Już dziś Eurowizja! Czy Polska awansuje do wielkiego Finału? [OBSTAWIAJ]

Już dzisiaj pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awivie! 19 krajów, w tym reprezentantki Polski, będą walczyć o 10 wolnych miejsc w sobotnim finale. Czy zespół Tulia sprosta oczekiwaniom i awansuje dalej? Jak nasze szanse oceniają bukmacherzy?

Po ubiegłorocznym zwycięstwie piosenki “Toy” w wykonaniu izraelskiej wokalistki Netty, tegoroczna Eurowizja odbędzie się w Tel Awivie. Polskę z utworem “Fire of Love” (Pali Się) reprezentować będzie zespół Tulia, który wystąpi już w pierwszym półfinale. Biało-Czerwone pojawią się na scenie jako czwarte w kolejności, tuż po reprezentantach Finlandii.

W opinii bukmacherów Polska ma niewielkie szanse na wygranie półfinału, którego faworytką jest reprezentantka Grecji Katerine Duska. Tulia w typowaniach znajduje się dopiero na 11. miejscu wśród 19 państw z niewielkimi szansami na wygraną.

Według bukmacherów szanse Tulii na awans do półfinału wynoszą ok. 50%. Mimo, że bukmacherzy oceniają szansę Polski pół na pół, to Tulia zbiera bardzo pochlebne opinie w środowisku eurowizyjnym. Polki chwalone są za oryginalne i niekonwencjonalne podejście do konkursu, które w latach poprzednich zwykle było doceniane przez zagraniczne jury. Ponadto Polki jako jedne z niewielu tradycyjnym występem przełamią generyczne i popowe kawałki, dzięki czemu wyróżnią się na tle rywali i będą zapamiętane. Czy to wystarczy? Przykładami, które w podobny sposób osiągnęły finał Eurowizji mogą być ubiegłoroczne występy Serbii i Danii czy występ Węgier sprzed dwóch lat.

Eurowizja Tulia

Dodatkowym atutem jest fakt, że w “polskim” półfinale znajdą się takie kraje, które w przeszłości chętnie obdarowywały Polskę punktami np. Belgia, Białoruś, Gruzja, Czechy, czy Węgry. Szkoda jedynie faktu, że z krajów Wielkiej Piątki i Gospodarza, w pierwszym półfinale głosować będą obywatele Izraela, Hiszpanii i Francji. Szkoda, bo gdyby kraje te zastąpić Niemcami czy Wielką Brytanią, szanse na dodatkowe punkty byłyby dużo większe.

Czy Tulia awansuje do finału? Odpowiedź już we wtorek o 21:00!

Obstawiaj Eurowizję bez podatku! Wystarczy, że zawrzesz kupon w Forbet między 15:00 a 21:00, a otrzymasz specjalny bonus, dzięki któremu grasz za pełną stawkę! (Na kuponie muszą znajdować się m.in. 3 zdarzenia)

Dodaj komentarz