Hurkacz wraca do rywalizacji! Tenis budzi się po przerwie…

Najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz weźmie udział w pokazowym turnieju tenisowym UTR Pro Match Series w West Palm Beach, który od piątku do niedzieli odbywać się będzie w prywatnym ośrodku na Florydzie. W imprezie, w której weźmie udział czterech tenisistów, polski tenisista zastąpi kontuzjowanego Matteo Berettiniego i tym samym będzie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w rankingu ATP, który weźmie udział w zmaganiach. 

 

Ponad dwa miesiące trwała rozłąka Huberta Hurkacza z zawodowymi tenisowymi rozgrywkami. Choć oficjalne zmagania WTA i ATP zostały wstrzymane minimum do 13 lipca, działacze tenisowi robią wiele, by wypełnić pustkę po odwołanych turniejach, organizując pierwsze pokazowe imprezy. Takie odbyły się już m.in. w Niemczech, a w pokazowym turnieju w Höhr-Grenzhausen wzięli udział m.in. reprezentanci gospodarzy – Dustin Brown i Yannick Hanfmann. Zbliżające się zawody w USA rangą znacznie je jednak przebiją – w zmaganiach oprócz Hurkacza, sklasyfikowanego na 29. miejscu na świecie, wezmą także udział: reprezentanci USA Reilly Opelka (ATP 39) i Tommy Paul (ATP 57) oraz reprezentujący Serbię Miomir Kecmanovic (ATP 47)

Zawodnicy rozegrają trzy spotkania w ramach systemu każdy z każdym, a później na podstawie wcześniejszych wyników mecz finałowy lub o 3. miejsce. Każdy mecz rozgrywany będzie systemem podobnym do tego z Next Gen Finals (turnieju kończącego sezon dla ośmiu najlepszych nastolatków). Tenisiści będą walczyć do dwóch wygranych setów, w których jeden musi wygrać cztery gemy – w przypadku stanu 3:3 rozegrany zostanie tie-break. 

W celu zachowania bezpieczeństwa liczba osób przebywających na korcie będzie ograniczona do minimum. Oprócz zawodników w prywatnym obiekcie, gdzie odbędzie się turniej, przebywać będzie jeszcze wyłącznie sędzia główny. Zabraknie m.in. sędziów liniowych oraz dzieci do podawania piłek. Każdy z graczy będzie dysponował oddzielnym kompletem znaczonych piłek, którymi będzie serwował. Przed i po meczu zabraknie także uścisków dłoni. Wszystko w celu zminimalizowania zagrożenia zarażeniem koronawirusem. 

Mecze, w ramach turnieju UTR Pro Match Series, każdego dnia rozpoczynać się będą o 18:00 polskiego czasu. Pierwszym rywalem Hurkacza w piątek będzie reprezentant gospodarzy Tommy Paul. W sobotę wrocławianin rozegra dwa spotkania: pierwsze o 18:00 z Reillym Opelką, a kolejne po jednym meczu przerwy z Miomirem Kecmanoviciem. W niedzielę odbędzie się mecz finałowy i o 3. miejsce. 

Jeśli rozgrywki w West Palm Beach zdadzą egzamin, w przyszłym tygodniu w tym samym miejscu powalczą panie. Wśród zaproszonych uczestniczek są Amerykanki Alison Riske (WTA 19), Amanda Anisimowa (WTA 28) i Danielle Collins (WTA 51) oraz reprezentująca Australię Alja Tomljanovic (WTA 56).
Przypomnijmy, że podobny plan organizacji prestiżowych turniejów tenisowych ma trener Sereny Williams Patrick Mouratoglou. Pierwsze zmagania tenisistów w ramach Ultimate Tennis Showdown mają odbyć się już wkrótce w Akademii Mouratoglou we Francji. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie TUTAJ

 

źródła: sport.pl / sportowefakty.pl / własne

0 thoughts on “Hurkacz wraca do rywalizacji! Tenis budzi się po przerwie…

Dodaj komentarz