Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce

Wielu typerów wciąż poszukuje najciekawszych propozycji, jakie mogą im zaoferować polscy bukmacherzy, tym bardziej że w świetle uchwalonych w 2016 i będących w mocy od lipca 2017 roku przepisów mamy jasno określone, zawężone grono takich firm.

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce 2018

W świetle prawa jest obecnie siedem podmiotów, zajmujących się przyjmowaniem zakładów przez internet. Bukmacherzy internetowi, aby prowadzić swoją działalność, wymagają specjalnego uprawnienia, które jest wydawane przez Ministerstwo Finansów. Te podmioty, które takiej certyfikacji nie posiadają, działają nielegalnie i obstawianie u nich zakładów jest niezgodne z prawem.

Który operator jest najlepszym polskim bukmacherem? Gdzie można obstawić zakłady legalnie, a przy tym bezpiecznie online? Poniżej można dowiedzieć się więcej o firmach bukmacherskich – które z nich działają w ramach prawa, jakie muszą spełnić warunki, a także jak typerzy mogliby rozpoznać, które z nich działają zgodnie z obowiązującymi w Polsce zasadami.

Lista legalnych bukmacherów

Warto jednak przyjrzeć się tym legalnym zakładom bukmacherskim, które obecnie działają przez internet w Polsce. Na liście można wyróżnić:

 • Fortuna – jest to firma, która przyjmuje legalne zakłady bukmacherskie, oferując obstawianie wyników wydarzeń sportowych, społecznych i politycznych. Jest to jeden z najstarszych tego typu podmiotów działających w Polsce, posiadającym wiele zakładów stacjonarnych, a także będącym sponsorem popularnych klubów sportowych.
 • LvBet – to legalny bukmacher, który należy do najmłodszych na polskim rynku. Firma ta skupia się przede wszystkim na przyjmowaniu obstawiania wyników sportowych. Oprócz tego, że wciąż poszerza swoją ofertę, to zapewnia wysokie bezpieczeństwo ich klientów.
 • STS – obecnie największy i jeden z najstarszych podmiotów, przyjmujących legalne zakłady bukmacherskie w Polsce, obejmujące różne dyscypliny sportowe. Grający, decydując się obstawiać u tego bukmachera internetowego, mogą korzystać ze specjalnie stworzonej aplikacji na urządzenia mobilne.
 • forBET – bukmacher online, który przyjmuje zakłady sportowe i społeczno-polityczne. Posiada szeroki wybór dyscyplin, w których można obstawiać zakłady, w tym wirtualne wyścigi konne czy chartów.
 • eTOTO – istniejący od 2011 roku na rynku legalny bukmacher, który ma zróżnicowaną ofertę obstawiania wyników różnych wydarzeń (głównie sportowych). Wśród dyscyplin, na których wyniki można postawić, jest baseball, krykiet czy MMA
 • Totalbet – jeden z najmłodszych bukmacherów w Polsce – niedawno obchodził swoje pierwsze urodziny. Swoją działalność skupia jedynie na zakładach internetowych. Dysponuje wszystkim tym, czego gracz może oczekiwać od bukmachera. Mocną stroną Totalbetu są częste i atrakcyjne promocje bonusowe.
 • Totolotek – są to najstarsi w Polsce legalni bukmacherzy internetowi, jednak ze słabą ofertą kursową i wydarzeniową.
 • Betclic – Światowa marka, która jako pierwsza uzyskała licencję Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów bukmacherskich w sieci na terenie Polski. Betclic, do grona legalnych bukmacherów, dołączył w 2019 r. i od razu zjednał sobie “starych” i nowych klientów.

Bukmacherzy, którzy złożyli wnioski o legalizację

Oprócz wspomnianych wyżej firm obecnie na przyznanie licencji od Ministerstwa Finansów czekają także inni, mniej i bardziej znani na świecie bukmacherzy online. Wśród nich są zarówno te podmioty, które działają naziemnie, jak i te skupione wyłącznie na działalności internetowej. Mało prawdopodobne jednak, żeby tacy bukmacherzy, którzy mają stacjonarne placówki, nie uruchomili również działalności internetowej. Wśród nich można wyróżnić między innymi:

 • Betsson,
 • Unibet,
 • XTiP,

Jakie warunki musi spełniać legalny bukmacher?

Na jakich zasadach przyznawane są licencje dla bukmacherów online? Jest kilka określonych warunków, jakie taka firma musi spełnić, aby uzyskać należyte uprawnienia. Pierwszym z nich jest przede wszystkim posiadanie siedziby na terenie Polski – kryterium to dotyczy także firm zagranicznych. Ponadto podmioty, które chcą prowadzić legalne zakłady bukmacherskie online, powinny mieć określoną formę prawną – albo spółki akcyjnej, albo z ograniczoną odpowiedzialnością.

Działalność bukmacherów internetowych, by została zalegalizowana, powinna również posiadać stronę internetową z polską domeną .pl. Niezbędne jest również odprowadzanie stosownych podatków, a także prowadzenie weryfikacji tożsamości i wieku graczy – w Polsce grać mogą jedynie osoby, które mają skończone 18 lat.

Powyżej wymienione wymogi to absolutne minimum, by zalegalizować swoją działalność bukmacherską.

Czy zakłady bukmacherskie są legalne?

Zakłady bukmacherskie są jak najbardziej legalne. Należy jednak pamiętać, że należy je obstawiać jedynie u zarejestrowanych i upoważnionych operatorów. Natomiast podmioty zajmujące się zakładami bukmacherskimi w Polsce są legalne, jeśli dana firma wystąpiła i otrzymała od Ministerstwa Finansów RP odpowiednie zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Potwierdzeniem więc, że dany operator działa w granicach prawa, jest posiadanie przez niego stosownej certyfikacji.

Jakie są konsekwencje prawne za grę u nielegalnych bukmacherów?

Według obowiązującego porządku prawnego za grę u bukmacherów, którzy nie są zarejestrowani w Polsce, wbrew obiegowemu przekonaniu, nie grozi kara ograniczenia czy pozbawienia wolności, a grzywny. Oczywiście – pieniądze z gry również ulegają przepadkowi, czyli przechodzą na własność Skarbu Państwa.

Czy warto grać u bukmachera bez licencji?

Zdecydowanie nie. Wystarczy tylko pomyśleć o tym, jak wysokie potrafią być kary za tego typu zakłady. Grając u nielegalnych bukmacherów online, narażamy się na poniesienie kary do 120 stawek dziennych. Oznacza to, że obstawianie wyników u niezarejestrowanych podmiotów, może grozić koniecznością zapłaty od 185 do nawet 740 tysięcy złotych. Stawki więc są tak wysokie, że dla zdecydowanej większości typerów próba gry u nielegalnego bukmachera jest co najmniej nieopłacalna.

Ustawa Hazardowa 2017

Obecnie obowiązująca Ustawa Hazardowa jest aktem prawnym, który powstał i został uchwalony jeszcze za poprzedniego rządu, jednak dokonano jego nowelizacji zmianami, które uchwalono i przyjęto w 2016 roku, a weszły w życie 2017 (stąd jej nazwa). Wprowadzone poprawki miały przede wszystkim zlikwidować szarą strefę, jeśli chodzi o obstawianie wyników. Teraz, aby bukmacherzy byli legalni, muszą spełnić określone warunki, o których pisaliśmy już wyżej. Na mocy zmian powstał też rejestr nielegalnych stron internetowych, które mają być blokowane przez dostawców internetu.

Ponadto bukmacher musi również odciągać od graczy dwa podatki – od postawionej stawki, wynoszący 12% i od wygranej – 10%. Pierwszy dotyczy każdego gracza, który zdecyduje się obstawić jakiś wynik. Dziesięcioprocentowy zaś dotyczy tych typerów, którzy osiągną jednorazową wygraną, przekraczającą 2280 złotych.

Co robić, gdy bukmacher się zamyka?

W takiej sytuacji najlepiej jest zachować spokój, gdyż niestety, ale takie rzeczy się zdarzają. Najlepiej jest po prostu wypłacić pieniądze z konta bukmacherskiego (jeszcze przed zamknięciem strony internetowej, w przeciwnym wypadku będzie trzeba kontaktować się z działem obsługi klienta). Następnie nie pozostaje nic innego jak korzystanie z tego typu rozrywki na innej stronie. Warto również śledzić, czy bukmacher, którego licencja wygasła, nie wrócił na polski rynek.

Dlaczego ważne jest, by grać u legalnych bukmacherów?

Przede wszystkim, co chyba najbardziej zrozumiałe – za granie u legalnych bukmacherów nie grożą żadne konsekwencje prawne. Innym ważnym czynnikiem jest fakt, że jako zarejestrowany operator, odprowadza należne podatki w Polsce. Działający legalnie bukmacherzy w Polsce często zajmują się również sponsorowaniem klubów sportowych. Tym samym – jeśli mamy jakiś ulubiony klub sportowy, to jest duża szansa, że jeden z zarejestrowanych podmiotów, zajmujących się przyjmowaniem zakładów wspiera nasz ulubiony zespół piłkarki czy siatkarski.

Co to oznacza? Przede wszystkim jako typerzy jesteśmy czyści – Kontrola Skarbowa ani żadne inne służby nie mają powodów, by się „przyczepić”. Po drugie – poprzez podatki wspierają rozwój gospodarki. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki sponsorowaniu klubów piłkarskich i innych, dokładają się do podniesienia jakości szkolenia sportowców.

Jak zacząć grać u nowego bukmachera?

Na samym początku, wybierając nowego legalnego bukmachera, warto zwrócić uwagę na ofertę, jaką ma do zaprezentowania. Można też rozeznać się w recenzjach, by dowiedzieć się, jak inni postrzegają obstawianie zakładów u różnych polskich i zagranicznych bukmacherów. Warto przy tym zaznaczyć, że nasi krajowi operatorzy dokładają wszelkich starań, by uczynić swoją ofertę jak najatrakcyjniejszą i w miarę jak najszerszą.

Jak grać zgodnie z prawem?

Chcąc grać zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, należy wpierw zwrócić uwagę, czy najbardziej interesujący nas bukmacherzy internetowi są zarejestrowanie w Polsce, czyli czy posiadają odpowiednią licencję od Ministra Finansów. Następnie trzeba się zarejestrować, korzystając ze swoich prawdziwych danych. Do tej czynności będzie potrzebny dowód osobisty – bukmacherzy wymagają bowiem weryfikacji tożsamości. Dlatego też nie warto używać nieprawdziwych danych. Ponadto – podszywanie się pod kogoś innego jest przestępstwem.

Należy też pamiętać, że do gry są dopuszczeni jedynie dorośli, którzy ukończyli 18 lat.

Czy można obstawiać zakłady bukmacherskie bez konta bankowego?

Swojego czasu gra u bukmacherów przez internet bez posiadania konta bankowego mogła stanowić problem – głównie ze względu na czas przesyłania pieniędzy. Dzisiaj jednak, dzięki wirtualnym portfelom, można bez problemu obstawiać zakłady, nie posiadając konta bankowego.

Dla tych, którzy się boją o bezpieczeństwo swoich pieniędzy mamy dwa słowa – bez obaw! Używając e-portfela, można być pewnym, że nasze dane, jak i środki pieniężne są w stu procentach bezpieczne, a to dzięki skomplikowanemu szyfrowaniu.

Jak obstawiać u bukmachera bez podatku?

Choć jest to rzadka opcja, to oczywiście istnieje. Nie wszyscy jednak działający legalnie w Polsce bukmacherzy internetowi dają taką możliwość. Nie ma też możliwości, żeby to były stałe oferty, gdyż najzwyczajniej w świecie wymagałoby to ogromnego zaplecza finansowego. Natomiast jeśli interesują nas zakłady bez podatku, to jest kilka ciekawych ofert, którym warto się przyjrzeć:

 • forBET – 6% podatku z wygranej ściąga ten operator (jeszcze do niedawna brali na siebie całe 12%). Oferta ta dotyczy zakładów akumulowanych, na które składają się co najmniej 3 zdarzenia o łącznym kursie 2.00.
Legalne zakłady bukmacherskie: w internecie czy w lokalnym oddziale?

Nie jest tajemnicą, że dla wielu osób usługi internetowe wciąż są podejrzane, tym bardziej, jeśli dotyczą one obracania często niemałymi pieniędzmi. Nie ma jednak obawy – wybierając licencjonowane podmioty, można korzystać z legalnych i bezpiecznych zakładów bukmacherskich online. Jak zaś się dowiedzieć, który bukmacher ma odpowiednie uprawnienia? Można to zrobić albo sprawdzając recenzje, albo też sięgając do listy podmiotów, które uzyskały zezwolenie od Ministerstwa Finansów (dostępne na stronie internetowej resortu).

Zastanawiając się jeszcze nad tym, czy warto obstawiać w punkcie stacjonarnym, czy przez internet, można wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt. Legalne zakłady bukmacherskie online działają przez 24/7, a punkty lokalne mają ograniczone godziny otwarcia. Z drugiej strony – obstawianie wyników wymaga przemyślanych decyzji. Gdzie o nie łatwiej, jak nie w zaciszu swojego domu, przed komputerem, gdzie można na spokojnie pomyśleć o swoich typach? Poza tym, co chyba najważniejsze, dzięki internetowi prościej jest dotrzeć o każdego polskiego bukmachera, nie wychodząc z domu – jest to więc nie tylko ogromna wygoda, ale także często jedyna możliwość dla osób, które nie mają tak łatwego dostępu do lokali.

Jaką przyszłość mają zakłady bukmacherskie zarejestrowane w Polsce?

Bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce starają się zadbać o to, aby typerzy mieli jak najszerszą ofertę, tym bardziej że ich zagraniczni odpowiednicy mają zdecydowanie obszerniejsze propozycje, obejmujące najróżniejsze zdarzenia. Dlatego też konkurencja pomiędzy firmami, które zajmują się przyjmowaniem legalnych zakładów bukmacherskich, staje się coraz ostrzejsza.

Poszerzanie swojej oferty jest przede wszystkim warunkiem przetrwania. Zwiększenie oferty może bowiem stanowić ugruntowanie pozycji, tym bardziej że grono internetowych bukmacherów zarejestrowanych w Polsce może się poszerzyć o podmioty zagraniczne. Zapewne firmy organizujące się przyjmowaniem zakładów zdają sobie z tego sprawę, dlatego tez można się spodziewać, że ich oferta mocno się wzbogaci.

Co wybrać obstawianie Lotto czy u bukmachera?

Jest to jedno z pytań, które z pewnością męczy niejednego gracza. Należy jednak zdać sobie sprawę z jednej sprawy: Lotto to loteria opierająca się na szczęściu. Systemy, metody matematyczne itp. mają tutaj marginalną rolę, gdyż nie ma żadnego schematu. Owszem, można próbować prześledzić liczby, które wypadają najczęściej, czy też obstawiać zawsze te same. Czy to jednak daje pewniejszą wygraną?

Z drugiej strony zakłady bukmacherskie to nie tylko szczęście, ale w dużej mierze wygrywają głównie ci, którzy śledzą wydarzenia sportowe czy kulturalno-społeczne i posiadają na ich temat odpowiednią wiedzę, a także tworzą swoje strategie. Wydaje się więc, że obstawianie wyników u bukmacherów internetowych jest pewniejszą drogą do zwycięstwa. U tych zaś zarejestrowanych w Polsce, można znaleźć coraz to różniejsze dyscypliny, na które można stawiać. Tym samym każdy typer – fan piłki nożnej, koszykówki czy e-sportów mogą znaleźć ciekawe propozycje dla siebie.

FAQ

Czy bukmacher bet365 jest w Polsce legalny?

Niestety, ale ten operator, choć niewątpliwie popularny za granicą, jako spółka z Malty jest zamknięty dla polskich graczy, gdyż nie uzyskał odpowiedniej licencji od Ministerstwa Finansów.

Czy bukmacher bet-at-home jest w Polsce legalny?

Nie jest legalny. Mimo iż jest jednym z największych bukmacherów online, to próby obejścia polskiego prawa, by obstawić swoje wyniki u tego operatora, mogą skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi.

Czy bukmacher STS jest legalny w Polsce?

Jeśli kogoś interesują legalni bukmacherzy w Polsce, to STS należy do tego grona. Posiadają oni siedzibę na terenie naszego kraju, odprowadzają odpowiednie podatki, a przede wszystkim uzyskali zezwolenie od Ministerstwa Finansów.

Komentarze:
Legalni Bukmacherzy Internetowi w Polsce

Średnia ocena: 4.79 (95.8%)
Na podstawie: 175 ocen

Dodane przez
Opinia dodana przez Filip
Filip,
Styczeń 25, 2018 r.

5/5
Mnie właśnie interesowali bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce. Do tej pory szukałem o nich informacji, ale zazwyczaj tylko widziałem gdzieś reklamy tych nielegalnych. Super, że ktoś to zebrał w całość! 🙂 Przy okazji wiadomo na przyszłość, czego się wystrzegać.

 

Dodane przez
Opinia dodana przez Ania
Ania,
Luty 10, 2018 r.

5/5
Super, że zamieszczona została ta lista, na której są zakłady bukmacherskie legalne w Polsce. Już dawno chciałam obstawić coś z e-sportu, ale w internecie znajdowałam tylko informacje o zagranicznych operatorach. Teraz wiem, że bukmacherzy w Polsce też dają taką możliwość. Super strona!

 

Dodane przez
Opinia dodana przez Ania
Marcin,
Marzec 15, 2018 r.

5/5
A ja właśnie się zastanawiałem, który polski bukmacher jest najlepszy. Teraz już wiem. Wcześniej obstawiałem u innej firmy, która straciła licencję i tak się trochę miotałem, a teraz? Wszystko pięknie, rzetelnie przygotowane. Zdecydowanie kawał rzetelnej informacji.