Progresja na remis jest jednym z najbardziej znanych i przynoszących zyski systemem gry u bukmachera. Zdecydowanie najważniejszymi czynnikami, decydując się na powyższy system, są: wybranie odpowiedniej drużyny do typowania (która statystycznie osiąga najwięcej remisów) oraz przygotowania wystarczająco dużego kapitału, który pozwoli na spokojną grę w razie serii kilku porażek.

Wybranie remisowej drużyny

Jest to bardzo ważny aspekt, wręcz najważniejszy w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu. Wybierając drużynę/drużyny, które weźmiemy pod uwagę w graniu, warto kierować się statystykami opartymi na ubiegłych sezonach i znaleźć ligi, w których remisy padały najczęściej. Ostatnimi czasy do takich lig zaliczają się m.in: grecka Super League (dla przykładu: w trakcie pisania tego artykułu – po 4. kolejce i 32 rozegranych spotkaniach – padło już w sumie 17 remisów!), holenderska Eerste Divisie, czy szwajcarska Super League. Oczywiście nie jest to reguła, a podczas typowania własnego zespołu, można kierować się własnymi pobudkami i doświadczeniami z wcześniejszej gry.

Ustalenie kapitału

Po drugie już na wstępie musimy określić nasz kapitał początkowy oraz stawkę bazową. To od tej stawki zależeć będą kolejne kroki w progresji. Nie trzeba mówić, że im większa stawka bazowa, tym większe przyszłe zyski, jednak zwiększa się również szansa bankructwa. Przy tym systemie i przy wyważonej stawce bazowej, nie jest ono jednak zbyt wielkie.

Finalnie trzeba określić stały mnożnik, którym zwiększana będzie stawka bazowa w kolejnych etapach progresji (w momencie, gdy dana drużyna nie osiągnie remisu, stawiamy na kolejny remis – do skutku – po zwiększonej stawce).

Przykład:

Zakładamy, że kurs na remis danej drużyny oscyluje w granicach @3-@3,5. Dla ułatwienia obliczeń, przyjmiemy, że kurs ten jest stały i wynosi @3. Stawkę bazową ustalamy na poziomie 10 zł, a mnożnik – x2. W tym przypadku pomijamy wynoszący 12% podatek.

progresja

 

  1. mecz – stawka: 10 zł – kurs: @3 – typ: X – wynik 1 – wygrana: 0
  2. mecz – stawka: 20 zł – kurs @3 – typ: X – wynik 2 – wygrana: 0
  3. mecz – stawka 40 zł – kurs @3 – typ: X – wynik 1 – wygrana: 0
  4. mecz – stawka 80 zł – kurs @3 – typ X – wynik X – wygrana: 240

zarobek: 240 zł – 10 zł – 20 zł – 40 zł – 80 zł = 90 zł