i 3 bułgarskich – Sofia, Warna, Ruse).

Polacy zagrają w grupie D i swoje pierwsze mecze rozegrają w bułgarskiej Warnie. Ich rywalami w pierwszej fazie turnieju będą Iran, Bułgaria, Finlandia, Portoryko oraz Kuba. Do drugiej fazy turnieju awansuje najlepsza “czwórka” każdej grupy, a jeśli Biało-Czerwoni wygrają swoją, w kolejnej fazie także walczyć będą w Warnie. Co ciekawe po drugiej fazie grupowej czeka nas … trzecia faza grupowa. Od tego momentu rywalizacja toczyć się już będzie jedynie w Turynie, a awans do tej fazy wywalczą jedynie zwycięzcy grup, a także dwie najlepsze ekipy z drugich miejsc. Tam toczyć się już będzie bezpośrednia walka o miejsce w półfinałach. 

Do udziału w mistrzostwach chęć zgłosiło 142 federacji krajowych, ale finalnie do kwalifikacji przystąpiło 127 drużyn z pięciu Konfederacji. Od maja 2016 r. do listopada 2017 r. walczyły one o 21 biletów na finałowy turniej włosko-bułgarski. Zgodnie z zasadami 3 pozostałe miejsca przypadły gospodarzom oraz obrońcom tytułu – Polsce.

INFOGRAFIKA:

siatkarski mundial - infografika

Najwyższy kurs na mistrzostwo świata Polaków oferuje LvBet – 5,50!
Najwyższy kurs na awans Polaków z grupy awansuje Milenium – 1,53!

Dodaj komentarz