LM. Piast rozpoczyna walkę w eliminacjach

Eliminacje do nowego sezonu Ligi Mistrzów ruszają pełną parą! Już w środę swój pierwszy mecz w drodze do Champions League rozegra Piast Gliwice, który na wyjeździe powalczy z mistrzem Białorusi – BATE Borysowem. Czy mistrza Polski stać na niespodziankę i korzystny wynik na trudnym terenie?

Zbliżające się spotkanie z BATE będzie dopiero trzecim występem Piasta Gliwice w europejskich pucharach. W 2013 r. w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy gliwiczanie polegli w starciu z azerskim Karabachem, a trzy lata później na tym samym poziomie przegrali z IFK Goteborgiem. Zbliżające się spotkanie z Borysowem będzie więc debiutem dla klubu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. 

Podopieczni Waldemara Fornalika nie będą faworytami w starciu z białoruskim zespołem. Przeciwnicy to stali bywalcy europejskich pucharów i to nie tyle kwalifikacji, co głównych rozgrywek. W przeciągu ostatnich ośmiu lat czterokrotnie zagrali w fazie grupowej Ligi Mistrzów i dwa razy w Lidze Europy, a w ostatnim sezonie pokonali u siebie nawet Arsenal. Finalnie z angielską drużyną przegrali jednak w dwumeczu i pożegnali się z Ligą Europy po 1/16 finału. 

Dla mistrzów Polski spotkanie z BATE będzie o tyle cięższe, że przystępują do niego praktycznie prosto z treningu. Gliwiczanie rozegrali wprawdzie trzy mecze kontrolne (Miedź Legnica, GKS Jastrzębie i słowacka Sereda), ale jednak to spotkanie z białoruskim zespołem będzie prawdziwym sprawdzianem formy dla zespołu z Gliwic. Przeciwnicy są w o tyle lepszej pozycji, że są w trakcie rozgrywek ligowych na własnym podwórku. Po 14 kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli ligi białoruskiej, tracąc dwa punkty do liderującego Dynama Brześć. 

Co ważne jednak, w składzie mistrza Polski nie doszło do większych przetasowań, a w zespole pozostały najważniejsze ogniwa z poprzedniego sezonu. Z drużyny wypadł jedynie najlepszy obrońca – Aleksander Sedlar, ale w Gliwicach zadbano o godnego następcę. Sprowadzony z DAC 1904 Dunajska Streda Tomas Huk ma zapewnić jakość w defensywie, do jakiej przyzwyczaił jego poprzednik. W przedsezonowych spotkaniach Fornalik nie skupiał się jednak na testowaniu nowych wariantów, przez co szczególnie w pierwszych spotkaniach w składzie Piasta niekoniecznie musimy oglądać nowych zawodników.  

Pierwszy mecz Piasta w tegorocznych eliminacjach do LM już w środę o 19:00. Rewanż tydzień później w Gliwicach. 


Aby skorzystać z promocji należy postawić kupon, na którym znajdują się DOKŁADNIE 3 zdarzenia:
BATE Borysów – Piast Gliwice,
Europa FC – Legia Warszawa,
Dunajska Streda.- Cracovia
WYGRANE polskich zespołów

Stawka kuponu kwalifikującego się do promocji musi wynosić dokładnie 49 PLN lub 99 PLN

Jeżeli na kuponie przegrane będzie jedno zdarzenie, Forbet zwraca całą stawkę w postaci bonusu. Jeżeli na kuponie będą przegrane dwa lub trzy zdarzenia, bukmacher zwraca połowę stawki w postaci bonusu.

 


Graj bez podatku w Totolotku!

Minimalna stawka – 20 PLN
Minimalny kurs kuponu – 2,00

Na kuponie musi znaleźć się m.in. jedno spotkanie z oferty na Ligę Mistrzów lub Ligę Europy.


ZGARNIJ BONUSY BEZ DEPOZYTU I OBSTAWIAJ EUROPEJSKIE PUCHARY BEZ DODATKOWEJ WPŁATY!

LVBET bez depozytu

Dodaj komentarz