Rusza sezon w skokach narciarskich! Forbet MNOŻY zyski!

Kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich już w piątek rozpocznie się w Wiśle! Najlepsi skoczkowie świata już po raz trzeci z rzędu zainaugurują sezon na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince, gdzie przed rokiem w konkursie drużynowym Polacy nie dali szans rywalom i pewnie triumfowali. Czy Biało-Czerwoni pod wodzą nowego trenera powtórzą wyczyn sprzed roku i ponownie wygrają przed własną publicznością? Obstawiaj i zgarnij MaxiZysk od Forbet na skoki narciarskie!

Wpłać środki (m.in. 20 PLN, max. 100 PLN), Wybierz z Listy na kuponie MaxiZysk (x2), Zagraj kupon na Skoki, W przypadku wygranej Twój zysk zostanie podwojony

Puchar Świata w Wiśle Malince

Najlepsi skoczkowie świata już po raz trzeci z rzędu zainaugurują zmagania w Pucharze Świata na skoczni w Wiśle Malince. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i mocno dodatnich temperatur, skocznia została przygotowana do zawodów perfekcyjnie. Przed rokiem w konkursie niespodziewanie triumfował Rosjanin Jewgieniej Klimow, który wygrał swój pierwszy konkurs w karierze. Swoje pierwsze miejsca w czołowej “trójce” zgarnęli też Niemiec Stefan Leye i Japończyk Ryou Kobayashi, który zdominował poprzedni sezon i w cuglach zdobył największe trofea.

Pierwszy (zimowy) konkurs pod wodzą Doleżala

Dla polskiej kadry sobotni konkurs drużynowy i niedzielny indywidualny będzie pierwszym prawdziwym testem dla Michała Doleżala. Czech po ubiegłym sezonie przejął pałeczkę po Stefanie Horngacherze i rozpoczął pracę z polskim zespołem jako pierwszy szkoleniowiec. W Letnim Grand Prix Biało-Czerwoni wygrali jeden z trzech konkursów drużynowych, a indywidualnie na najwyższym stopniu podium stawali także Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Ten drugi okazał się także najlepszym skoczkiem całego letniego cyklu.

Nowy szkoleniowiec przyznał, że nie zmieniał drastycznie metod treningowych Stefana Horngachera, którego Doleżal był asystentem w ostatnich latach. Czech zmodyfikował lekko długość obozów treningowych i pracował nad techniką dojazdową Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski w ostatnim sezonie wyraźnie tracił w tym aspekcie do ścisłej czołówki i osiągał znacznie niższe prędkości na progu. W tym sezonie ma być już jednak zdecydowanie lepiej. 

Oczy wielu będą zwrócone także w stronę Macieja Kota, który ostatniego sezonu zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Zakopiańczyk przeżył ogromny kryzys formy i nie wystąpił na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Przed nowym sezonem z pewnością liczy na dobre nowe rozdanie. 

Plan Zawodów PŚ w Wiśle Malince:

Piątek, 22.11
16:30 Trening Oficjalny (2 serie)
18:00 Kwalifikacje

Sobota, 23.11
15:00 Seria Próbna
16:00 Konkurs Drużynowy

Niedziela, 24.11
10:30 Seria Próbna
11:30 Konkurs Indywidualny

Kadra Polaków na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich:

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny i Stefan Hula, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Adam Niżnik

Sezon 2019/20

Zbliżający się sezon będzie składał się z 36 konkursów – 30 indywidualnych i 6 drużynowych. Kulminacyjnym punktem będą kończące sezon Mistrzostwa Świata w Lotach w Planicy. Oprócz zmagań w Wiśle Malince, najlepsi skoczkowie świata pojawią się w Polsce raz jeszcze. W ostatni weekend stycznia powalczą na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 

Faworyci bukmacherów

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu, bukmacherzy największego faworyta do wygrania Pucharu Świata widzą w ubiegłorocznym triumfatorzy Royou Kobyashim. Drugie miejsce w notowaniach bukmacherów zajmuje Kamil Stoch, a trzecie Austriak Stefan Kraft. Miejsc tuż za czołową trójką zajmują Niemiec Marcus Eisenbichler i mistrz świata na normalnej skoczni z Seefeld Dawid Kubacki. 

1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) – 2,25
2. Kamil Stoch (Polska) – 5,00
3. Stefan Kraft (Austria) – 6,00
4. Marcus Eisenbichler (Niemcy) – 15,00
4. Dawid Kubacki (Polska) – 15,00
6. Domen Prevc (Słowenia) – 20,00
6. Robert Johansson (Norwegia) – 20,00
6. Timi Zajc (Słowenia) – 20,00
9. Piotr Żyła (Polska) – 25,00

Dodaj komentarz