Rusza sezon w Formule 1! Zobacz kalendarz europejskiej części

Pięć miesięcy po planowanym starcie w Australii, sezon Formuły 1 rusza w Europie! 5 lipca pierwsze Grand Prix w nowych “po pandemicznych” warunkach zorganizuje Austria. W samej Europie kierowcy pozostaną do połowy września, a później Grand Prix ruszą w świat! 

Sezon 2020 rozpocznie się w Austrii i pozostanie tam na aż dwa tygodnie. Na torze Red Bull Ring w Spielbergu odbędą się bowiem dwie rundy (5 i 12 lipca) podobnie jak na torze w Silverstone w Wielkiej Brytanii (2 i 9 sierpnia). Pomiędzy zmaganiami w Austrii i Wielkiej Brytanii, karuzela F1 odwiedzi jeszcze Węgry (19 lipca), a później także Hiszpanię (16 sierpnia), Belgię (30 sierpnia) oraz Włochy (6 września).

Sezon poza Europą

W dalszym ciągu nie wiadomo na jakich torach kierowcy F1 powalczą w kolejnych miesiącach. Z kalendarza na pewno skreślono już GP Australii, Holandii, Monako i Francji. Małe szanse na organizację Grand Prix są także w Kanadzie, w czerwcu potwierdzono odwołanie kolejnych rund: w Japonii, Azerbejdżanie i Singapurze. Ten ostatni od samego początku, ze względu na warunki finansowe, był sceptycznie nastawiony do organizacji zawodów bez udziału kibiców. 

Co ciekawe chętnych na przyjęcie kierowców nie brakuje, a poważny akces o dwa weekendy wyścigowe zgłaszają Chińczycy. Najpierw FIA musi znaleźć termin dla odwołanego GP na torze w Szanghaju, ale w Państwie Środka chcieliby jeszcze ugościć F1 na nowo wybudowanym torze w Hanoi. W kuluarach krąży także wieść, że niezagrożone mogą się czuć kończące sezon wyścigi w Bahrajnie i Abu Dhabi. Nie wiadomo za to co z wyścigami m.in. w  Rosji, USA i Meksyku.

– We wrześniu, październiku i listopadzie będziemy ścigać się w Eurazji, Azji i obu Amerykach. Sezon zakończymy w grudniu z Bahrajnem przed tradycyjnym finałem w Abu Zabi. Celem jest zorganizowanie 15-18 wyścigów – zapewnił dyrektor naczelny F1, Chase Carey.

Dodaj komentarz