Raw Air. Stoch ponownie deklasuje! Ogromna przewaga w Pucharze Świata

Kamil Stoch ponownie nie miał sobie równych i zdeklasował rywali w konkursie Pucharu Świata w norweskim Trondheim! Polak zwyciężył z 17-punktową przewagą nad drugim Stefanem Kraftem z Austrii, bijąc przy tym rekord skoczni! W klasyfikacji Raw Air trzykrotny mistrz olimpijski wyprzedza drugiego Roberta Johanssona z Norwegii o prawie 90 punktów!

Konkurs w Trondheim

Gdy w pierwszej serii Robert Johansson lądował na 145,5 metrze, niewielu wierzyło, że ktokolwiek może ten wynik jeszcze pobić. Do momentu, gdy na belce startowej nie pojawił lider cyklu – Kamil Stoch! Polak dołożył do wyniku Norwega jeszcze pół metra, dokonując tego z obniżonego rozbiegu! Po pierwszej serii prowadził nad najgroźniejszym rywalem o niespełna 3 punkty.

Polak swą siłę zaprezentował jednak w serii drugiej, a w momencie gdy większość najgroźniejszych rywali lądowała kilka metrów bliżej, Stoch ponownie przeskoczył 140. metr! Podobne skoki oddali także drugi w konkursie Stefan Kraft (141,5 i 138 m), trzeci Robert Johansson (145,5 i 136 m) oraz czwarty Andreas Stjernen (dwukrotnie 142,5 m). Żaden z nich nie oddał swojego skoku z… najniższej – pierwszej belki startowej.

Do drugiej konkursowej serii w Trondheim awansował komplet sześciu Biało-Czerwonych. Oprócz Stocha, w czołowej “10” znalazło się jeszcze miejsce dla Dawida Kubackiego, który przed dwoma dniami stał na 2. stopniu podium w Lillehammer. 28-latek z Nowego Targu w pierwszym skoku uzyskał 135,5 m, a w drugim lądował jeszcze metr dalej. W ogólnym rozrachunku wystarczyło to na zajęcie 9. miejsca.

Miejsca tuż za pierwszą dziesiątką zajęli zaś Stefan Hula (11. miejsce – 130 m i 133,5 m) oraz Piotr Żyła (12. miejsce – 134,5 m i 132 m).  16. był Maciej Kot (135,5 m i 127,5 m), zaś 28. Jakub Wolny (127, 5 m i 114 m).

Raw Air

W klasyfikacji Raw Air Stoch ma już prawie 90 punktów przewagi nad drugim Norwegiem Robertem Johanssonem. Trzeci jest kolejny z Norwegów – Andreas Stjernen – który do Stocha traci już ponad 112 punktów! Szósty jest Dawid Kubacki, 14. Stefan Hula, 21. Piotr Żyła, 27. Jakub Wolny, a 30. Maciej Kot.

Puchar Świata

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 3 konkursy indywidualne do końca sezonu, przewaga Stocha nad drugim Niemcem Richardem Fraitagiem sięgnęła 245 punktów! Oznacza to, że już w niedzielnym konkursie indywidualnym w Vikersund Stoch może zapewnić sobie drugą Kryształową Kulę w karierze.

Dodaj komentarz