LOTTO Ekstraklasa. Lech Poznań liderem po 30. kolejce

lotto ekstraklasa

Lech Poznań, a tuż za nim Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa – tak układa się czołówka tabeli LOTTO Ekstraklasy po 30. kolejkach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wyniki ostatniej kolejki spotkań sprawiły, że pierwsze trzy drużyny w tabeli dzieli zaledwie 1 punkt, a walka o tytuł Mistrza Polski toczyć się będzie do ostatniego ligowego spotkania tego sezonu.

Wszystkie mecze finałowej kolejki LOTTO Ekstraklasy tradycyjnie rozpoczęły się w tym samym momencie. Sobotniego wieczora o 18:00 pierwsze gwizdki miały zabrzmieć na wszystkich ośmiu arenach, na których toczyły się pojedynki. Miały, bo na wszystkich zabrzmiały z kilkuminutowym opóźnieniem lub jak w przypadku Lecha i Legii – kilkunastominutowym. Powód? Zamieszki kibiców i masa serpentyn tuż za bramkami na kilku stadionach…

Lotto Ekstraklasa – jakie padły wyniki?

Sensacyjne zwycięstwo w Białymstoku nad liderującą ówcześnie Jagiellonią odniosła Wisła Płock. Dla Płocczan było to piąte z rzędu spotkanie bez straty punktów, w tym czwarte zwycięstwo. Bohaterem spotkania okazał się Arkadiusz Reca, który dwukrotnie przed przerwą wpakował futbolówkę do siatki, dzięki czemu Wisła po 45 minutach prowadziła już 2-0. Moment nadziei sprawił gospodarzom swoją bramką Czech Martin Pospisil, jednak chwilę w później kibiców “Jagi” skutecznie uciszył Semir Stilić, który ustanowił wynik spotkania.

W Poznaniu, kibice Lecha przeżyli niemały dreszcz emocji, kiedy wyszarpane prowadzenie w pierwszej połowie zostało zniwelowane rzutem karnym w drugiej. Poznanianie długo nie mogli znaleźć drogi do bramki osłabionych brakiem najlepszych zawodników gości, przez co do 80. minuty utrzymywał się bramkowy remis 1-1. Losy wyniku wzięli jednak na siebie Łukasz Trałka i Radosław Majewski, którzy w ostatnich 10 minutach i doliczonym czasie gry zaliczyli po jednym udanym trafieniu, co pozwoliło na zwycięstwo w całym meczu i objęcie prowadzenia w tabeli po zasadniczej części sezonu.

W Warszawie także nie obyło się bez niespodzianki. Legia pewnie pokonała Pogoń Szczecin 3-0, mimo że pod koniec pierwszej połowy to goście przejmowali inicjatywę na stadionie przy Łazienkowskiej. Bramki na wagę zwycięstwa zdobywali Kasper Hamalainen, Jarosław Niezgoda i Sebastian Szymański. Zwycięstwo w Warszawie pozwoliło Legii na zrównanie się punktami z drugą Jagiellonią i zbliżenie się do liderującego Lecha na zaledwie “jedno oczko”.

Do grupy mistrzowskiej zdołały się dostać jeszcze takie kluby jak:  Wisła Płock, Górnik Zabrze, Korona Kielce (remis ze Śląskiem Wrocław 1-1), Wisła Kraków (remis z 0-0 z Sandecją Nowy Sącz) oraz Zagłębie Lubin (remis 2-2 z Cracovią).